امام حسين(ع) با خون خودشان منشور اسلام حقيقي و ناب را امضا كردند
قائم‌مقام رئيس رسانه ملي در بازديد از راديو اربعين اعلام كرد: نزديك به 300 رسانه بين‌المللي، راهپيمايي عظيم اربعين را پوشش مي‌دهند .

به گزارش روابط عمومي رسانه ملي ، حجت‌الاسلام‌والمسلمين سيد رمضان موسوي مقدم قائم‌مقام رئيس رسانه ملي همراه با جعفري قائم‌مقام معاونت صدا و كوچك زاده مدير راديو اربعين،از راديو اربعين بازديد كرد و از نزديك در جريان آخرين فعاليت‌هاي اين شبكه پرمخاطب راديويي قرار گرفت.

 

در اين بازديد كوچك زاده مدير راديو اربعين گزارشي از نحوه فعاليت راديو اربعين و پخش 24 ساعته اين شبكه راديويي براي مخاطبان داخلي و خارجي بيان كرد .

حجت‌الاسلام‌والمسلمين سيد رمضان موسوي مقدم ، در بازديد كه از راديو اربعين به طور زنده پخش مي شد به بيان اقدامات سازمان صداوسيما براي پوشش مراسم اربعين پرداخت و گفت: امسال رسانه ملي براي پوشش مراسم اربعين از حدود 4 ماه قبل مقدمات كار را فراهم و با ايجاد 4 قرارگاه رسانه‌اي در 4 نقطه مرزي مجموعه فعاليت‌هاي رسانه‌اي را ساماندهي كرد.

 

قائم‌مقام رئيس رسانه ملي با بيان اينكه در مراسم اربعين كه بيش از دو ميليون زائر از يك كشوري به كشور ديگر مي‌روند و نيازمند اطلاعات گوناگوني در همه حوزه‌ها از ثبت‌نام و گرفتن ويزا گرفته تا مسائل شخصي و رعايت قوانين و مقررات كشور عراق هستند خاطرنشان كرد: بخش عمده مربوط به اين كار با هماهنگي و همكاري ستاد مركزي اربعين در همه شبكه‌هاي ملي، استاني و حتي شبكه‌هاي برون‌مرزي رسانه ملي انجام‌گرفته و اطلاعات بسيار خوب موردنياز زائرين از سوي كميته‌هاي سيزده‌گانه ستاد مركزي اربعين در اختيار آن‌ها قرار داده شده است.

 

حجت‌الاسلام‌والمسلمين موسوي مقدم در ادامه با اشاره به اهميت مستندسازي درباره مراسم اربعين حسيني گفت: اربعين محتواي عميق و پيام‌هاي فراواني دارد و بايد در اين زمينه مستندسازي شود تا براي نسل‌هاي بعدي باقي بماند و رسانه ازاين‌جهت وظايف سنگيني بر عهده دارد.

 

قائم‌مقام رئيس رسانه ملي با بيان اينكه تمامي مراكز استان‌هاي رسانه ملي به همراه شبكه‌هاي ملي و برون‌مرزي با اعزام گروه‌هاي رسانه‌اي مشغول ثبت و ضبط محتواي مراسم اربعين هستند تصريح كرد: همچنين چند گروه برجسته توليدكننده مستند هم به عراق اعزام‌شده‌اند تا مستندهاي فاخري درباره اربعين توليد كنند تا زواياي محتوايي و معنوي و پيام‌هاي نهفته در اين مراسم باشكوه و اين كنگره عظيم ثبت و ضبط بشود و به‌تدريج در اختيار مردم قرار گيرد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمين موسوي مقدم بابيان اينكه اگر همه دوربين‌ها و همه صداها بكار گرفته شود نمي‌توانند گوشه‌اي از مراسم اربعين را پوشش دهند گفت: در حال حاضر رسانه ملي در كنار نزديك به 300 رسانه بين‌المللي، راهپيمايي عظيم اربعين را پوشش مي‌دهد و دراين‌بين تلاش مي‌كند آنچه واقعيت دارد را به مردم نشان دهد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمين موسوي مقدم، با اشاره به بخش‌هايي از وصيت امام حسين(ع) مبني بر اينكه «من به سمت كربلا نمي‌روم مگر براي اصلاح دين جدم» گفت: بعد از رحلت نبي مكرم اسلام(ص) تا سال 60 هجري و در جريان اتفاقاتي كه رخ داد، از اسلام نامي جز در حدي كه بيان شود باقي نمانده و محتواي اسلام توسط بني‌اميه از بين رفته بود و سنت‌هاي حضرت رسول كه بنيان و اساس اسلام محسوب مي‌شد از بين رفته بود.

وي افزود: در اين مقطع زماني، نظام اسلامي به يك نظام سلطنتي موروثي تبديل و اسلام از مسير اصلي خود منحرف شده بود.

قائم‌مقام رئيس رسانه ملي با تأكيد بر اينكه اگر عاشورا نبود معلوم نبود كه دين به چه مسيري كشيده مي‌شد تصريح كرد: امام حسين(ع) با خون خودشان منشور اسلام حقيقي و ناب را امضا كردند و با عاشورا بسياري از حقايق اسلام رونمايي شد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمين موسوي مقدم در ادامه به رسالت و وظايف سنگين حضرت زينب(س) بعدازظهر عاشورا اشاره كرد و گفت: از عصر عاشورا پيام‌رساني حضرت زينب(س) آغاز شد و ايشان فلسفه اين قيام تاريخي را تبين و ترويج كردند.

وي ادامه داد: حضرت زينب(س) در هر نقطه‌اي كه فرصتي به وجود مي‌آمد با سخنراني‌هاي قراء و امام سجاد(ع) نيز با خطبه‌هاي كوبنده چه در مسجد اموي شام و چه در نقاط ديگر، چهره پليد دستگاه بني‌اميه را آشكار و براي مردم مشخص كردند و واقعيت عاشورا براي مردم تبيين شد.

قائم‌مقام رئيس رسانه ملي بابيان اينكه به‌واسطه حركت كاروان كربلا، عاشورا جهاني شد و استمرار پيدا كرد گفت: مردم نيز در طول تاريخ با پيروي از اهل‌بيت(ع) و علماي دين، به دليل عشق و ارادت به امام حسين(ع) حركت اربعين را ادامه دادند و اين سنت حسنه را حفظ كردند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمين موسوي مقدم با اشاره به اينكه در حال حاضر در مراسم اربعين ارادتمنداني از 90 كشور دنيا حضور پيداكرده و اين مراسم بزرگ را احيا مي‌كنند تصريح كرد: راهپيمايي اربعين و حضور 25 ميليوني زائران، در دنيا بي‌نظير است.

قائم‌مقام رئيس رسانه ملي در بخش ديگري از سخنانش كه به‌صورت زنده از راديو اربعين پخش مي‌شد به شيطنت رسانه‌هاي غربي براي پوشش ندادن مراسم اربعين اشاره كرد و افزود: امروزه رسانه‌هاي غربي با سياست گذاري‌هاي خاص، به‌راحتي از پوشش مراسم اربعين عبور مي‌كنند و برخي از رسانه‌ها نيز به دنبال تحريف اين واقعيت عيني و تاريخي كه در معرض ديد عموم قرار دارد اقدام مي‌كنند و مايه تأسف رسانه‌هاي قرن بيستم است كه از كنار اين اجتماع عظيم مردمي به‌راحتي مي گذرند و اين در حالي است كه  رسانه‌هاي صهيونيستي بر اندام باطل لباس حق مي‌پوشانند و با نشر اكاذيب، براي مردم و افكار عمومي برنامه توليد و از كنار اين واقعيت مهم عبور مي‌كنند.

تاریخ انتشار: چهارشنبه 17 آبان 1396