رئيس رسانه ملي در نشست هم‌انديشي حمايت از كالاي ايراني:
ملّتي كه داراي توانمندي‌هاي فوق‌العاده است تحت تأثير تحريم‌ها قرار نمي‌گيرد

رئيس رسانه ملي در نشست هم‌انديشي حمايت از كالاي ايراني با بيان اينكه در سال حمايت از كالاي ايراني بايد راهبرد توسعه صادرات با تكيه بر توان داخلي رقم بخورد گفت: امروز بايد راهبرد كشور به جايگزيني صادرات به جاي واردات بي‌رويه تبديل شود تا بتوانيم با حمايت از كالاي ايراني و رشد آن، افزايش سهم بازار داخلي از كالاهاي ملي و توسعه اشتغال‌زايي را رقم بزنيم.

 

به گزارش روابط عمومي رسانه ملي، دكتر عسكري در اين نشست كه با حضور برخي از وزراي اقتصادي دولت، اعضاي مجمع تشخيص مصلحت نظام، نمايندگان مجلس، رؤساي اتحايه‌هاي توليد كالا و توليد‌كنندگان كالاهاي ايراني و معاونان و مديران ارشد صداوسيما برگزار شد، به بيانات رهبر معظم انقلاب در زمينه جلوگيري از واردات بي‌رويه كالاهاي مصرفي به كشور و جايگزيني آن با واردات كالاهاي سرمايه‌اي براي خلق ثروت اشاره كرد و افزود: ايران كشور نفت‌خيزي است و درآمدهاي حاصل از فروش نفت، ارز فراواني عايد كشور كرد كه اكثراً به صورت كالاي مصرفي وارد شد و اين موضوع آسيب جدي به صنايع داخلي كشور زد.
رئيس رسانه ملي با بيان اينكه امروزه در پارادوكس نفت، اشتغال و توليد ملي قرار داريم، تصريح كرد: بهتر است درآمدهاي ارزي در قالب دانش و خطوط توليد جهاني و به‌روز وارد كشور شود تا بر همين اساس شاهد خلق ثروت در كشور باشيم.
دكتر عسكري با اشاره به حمايت از صنعت گردشگري به‌ويژه گردشگري سلامت در كشور خاطرنشان كرد: گردشگري ارزآور به رشد ملّي و اشتغال‌زايي در كشور كمك شاياني مي‌كند.
رئيس رسانه ملي با بيان اينكه با تكيه بر توان هسته‌اي، نانو تكنولوژي و صنايع پيشرفته در كشور مي‌توانيم قدرتمندانه از كالاي ايراني و اقتصاد داخلي حمايت كنيم، تأكيد كرد: تحريم‌هاي آمريكا بي‌اثر است و بر اراده ملت ايران تأثيري نخواهند گذاشت و ملّتي كه داراي استعدادها و توانمندي‌هاي فوق‌العاده است تحت تأثير تحريم‌هاي ظالمانه قرار نمي‌گيرد.

دكتر عسكري در ادامه اين نشست با تأكيد بر اينكه با راهبرد حمايت از كالاي ايراني تحريم‌ها به فرصت تبديل خواهند شد، تصريح كرد: راهبرد حمايت از كالاي ايراني در افزايش توليد كالا و خدمات ايراني مؤثر است و گام مهمي براي تحقق اقتصاد مقاومتي به‌شمار مي‌رود.
رئيس رسانه ملي با بيان اينكه صداوسيما، رسانه‌اي توسعه‌محور است گفت: سازمان صداوسيما در مسير حمايت از كالاي ايراني، در خدمت دولت، مجلس، قوه قضائيه و توليدكنندگان داخلي خواهد بود و به همه نهادها كمك مي‌كنيم تا در مسير حمايت از كالاي ايراني به موفقيت برسند.
دكتر عسكري خاطرنشان كرد: بايد حمايت از كالاي ايراني را موضوعي راهبردي و با اهميت تلقي كنيم چراكه توليدات هر كشور ثمره و حاصل زحمات و تلاش‌هاي علمي، فني، زيبايي‌شناختي و مهارت‌هاي يك ملت است و بايد ملت ايران با تكيه بر انسان‌هاي دانشمند و شركت‌هاي دانش‌بنيان بتوانند كالاي خود را در تراز جهاني توليد كنند.

در ادامه پس از صحبت‌هاي رييس سازمان صداوسيما، مديران خرد و كلان شركت‌هاي خصوصي و دولتي و رؤساي اتحايه‌هاي توليد كالا و توليد‌كنندگان كالاهاي ايراني از توليدات و فعاليت‌هاي خود گزارشي را ارائه دادند

پیوستها

تاریخ انتشار: سه شنبه 1 خرداد 1397