حضور حداكثري مردم و بي طرفي كامل، اولويت رسانه ملي در انتخابات
رييس سازمان صدا و سيما در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاري صداوسيما، زمينه سازي براي مشاركت پرشكوه و حداكثري مردم ، ايفاي نقش حرفه اي و رعايت كامل بي طرفي را از مهمترين اولويت هاي رسانه ملي در انتخابات 29 ارديبهشت دانست.

به گزارش  روابط عمومي صدا و سيما، دكتر علي عسكري عصر امروز در حاشيه بازديد از مراحل تكميل دكور مناظره هاي انتخابات رياست جمهوري با تاكيد بر اينكه انعكاس خدمات و اقدامات و دستاوردهاي سه قوه بويژه دستگاه اجرايي از وظايف قانوني و از افتخارات صدا و سيما است ، گفت : صدا و سيما باوجود انتقادهاي برخي جريان هاي سياسي ، بر اساس وظايف قانوني خود ، اقدامات و خدمات دولت محترم را پوشش گسترده و وسيع داده است زيرا رسانه ملي، اميد آفريني و نشان دادن پيشرفت كشور و پرهيز از سياه نمايي را رسالت جدي خود مي داند. وي با تاكيد بر اينكه نحوه تعامل صدا و سيما با دولت مستقر بي سابقه بوده است ،  افزود : آنتن رسانه ملي در سال 95 در بهترين زمان ، بطور متوسط ، روزانه 21 ساعت در اختيار مسئولان اجرايي كشور بوده است ضمن آنكه  وزراي دولت نيز ، بطور متوسط ، روزانه 6 ساعت آنتن رسانه ملي را در اختيار داشتند.
رييس رسانه ملي خاطر نشان كرد : پوشش گسترده اقدامات دولت يازدهم درحالي انجام شده است كه صدا و سيما در سخت ترين شرايط مالي قرار دارد .
دكتر علي عسكري خاطر نشان كرد : با توجه به ورود به فضاي انتخاباتي و شروع ثبت نام كانديداها از روز سه شنبه اين هفته  ، عقل حكم مي كند ،صدا و سيما براي حفظ عدالت رسانه اي ، در انعكاس و پخش برنامه هاي اعضاي دولت ، ملاحظاتي را تا پايان انتخابات در نظر بگيرد كه دوستان دولت نيز بر آن صحّه مي گذارند.
دكتر علي عسكري همچنين با اشاره به برنامه هاي متنوع و متعدد صدا و سيما براي كانديداهاي انتخابات رياست جمهوري ، تاكيد كرد : فرصت هاي مناسب ، منصفانه و قابل توجهي در شبكه هاي تلويزيوني و راديويي ، در اختيار همه كانديداهاي انتخابات رياست جمهوري كه صلاحيت آنها احراز شود ، قرار خواهد گرفت ، بنابراين نيازي به صرف هزينه هاي گزاف براي تبليغات نيست.
رييس سازمان صدا و سيما اظهار اميدواري كرد : كانديداهاي انتخابات رياست جمهوري و شوراها ، با رعايت انصاف ، اخلاق و عدالت وارد صحنه انتخابات شوند و زمينه يك انتخابات پرشور و افتخار آميز را فراهم آورند. آقاي علي عسكري با تاكيد بر اينكه رسانه ملي يك رسانه رشيد و مردمي است و بر اساس فرمايش امام ره ، مردم را ولي نعمت خود مي داند ، گفت : پيگيري مطالبات و مسايل و مشكلات اقتصادي و معيشتي مردم بويژه مستضعفين و رساندن صداي مردم به گوش مسئولان  ، از اصلي ترين وظايف رسانه ملي است.
دكتر علي عسكري با اشاره به اينكه در نظر سنجي هاي دقيق صدا و سيما در شش ماه گذشته ، اشتغال اولويت اصلي مردم بوده است ، تاكيد كرد : برغم برخي نا مهرباني ها اما صدا و سيما در كنار انعكاس خدمات مسئولان ، به پيگيري مطالبات و مشكلات مردم ادامه خواهد داد.
رييس سازمان صدا و سيما افزود : رسانه ملي همواره با شادي مردم مي خندد  و در غم هاي مردم سوگوار است ، كه نمونه بارز آن ، همراهي با اندوه مردم در حادثه پلاسكو و همچنين بردن شادي به خانه هاي مردم در ايام شادماني نوروز است.

تاریخ انتشار: شنبه 19 فروردین 1396