پيام رهبر معظم انقلاب به مستندسازان جوان
جمعي از مستندسازان جوان 21 دي ماه امسال با رهبر معظم انقلاب (مدظله العالي) ديدار كردند و فرداي آن روز ايشان در پيامي 5 نكته را به اين جوانان توصيه كردند.

به گزارش روابط عمومي صداوسيما به نقل از پايگاه اطلاع‌رساني دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبري، متن پيام رهبر انقلاب به اين شرح است:

 

بسمه تعالي

 

 جوانان عزيز مستندساز

 

در پي جلسه‌ي شيرين ديشب، اين نكته‌ها را در ياد نگه‌ داريد:

 

1.جهت انقلابي را با دقّت تمام حفظ كنيد. بازي‌هاي تكنيكي و شهرت حرفه‌اي، بر صفا و درستكاريِ انقلابيِ كار، غلبه نكند. با سرِ افراشته، زبان و عمل، نشان دهيد كه مؤمن انقلابي‌ايد.

 

2.جنگ نرم دشمن، برپايه‌ي دروغ و تحريف و شايعه و سانسور و بايكوت بنا شده است؛ هنر شما ميتواند با سند، كار دشمن را بي اثر كند. تاريخ چهل‌ساله‌، لبريز از سندها بر حقّانيّت جمهوري اسلامي و كج‌روي و گمراهي دشمنان است.

 

3.يك هدف اساسي دشمن، ترويج بدبيني و نوميدي است؛ دستمايه‌هاي اميد دركشور بي‌شمار است. هنر شما قادر است با استناد به واقعيّات، سرچشمه‌ي اميد و شوق و حركت باشد.

 

4.مستند انتقادي، مفيد و لازم است. لحن اثر بايد ناصحانه و چاره‌جويانه باشد. در انتقاد، لحن خصمانه و يأس‌آلود و هرج‌ومرج‌طلبانه، فايده‌ي آن را تبديل به زيان ميكند. زبان طنز به رسايي و سودمندي اثر كمك ميكند.

 

5.رضاي خداي را در كارها در نظر بگيريد و از او كمك بخواهيد.

 

والسّلام عليكم و رحمةاللّه

تاریخ انتشار: دوشنبه 2 بهمن 1396