آغاز به‌کار شبکه‌های «شما» و «امید» هم‌زمان با عید غدیر
در آستانه عید سعید غدیر و با حضور رئیس رسانه ملی، پخش مجدد شبکه تلویزیونی «شما» و پخش آزمایشی شبکه تخصصی «امید» آغاز شد.

به گزارش روابط عمومي رسانه ملي، مراسم آغاز به كار مجدد شبكه‌ «شما» و افتتاح شبكه «اميد» عصر روز دوشنبه، 29 شهريور، با حضور دكتر علي عسكري رئيس رسانه ملي برگزار شد.

 دكتر عسكري در مراسم افتتاحيه شبكه «اميد» گفت: رسانه ملي با توجه به تاكيدات مقام معظم رهبري «مدظله‌العالي» مبني بر توجه ويژه به توليد برنامه‌هاي مناسب براي نسل نوجوان و جوان كشور، راه‌اندازي شبكه اختصاصي براي اين گروه سني را در اولويت قرار داد و بحمدالله با تلاش همكاران معاونت‌هاي سيما و فني امروز شاهد راه‎اندازي شبكه تخصصي «اميد» براي نوجوانان و جوانان هستيم كه اميدواريم اين شبكه بتواند معارف اهل بيت (عليهم السلام) را به خوبي براي نوجوانان عرضه كند.

 وي با اشاره به توطئه‌هاي دشمنان براي انحراف نسل جوان و نوجوان كشور تاكيد كرد: شبكه اميد بايد با برنامه‌ريزي مناسب و شناخت دقيق نيازهاي نسل آينده‌ساز كشور، برنامه‌هاي مناسبي را در پاسخ به نيازهاي جوانان تهيه و پخش كند.

 رئيس رسانه ملي همچنين در آيين آغاز به كار بازگشايي مجدد شبكه «شما»، آغاز به كار دوباره اين شبكه را با توجه به تنوع فرهنگي و قوميتي كشور، مهم ارزيابي كرد و افزود: ضرورت توجه رسانه به تنوع فرهنگي، زيبايي‌هاي گردشگري و ظرفيت‌هاي اقتصادي سراسر كشور ايجاب مي‌كند تا در شبكه‌‌اي مستقل موضوعاتي همچون گردشگري، اقوام، آداب و رسوم ايرانيان، موسيقي و توانمندي‌هاي استان‌ها معرفي شود، براين اساس، تصميم گرفته شد تا پخش شبكه «شما» از سر گرفته شود.

 رئيس صداوسيما گفت: اين شبكه بايد عصاره زيبايي‌هاي ايران باشد و بتواند براي همه ايرانيان بهترين‌هاي كشور را به نمايش ‌بگذارد.

 دكتر عسكري ضمن قدرداني از زحمات دكتر دارابي و همكارنشان در معاونت استان‌ها اظهار اميدواري كرد كه پخش برنامه‌هاي متنوع و جذاب از اين شبكه مورد توجه مردم و مخاطبان قرار گيرد.

 گفتني است شبكه تلويزيوني «شما» با شعار «شبكه شما، شبكه مردم ايران» با رويكرد اجتماعي و فرهنگي و توجه ويژه به موضوعاتي همچون گردشگري، اقوام، آداب و رسوم ايرانيان، موسيقي و توانمندي‌هاي استاني، پخش برنامه‌هاي خود را آغاز كرد.

 پخش آزمايشي شبكه تخصصي «اميد» با حضور  علي‌رضا حاتمي _ فرزند شهيد حاتمي از دانشمندان هسته‌اي كشور كه در مراسم حج سال گذشته به درجه شهادت نائل آمد _ و فرزند شهيد سيد حميدرضا حسيني، خبرنگار شهيد صداوسيما در حادثه منا، در حالي آغاز شد كه قرار است اين شبكه از فردا فعاليت‌هاي خود را به صورت رسمي آغاز كند.

 برنامه‌هاي شبكه اميد فقط ويژه نوجوانان و براي گروه سني 12 تا 18 سال است. اين شبكه تلويزيوني از ساعت 14 الي 22 برنامه خواهد داشت و برنامه‌هاي اصلي شبكه از ساعت 18 تا 22 باكس اصلي است و 14 تا 18 تكرار روز قبل است.

  در افتتاح اين شبكه‌ها، ميرباقري، معاون سيما، دارابي، معاون استان‎ها، عليدادي، معاون توسعه و فناوري رسانه، محمد سرشار، مدير شبكه «اميد»، مهدي قاسمي، مدير شبكه «شما»، و جمعي از كاركنان اين شبكه‌ها حضور داشتند.

تاریخ انتشار: شنبه 3 مهر 1395