رهبر انقلاب در حلقه محبت مردم زلزله زده
رهبر معظم انقلاب اسلامي صبح امروز به كرمانشاه سفر كردند و از مناطق خسارت‌ديده از زمين لرزه غرب كشور بازديد كردند .

به گزارش روابط عمومي رسانه ملي ،حضرت آيت الله خامنه اي صبح امروز به منظور بازديد از مناطق زلزله زده استان كرمانشاه، به اين استان سفر كردند و در اولين بخش از سفرشان از مردم شهر سرپل ذهاب دلجويي كردند.

ايشان در جمع صميمي مردم سرپل ذهاب بر تسريع در امر رسيدگي به زلزله زدگان تاكيد كردند و افزودند: مسئولان تلاش‌ خود را مضاعف كنند؛ به اين حد قانع نيستم.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي خطاب به مردم گفتند: بسيار مايل بودم كه در زمان شادي دلها و خرمي زندگي به شهر شما مردم مهربان و باوفا بيايم نه در شرايطي كه دچار غم و بلا و چنين مصيبت شديدي هستيد. رهبر انقلاب اسلامي با ابراز همدردي با يكايك دلهاي داغدار در شهرها و روستاهاي آسيب‌ديده، افزودند: با غم شما، دلهاي ما پر از غم و افكار ما نيز گرفتار شد. ايشان با اشاره به مقاومت و ايثار و ايستادگي مردم استان كرمانشاه در دوران دفاع مقدس، خاطرنشان كردند: اين اولين باري نيست كه شهر شما مردم صبور و مهربان و شهرهاي اطراف آن دچار چنين مشكلاتي شده است بلكه شما در دوران جنگ تحميلي نيز محكم و استوار، مردانگي و استقامت و پهلواني خود را در مقابل درد و رنج ها نشان داديد و امروز نيز نشان خواهيد داد.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي گفتند: انسان‌هاي بزرگ و دلاور در مقابل حوادث مي‌ايستند و آن حوادث را مغلوب اراده خود مي‌كنند، بنابراين اگر چه زلزله، بلا و مصيبت بزرگي است كه با ويراني، همه را داغدار و مصيبت‌زده مي‌كند اما همين زلزله در اثر ايستادگي مردم و تلاش آنان براي تجديد حيات و آباداني و عمران مي‌تواند به يك نعمت تبديل شود. رهبر انقلاب اسلامي با تاكيد بر اينكه مي‌توان با ايستادگي در مقابل مشكلات و بهره‌گيري از ظرفيت‌هاي عظيم ملت در مقابل بلاياي طبيعي و تحميلي ايستادگي كرد، افزودند: اين حادثه، ملت ايران را به حركت در آورد و مردم در همه نقاط كشور، با احساس اينكه دلشان در كرمانشاه است و به كرمانشاه مديونند، به قدر وسع و توان خود به وظيفه كمك‌رساني عمل كردند. ايشان افزودند: مسئولان بويژه در برخي بخش‌ها در اين حادثه خوش درخشيدند و كار و تلاش كردند و در همان ساعات اول حادثه، ارتش در شهرها و سپاه در روستاها با حضور موثر، به ياري افرادِ زيرِ آوارمانده شتافتند اما من به اين حد از تلاش‌ها قانع نيستم بنابراين مسئولان بخش‌هاي مختلف بايد تلاش و مجاهدت خود را مضاعف كنند. حضرت آيت‌الله خامنه‌اي مردم را به تلاش براي آباد ساختن منطقه و رقم زدن روزگاري بهتر فرا خواندند و خطاب به آنان گفتند: چشم اميد را به نيرو، تلاش و قدرت خود معطوف كنيد و با تكيه به غيرت خدادادي، زندگي شاد و باطراوتي بسازيد.

تاریخ انتشار: دوشنبه 29 آبان 1396