حمایت رسانه ملی از ترویج فرهنگ مقاومت
دکتر عسکری، رئیس رسانه ملی، در مراسم آغاز جشنواره مقاومت اعلام کرد: این سازمان از همه آثار هنری که درباره حماسه مقاومت تولید می شود، حمایت می‌کند.

به گزارش روابط عمومي رسانه ملي، چهاردهمين جشنواره بين المللي فيلم مقاومت در تالار انديشه حوزه هنري سازمان تبليغات اسلامي آغاز به كار كرد.

دكتر عسكري، رئيس سازمان صدا و سيما، دراين مراسم ضمن گراميداشت هفته دفاع مقدس و ياد رزمندگان و شهداي مدافع حرم گفت: از همه فيلم‎سازان و نويسندگان سينما  و دست اندركاران جشنواره مقاومت كه در شرايط مختلف اين جشنواره را زنده نگهداشته اند و همچنين فيلم‎سازان خارجي كه براي ترويج مقاومت تلاش مي كنند تشكر مي كنم.

وي افزود: دفاع مقدس گنجينه با ارزشي است كه بركات زيادي براي ما داشت و موجب بروز و ظهور ظرفيت هاي كشور شد. دفاع مقدس نيروهاي ارزشمندي را پرورش داد كه امروز شكوفايي فرزندان و شاگردانشان را در دفاع از كشور مي بينيم.

دكتر عسكري گفت: اگر امروز جمهوري اسلامي ايران در منطقه امنيت دارد به بركت 8 سال دفاع مقدس است و همه بايد قدر اين امنيت را بدانند. امنيتي كه  به بركت وجود سپاه، ارتش، بسيج، و نيروي انتظامي برقرار است و اگر ما در زمينه جنگ سخت امنيت داريم در كنارش بايد از جنگ نرم فرهنگي هم غافل نشويم.

رئيس رسانه ملي ادامه داد: امروز آمريكا با همه ادعاي قدرت خود جرات دست درازي به كشورمان را ندارد، اما به وسيله رسانه‌ها يك جنگ فرهنگي راه انداخته است. وي به راه اندازي بيش از 200تلويزيون فارسي زبان كه همه آنها مفاهيم انحرافي ضد منافع ملت ايران را براي فروپاشي فرهنگ كشور ترويج مي دهند به عنوان يكي از شواهد اين جنگ فرهنگي نام برد و گفت: ما در دفاع مقدس جديدي قرار داريم و فرماندهان ارزشمند اين دفاع  كساني هستند كه در زمينه دفاع مقدس كار مي كنند و فيلم و سينما بيشترين تاثير گذاري را در اين زمينه دارد.

دكتر علي عسكري با اعلام حمايت صدا و سيما از دستاوردهايي كه در زمينه دفاع مقدس و دفاع فرهنگي توليد مي شوند از دست اندركاران جشنواره مقاومت خواست در فضاي مجازي تحرك و فعاليت بيشتري داشته باشند.

تاریخ انتشار: شنبه 3 مهر 1395