صحن مسجد بلال امروز صحنه وداعي باشكوه
مراسم تشييع و وداع با خبرنگار شهيد رسانه ملي امروز در مسجد بلال صدا و سيما با حضور شخصيت هاي لشگري و كشوري ، كاركنان و مديران رسانه ملي و اصحاب رسانه و مردم مومن برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي رسانه ملي، مراسم تشييع پيكر خبرنگار شهيد و مدافع حرم، محسن خزايي ساعت 09:30 دقيقه صبح امروز با قرائت قرآن و زيارت عاشورا در مسجد بلال سازمان صدا و سيما آغاز شد.

دكتر لاريجاني رئيس مجلس شوراي اسلامي در سخناني در اين مراسم، شهيد محسن خزايي را گل سرسبدي در رسانه ملي توصيف كرد كه جان بر سر پيمان خويش در عرصه اطلاع رساني از مظلوميت مردم سوريه و ظلم و جنايات تكفيري ها در آن ديار نهاد.

لاريجاني گفت: خبرنگاران صدا و سيما، نيروهاي مسلح نيستند اما اينكه در چنين مياديني حضور مي يابند، يعني اينكه ما در كنار اهدافمان به هر شكل ممكن مي ايستيم و عزيزان رسانه ملي بايد به خاطر اين روحيه بر خود ببالند.

رئيس مجلس شوراي اسلامي افزود:شهادت محسن خزايي اين پيام را براي همه كشورها دارد كه ما براي دفاع از مظلوم در هركجاي جهان آماده ايم و در برابر ظالم نيز به هر شكل ممكن ايستاده ايم.

لاريجاني گفت:وضعي كه در منطقه ايجاد شده، ساخته دست آمريكا، رژيم صهيونيستي و برخي فرومايگان منطقه اي است و آنها مي‌خواهند اوضاع را براي رژيم صهيونيستي آرام كنند، اما ملت ايران با شناخت، در عرصه دفاع از ارش هاي اسلامي حضور دارد .

دكتر عسكري رئيس رسانه ملي نيز در مراسم تشييع پيكر پاك شهيد خزائي در مسجد بلال گفت: آن شهيد والامقام براي دفاع از ملت مظلوم سوريه به شهادت رسيد، مردي بزرگ كه با داشتن تفكر انقلابي و تحليل درست از دشمن و دشمني ها با بصيرت هجرت كرد و در حين اداي وظايفش به شهادت رسيد.
وي گفت: او يكي از افراد خانواده بزرگ صداوسيماست، سازماني خدوم كه همواره در راه اعتلاي ملت ايران و انقلاب اسلامي تلاش كرده است . رئيس رسانه ملي، شهيد خزائي را خبرنگاري در تراز رسانه ملي دانست كه با درك عميق از تحولات جهاني براي رفتن به آن ديار و دفاع از حق تصميم گرفت و مظلوميت هاي ملت سوريه و مجاهدان را گزارش مي كرد.
علي عسكري در ادامه، شهيد خزايي را خبرنگاري شجاع دانست و تصريح كرد: شجاعت از خصلت هاي خبرنگاران رسانه ملي است همچنان كه در همه ميدان هاي خطر حاضر مي شوند و روايتگر واقعيت ها براي ملت ايران هستند.
وي شهيد خزائي را خبرنگاري هنرمند، تصويرشناس، فصيح و بليغ و زيبايي شناس برشمرد و گفت: او خبرنگاري شهادت طلب بود و مي دانست در مسيري پا مي گذارد كه به سوي شهادت مي رود، همچنان كه از دل نوشته هايش اين حقيقت مشخص است و شجاعانه به ميدان ها وارد شد و جان خود را به خدا تقديم كرد.
علي عسكري افزود: آن شهيد والامقام  فرزند سيستان و بلوچستان و يكي از قهرمانان و پهلوانان آن ديار است و بدون شك خاكسپاري ايشان در آن سامان موجب ارتقاء انقلاب و عظمت اسلام خواهد شد.
رئيس رسانه ملي در پايان، شهادت شهيد خزائي را به محضر امام زمان (عج)، رهبر معظم انقلاب و به ويژه به خانواده هاي مكرم آن شهيد و نيز به ملت ايران، آحاد مردم سيستان و بلوچستان و خانواده صدا و سيما تبريك و تسليت گفت.وي اظهار اميدواري كرد كه به زودي شاهد نابودي داعش و تكفيري ها در سوريه باشيم.

محمد هادي خزايي فرزند شهيد خزايي هم ياد پدر شهيدش را گرامي داشت و گفت:  شهيد خزايي همواره به ما مي گفت يار و ياور ولايت فقيه باشيد و رهبر را تنها نگذاريد.

 دكتر قاضي زاده هاشمي، سردار طلايي،سردار نقدي،دكتر علاء الدين بروجردي و حجت الاسلام والمسلمين محمدحسن ابوترابي فرد و معاونان رئيس سازمان صدا و سيما از جمله حاضران در اين مراسم بودند.

 در پايان اين مراسم حجت الاسلام ابوالمعالي دبير شوراي امر به معروف و نهي از منكر سازمان صدا وسيما بر پيكر شهيد خزايي نماز خواند و پيكر اين شهيد پس از تشييع باشكوهي در مسجد بلال، براي خاكسپاري به زاهدان منتقل شد.

تاریخ انتشار: دوشنبه 24 آبان 1395