رویدادهای حج تمتع 98کامل از رسانه ملی پوشش داده می‌شود
رئیس ستاد حج و زیارت صدا و سیما از تدارک برنامه‌های متنوع در ایام حج تمتع خبر داد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، «حسن گروسی» رئیس ستاد حج و زیارت صدا و سیما  با بیان اینکه شعار امسال «حج؛ خودسازی، اخوت دینی، تمدن اسلامی» است گفت: با توجه به اعزام بیش از ۸۸ هزار نفر از هموطنانمان به سرزمین وحی و لزوم اطلاع رسانی‌های لازم در برنامه‌های زنده با کاروان و روضه رضوان شبکه‌های یک و دو و همچنین برخی دیگر از برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی سعی کردیم با دعوت از مسئولان فرهنگی و اجرایی حج  به جزئی‌ترین موضوعات مرتبط با این سفر روحانی و مهم پرداخته و درخصوص تنویر افکار عمومی‌بطور شفاف اطلاع رسانی کنیم.

وی همچنین از  حضور حجت الاسلام نواب نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی در برنامه زنده آفتاب شرقی شبکه یک سیما یاد کرد که در این برنامه از نقش گسترده رسانه ملی در اطلاع رسانی و ارائه اطلاعات ارزشمند و خوب به زائران ایرانی از سفر معنوی حج بخصوص شبکه اینترنتی و پایگاه اطلاع رسانی لبیک صدا و سیما قدردانی کرده بود وی افزود: به برکت اطلاع رسانی به موقع، گسترده و شفاف برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی رسانه ملی در هفته حج، رسانه ملی بسیاری از ابهامات موجود مربوط به زائران بیت الله الحرام برطرف شد و زائران مهمترین اطلاعات مربوط به حج تمتع سالجاری را با ملاحظه این برنامه‌ها دریافت کردند.

رئیس ستاد حج و زیارت رسانه ملی با بیان اینکهغیر از برنامه «روضه رضوان» و «با کاروان» برنامه‌های دیگری نیز پیرامون مسائل فرهنگی، اجرایی، پزشکی و بحث‌های مرتبط با نحوه اعزام از شبکه‌های مختلف رسانه ملی پخش می‌شود از برنامه‌های آفتاب شرقی، تا نیایش، با همستان، گفت‌وگوی ویژه خبری، گفت‌وگوی ویژه قرآنی، مسافر قبله، خانه مهر، سمت خدا، میزبان، زمزم احکام و گفت‌وگوی ۲۱ در این خصوص نام برد.

مدیر شبکه تلویزیونی اینترنتی لبیک با اشاره به تاکیدات امام عظیم الشان و مقام معظم رهبری در زمینه جنبه سیاسی حج، اضافه کرد: همایش‌ها و برنامه‌های حجاج ایرانی در کشور عربستان بویژه مراسم برائت از مشرکین در صحرای عرفات از شبکه‌های ملی و برون مرزی صدا و سیما پخش خواهد شد.

گروسی ایجاد وحدت بین اقوام و مذاهب و پرهیز از هر گونه اختلاف افکنی را نیاز ضروری امروز دانسته و خاطرنشان کرد: گروه اعزامی صدا و سیما به کشور عربستان که در مدینه منوره استقرار یافته است می‌کوشد تا ابعاد فرهنگی، عبادی و سیاسی حج، وحدت مسلمانان، حمایت از مظلومین همچون ملت فلسطین، مردم یمن و مراسم برائت از مشرکین را در حج به تصویر کشیده و در اختیار مخاطبان رسانه ملی قرار دهد.

وی گفت: نسخه فضای مجازی برنامه‌های تولید شده در عربستان، بطور همزمان در فضای مجازی نیز منتشر خواهد شد و همچنین یک نسخه از کلیه برنامه‌های مورد نظر از شبکه تلویزیونی اینترنتی لبیک به نشانی www.labbaik.ir پخش خواهد شد.

گروسی افزود: برنامه‌های «روضه رضوان» از شبکه دو سیما «با کاروان» از شبکه یک سیما در ایام حج تمتع نیز پخش می‌شود و در این برنامه‌ها، توسط همکاران ما تلاش خواهد شد تا حال و هوای معنوی حج و زائران بیت الله الحرام و همچنین اطلاعات لازم در اختیار خانواده‌های زائران قرار داده شود.

وی تاکید کرد: در ایام حج تمتع سعی شده است از همه برنامه‌های مختلف در مکه مکرمه، مدینه منوره و مشاعر مقدسه پوشش مناسبی صورت گیرد که در این زمینه می توان به پوشش کنگره عظیم حج در ایام تشریق، برنامه‌های فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری، مراسم برائت از مشرکین و دعای عرفه از صحرای عرفات دعای کمیل و ندبه در شبکه‌های ملی، استانی، برون مرزی و شبکه تلویزیونی اینترنتی لبیک اشاره کرد.

گروسی با بیان این مطلب که آیتم‌های معنوی و جذابی در ایام پیش رو از سوی گروه اعزامی رسانه ملی به سرزمین وحی تولید و پخش خواهد شد، اظهار داشت: این برنامه‌ها با کیفیت‌سازی در فرم، محتوا و ارائه برنامه‌های شاخص و متفاوت نسبت به سنوات قبل در اختیار رسانه ملی قرار خواهد گرفت.

مدیر شبکه تلویزیونی اینترنتی لبیک با اشاره به اینکه گروه اعزامی رسانه ملی به سرزمین وحی همواره تلاش کرده است علاوه بر ارسال اخبار و اطلاعات مربوط به زائران ایرانی بیت الله الحرام، تصویری زیبا از حج ابراهیمی را به اقصی نقاط جهان صادر کند از تهیه و تولید آیتم های متنوع برای پخش در عرصه‌های بین المللی خبر داد و گفت اخبار مرتبط  با حج تمتع سال جاری در پایگاه اطلاع رسانی لبیک به نشانی اینترنتی www.labbaik.ir  منتشر می‌شود.

وی در پایان گفت: هموطنان عزیزمان با عضویت در فضای مجازی و پیام رسان‌های داخلی حج و زیارت صدا و سیما به نشانی @labbaiktv  می‌توانند اخبار لحظه‌ای و گزارش‌های صوتی و تصویری مربوط به زائران ایران در سرزمین وحی را دریافت کنند.

کاروان اعزامی رسانه ملی به سرزمین وحی برای پوشش کنگره عظیم حج وارد مدینه منوره شده است.

تاریخ انتشار: یکشنبه 30 تیر 1398