سوگواره هاي شبكه دو در ايام محرم
شبكه دو سيما هم زمان با آغاز ماه محرم و عزاداري سرور و سالار شهيدان حضرت امام حسين عليه السلام برنامه هاي مختلفي را براي بينندگان اين شبكه تدارك ديده است.

به گزارش روابط عمومي رسانه ملي، پخش سخنراني استاد شيخ حسين انصاريان در دهه اول محرم، ساعت 13:10 و حجت الاسلام عالي ساعت 9:00 و استفاده از فرازهايي از بيانات مرحوم حق شناس به صورت ميان برنامه از تداركات اين شبكه براي ماه محرم است.

مداحي«ذكر عاشوراييان» با نواي حاج محمود كريمي، حاج ميثم مطيعي، حاج حسن خلج و استفاده از نواهاي حاج سليم موذن زاده و حاج حسين فخري كاري از گروه فرهنگي اجتماعي است كه به تهيه كنندگي سعيد پورفرج هر روز به اين ترتيب پخش مي شود:
پخش مداحي هاي حاج محمود كريمي در ساعت 8:45، 13:45، 20:15 و 22:20، حاج حسن خلج ساعت 17:40 و حاج ميثم مطيعي ساعت 23:20، خواهد بود.

برنامه «از لاك جيغ تا خدا» كاري از گروه خانواده و به تهيه كنندگي هاشم تفكري بافقي با هدف تكريم حجاب، الگوسازي براي جامعه جوان كشور و انعكاس و تصوير تحولات دروني انسان از سه شنبه 20 شهريور هر شب ساعت 19:45 پخش مي شود.

يكي از تداركات ويژه اين شبكه براي ايام سوگواري سيد و سالار شهيدان؛ پخش مستند «پيرغلامان عشق» است.

اين برنامه مستندي روايي از مداحان پيشكسوت و مخلص اهل بيت عصمت و طهارت (ع) است كه در آن سعي شده تا با انتخاب پيرغلاماني از سراسر كشور آيين هاي عاشورايي در اقليم هاي متفاوت با شيوه ها و منش هاي خاص به نمايش گذاشته شود.

«پيرغلامان عشق» كاري از گروه اجتماعي فرهنگي به تهيه كنندگي هادي خدادي است كه هر شب راس ساعت 19:00 از شبكه دو سيما پخش خواهد شد.

همچنين طبق روال سال‌هاي گذشته پخش زنده مراسم شيرخوارگان حسيني از مصلي امام خميني (ره) جمعه 23 شهريور ساعت 9:00 الي 12:00 و پخش مستقيم مراسم تجمع نوجوانان عاشورايي از ميدان امام حسين (ع) تهران؛ تحت عنوان «احلي من العسل» ويژه حضرت قاسم (ع) در روز ششم محرم مصادف با يكشنبه 25 شهريور پيش از اذان ظهر از ساعت 10:00 الي 12:00 پخش مي شود.

يكي ديگر از برنامه هاي پخش زنده اين شبكه گزارش مراسم ويژه بانوان عاشورايي از مهديه تهران است كه شنبه 31 شهريور تقديم مخاطبان مي شود.

از ديگر تداركات اين شبكه برنامه «كوي محبت» است كه با حضور كارشناسان، شاعران و مداحان اهل بيت (ع) هر شب ساعت 23:30 به صورت زنده از كربلاي معلي و حرم حضرت سيدالشهدا (ع) پخش مي شود.

اين برنامه كاري است از گروه اجتماعي فرهنگي كه به تهيه كنندگي و اجراي سيد مصطفي موسوي، با موضوع بررسي ابعاد قيام امام حسين(ع) و تبيين برنامه اهل بيت (ع) براي آينده بشريت همراه با گزارش هاي متعددي از حال و هواي كربلا و حرم اباعبدا... (ع) تقديم مخاطبان مي شود.

برنامه «آيين محرم» كه به صورت اختصاصي به معرفي و نمايش آئين ها و رسوم سنتي عزاداري ماه محرم در استان ها و شهرهاي مختلف كشور در قالب مستند مي پردازد، در كنار پخش مستند «مادرانه» ضمن گفت و گو با مادران شهداي دفاع مقدس و شهداي مدافع حرم به كارگرداني سيد احمد معصومي نژاد و تهيه شده در گروه تلويزيوني شاهد از ديگر ويژه برنامه هايي است كه  براي اين ايام در نظر گرفته شده است.

افزون بر اين تمامي برنامه هاي اين شبكه متناسب با سوگواري ايام محرم حال و هوايي ويژه خواهند يافت و در كنار فيلم هاي سينمايي و مستندهاي مختلف پخش خواهند شد.

 

تاریخ انتشار: سه شنبه 13 شهریور 1397