قدرداني رئيس سازمان صدا و سيما از مهندسان فني رسانه ملي
رئيس رسانه ملي در جلسه شوراي معاونان اين سازمان با تبريك موفقيت صدا و سيما در دريافت جايزه مهندس سبز رسانه تنديس بين المللي اجلاس ABU را به معاون توسعه و فناوري رسانه اهدا كرد .

به گزارش روابط عمومي رسانه ملي، دكتر علي عسكري صبح امروز در نشست شوراي معاونان سازمان صدا و سيما،تنديس جايزه بين المللي "مهندس سبز رسانه" را كه سازمان راديو تلويزيون هاي آسيا _ اقيانوسيه (ABU) به رسانه ملي اعطا كرده بود به دكتر عليدادي داد و از تلاش هاي وي و مهندسان فني سازمان صدا و سيما قدرداني كرد.

دكتر عسكري اجراي طرح هاي برتر فني را كه به موفقيت رسانه در عرصه هاي بين المللي منجر مي شود، حاصل زحمات مهندسان فني رسانه دانست و از تلاش هاي دكتر عليدادي و همكارانش در معاونت توسعه و فناوري قدرداني كرد.

گفتني است اجلاس سالانه راديو تلويزيون‌هاي آسيا_ اقيانوسيه (ABU) در نشست چند روز قبل خود جايزه بين‌المللي" مهندس سبز رسانه" «Green Broadcast Engineering» را به سازمان صداوسيما اهدا كرد.

 در سال 2016 سازمان صداوسيما به علت فعاليت‌هاي گسترده فني در حوزه معاونت فني سازمان و اجراي طرح هاي توسعه‌اي در موضوع "گذر از فناوري آنالوگ به ديجيتال" در تمام مراحل مختلف تخصصي زنجيره پخش تلويزيوني و در مراحل توليد فني، استوديوها، آرشيو و توسعه فرستنده‌هاي ديجيتال، به عنوان سازمان برتر از نگاه اتحاديه ABU شناخته شد.

 سازمان صدا و سيما در اين زمينه درحال حاضر، سازمان پيشرو در منطقه خاورميانه است و اولين سازمان رسانه اي در اين منطقه به شمار مي آيد كه زمينه سازي براي قطع سيستم‌هاي پخش آنالوگ و اجراي فرآيند كاهش مصرف انرژي و مهندسي سبز رسانه را فراهم آورده است.

تاریخ انتشار: سه شنبه 11 آبان 1395