راديو محرم با حضور آيت الله مكارم شيرازي افتتاح مي شود
مدير راديو معارف از افتتاح رسمي راديو محرم با حضور آيت الله مكارم شيرازي در آستانه ماه محرم الحرام خبر داد.
            

به گزارش روابط عمومي رسانه ملي، آيت الله مكارم شيرازي در ديدار مدير و دبيران كارگروه هاي راديو محرم، ماه محرم را از سرمايه‌هاي مهم شيعه دانست و با اشاره به اينكه دشمنان به دنبال ضربه زدن به اين سرمايه عظيم هستند، افزود: در محرم همه مردم فارغ از سلايق گوناگون، در مجالس عزاي حسيني شركت مي كنند و همين مجالس حلقه اتصال مردم مي‌شود.

وي با تأكيد بر لزوم بهره‌گيري از فرصت ماه محرم براي ترويج معارف اهل بيت (عليهم‌السلام) تأكيد كرد: راديو محرم علاوه بر معرفت افزايي بايد در هدايت مجالس عزا به سمت عزاداري صحيح و پيراسته از آسيب ها گام بردارد.

اين مرجع تقليد با اشاره به نقشه دشمنان اسلام براي كم‌رنگ كردن حضور مردم در عزاداري محرم خاطرنشان كرد: به فضل الهي اين عزاداري‌ها هر سال پر شورتر برگزار مي‌شود.

آيت الله مكارم شيرازي با بيان اينكه امروز مداحي در مقايسه با سابق، گسترده‌تر شده است، درباره برخي آسيب‌ها در اين عرصه هشدار داد و گفت: برخي از سبك‌هاي رايج در مداحي‌ها دور از شأن عزاداري امام حسين(ع) است و بايد از آن پرهيز شود.

مجتي تونه‌اي مدير راديو معارف و راديو محرم نيز در آغاز اين ديدار گفت: حادثه عاشورا با همه درس ها و عبرت‌ها، ظرفيتي بزرگ است و در اين ميان مداحي‌ها و مرثيه‌سرايي‌ها يكي از ابزارهاي مهم انتقال اين ظرفيت است.

وي با بيان اينكه متاسفانه فرصت طلبان از همين ابزار براي تحريف شكلي و محتوايي واقعه عاشورا استفاده مي كنند، گفت: لازم است عاشوراپژوهان و رسانه ملي اين حادثه عظيم را از آسيب ها و تهديدات دور كنند.

تونه‌اي در ادامه به بيان گزارشي از روند اجرايي فعاليت‌هاي راديو محرم پرداخت و گفت: تعميق محبت و معرفت سيدالشهدا، ترويج روضه‌خواني از منابع معتبر، تقويت اشعار و مراثي و مدايح فاخر و متقن، استفاده از سبك‌هاي مداحي و مراثيِ «معيار» بر اساس رهنمودهاي بزرگان، مهندسي الگوي صحيح عزاداري بر اساس شور و شعور حسيني و پيراسته از تحريفات و بدعت‌ها از راهبردهاي اصلي راديو محرم است.

گفتني است آيين آغاز به كار راديو محرم دوشنبه نوزدهم شهريور در آستانه ماه محرم با حضور آيت الله مكارم شيرازي، توليت آستان مقدس حضرت معصومه (س) و مديران رسانه ملي در شبستان امام خميني (ره) حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) برگزار خواهد شد.

برنامه‌هاي راديو محرم به صورت 24 ساعته بر روي موج FM رديف 95.5 مگاهرتز و نيز بر روي گيرنده‌هاي ديجيتال و از طريق اپليكيشن ايران صدا قابل دريافت خواهد بود.

         

تاریخ انتشار: دوشنبه 12 شهریور 1397