دعوتي از چشم هاي منتظر
در روز اربعين ، جاماندگان از حضور در عظيم ترين اجتماع انساني جهان و پياده روي در مسير عشق، از طريق قاب تلويزيون موفق به زيارت حرم دوست شدند.

به گزارش روابط عمومي رسانه ملي،شبكه هاي راديويي و تلويزيوني در اربعين حسيني ،تداركي گسترده ديدند تا مخاطبانشان از حال و هواي عزاداري اين روز بزرگ در ايران ، كربلا و ديگر نقاط جهان مطلع شوند. در شبكه هاي سراسري و استاني، هزاران دقيقه تصوير و گزارش زنده و توليدي پخش شد تا گوشه اي از عشق و ارادت به حسين ابن علي (ع) و الگوي صبر و استقامت، حضرت زينب (س) در كربلا را نشان دهند.

پر بيننده ترين ساعات برنامه هاي شبكه هاي تلويزيوني در شب و روز اربعين حسيني به دوربين هايي اختصاص داده شده بود كه از كربلاي معلا و نجف اشرف، شور و حضور دلدادگان حسيني را به تصوير مي كشيدند.

دوربين هاي رسانه ملي در قالب گزارش هاي خبري، گزارش هاي توليدي و ارتباط هاي زنده، ديشب و امروز هر آنچه در توان داشتند ارائه كردند تا تصوير راه پيمايان اربعين را از شهر نجف اشرف و حرم اميرالمومينين علي (ع) تا نقطه پايان اين مسير در كربلاي معلا ثبت و ضبط كنند.

شبكه هاي تلويزيوني در برنامه هاي مختلف خود و به بهانه هاي متفاوتي، با استوديوهاي ثابت و سيار رسانه ملي در طول مسير راهپيمايي و جوار حرمين شريف حضرت اباعبدالله الحسين(ع) و قمر بني هاشم حضرت عباس(ع) ارتباط زنده گرفتند تا مخاطبانشان را به اين سفر معنوي دعوت كنند.

 بينندگان برنامه هايي چون"كوي محبت"، "شوق حرم"، "قدمگاه"،" و "مخاطب خاص" در كنار زيارتي مجازي از طريق تصاوير ارسالي از كربلاي معلا، از نواي گرم مداحان اهل بيت كه در استوديوهاي صدا و سيما، مشرف يه گُنبد و بارگاه حضرت اباعبدلله الحسين حضور مي يافتند بهره بردند. بخشي از اين ارتباط ها نيز به حضور كارشناسان مذهبي اختصاص داشت تا مخاطبان از مناقب زيارت كربلا و ثواب آن بيشتر درس اموزند.

 به همت مهندسان فني رسانه ملي، ارسال تصاوير از كربلاي معلا به گونه اي برنامه ريزي و اجرا مي شود كه هر زمان از شبانه روز كه مخاطبي هوس زيارت كربلا داشته باشد مي تواند با انتخاب يكي از شبكه هاي سيما، ديده از تماشاي بارگاه عشق سيراب كند.

در اين روز ها صدها گروه فني و خبري و توليدي از تهران و مراكز صدا و سيما در استان هاي سراسر كشور، سرگرم گفت و گو با عاشقان ديار معرفت و شهادت و ضبط تصاوير آنان هستند تا علاوه بر ارسال اين تصاوير زنده، پس از اتمام راه پيمايي، گزارش هاي مستند ماندگاري را آماده پخش كنند.

اين تصاوير، حاصل زحمات صدها تن از خبرنگاران، تصويربرداران،تهيه كنندگان،صدابرداران، دستياران و عوامل فني صدا و سيماست كه عاشقانه براي انعكاس اين واقعيت جهاني تلاش مي كنند.

 شبكه هاي برون مرزي صدا و سيما نيز با انعكاس تصاوير اين راهپيمايي عظيم به خنثي سازي توطئه هاي شبكه هاي معاند در مخفي كردن اين اجتماع بي نظير از چشم مخاطبانشان مي انديشند.

بسياري از شركت كنندگان خارجي در اين راهپيمايي بزرگ، اخبار مربوط به راهپيمايي اربعين و اطلاعات لازم براي شركت در آن را از طريق همين شبكه ها و يا وب گاه هاي شبكه هاي برون مرزي صدا و سيما دريافت مي كنند و به حضور در آن تشويق مي شوند.

تاریخ انتشار: سه شنبه 2 آذر 1395