شركت ده ها شبكه تلويزيوني و موسسه در هفتمين بازار فيلم اسلامي
مدير هفتمين بازار فيلم اسلامي گفت: در بازار فيلم امسال 133 شبكه تلويزيوني و موسسه توليد فيلم و كمپاني تأمين برنامه از 20 كشور حضور خواهند داشت.

به گزارش روابط عمومي رسانه ملي، محمد علي انوشه با اشاره به موفقيت‌هاي بين‌المللي اتحاديه راديو و تلويزيون‌هاي اسلامي گفت:نخستين بازار فيلم اسلامي در سال 1388 همزمان با دومين اجلاس مجمع عمومي اتحاديه برگزار شد و اين در شرايطي بود كه به خاطر تاثيرگذاري موج بيداري اسلامي، تأسيس شبكه‌هاي تلويزيوني در كشورهاي مختلف رو به گسترش بود و بازار فيلم اسلامي هم در نخستين گام، با حضور چشمگير شبكه‌هاي ايراني و ديگر اعضاي اتحاديه و نيز حضور خريداران خارجي كار خود را آغاز كرد و به شكل جدي، محصولات پاك رسانه‌اي را در معرض بازديد و فروش قرار داد.
مدير هفتمين بازار فيلم اسلامي با بيان اينكه از سال 1388 تاكنون 6 دوره بازار بين‌المللي فيلم اسلامي در كشورمان برگزار شده است گفت: هفتمين دوره اين بازار هم از دهم تيرماه همزمان با برگزاري نهمين اجلاس اتحاديه راديو و تلويزيون‌هاي اسلامي و هفتمين جشنواره اتحاديه آغاز بكار مي‌كند.
وي ادامه داد: در بازار فيلم امسال 133 شبكه تلويزيوني و موسسه توليد فيلم و كمپاني تأمين برنامه از 20 كشور حضور خواهند داشت.
انوشه با اشاره به كشورهاي حاضر در هفتمين بازار فيلم اسلامي عنوان كرد: ايران، عراق، لبنان، افغانستان، هند، تركيه، ايتاليا، يمن، بحرين، عربستان، فلسطين، انگلستان، سوريه، پاكستان، آذربايجان، نيجريه، بنگلادش، مصر، عمان و كويت در مجموع 800 اثر تلويزيوني جديد خود را در اين بازار عرضه مي‌كنند.
مدير هفتمين بازار فيلم اسلامي استقبال گسترده كشورهاي مسلمان از اجلاس راديو و تلويزيون‌هاي اسلامي را مورد اشاره قرار داد و گفت: با توجه به نامگذاري مشهدالرضا در سال 2017 به عنوان پايتخت فرهنگي جهان اسلام و نيز حضور چشمگير خارجي‌ها در اين شهر، به يقين امسال هم شاهد اقبال فراوان به اين اجلاس خواهيم بود.
وي تصريح كرد: تاريخ، فرهنگ و مسائل مذهبي و اجتماعي مشهد مقدس، براي بسياري از مسلمانان جذاب است و مي‌توان از اين فرصت براي آشنايي بيشتر جهان اسلام با اين شهر مهم استفاده كرد.

تاریخ انتشار: چهارشنبه 7 تیر 1396