بازديد سرزده رئيس رسانه ملي ازاستوديوهاي پخش شبكه‌هاي راديويي و تلويزيوني در 22 بهمن
رئيس رسانه ملي با حضور در استوديوهاي پخش شبكه‌هاي راديويي و تلويزيوني كه به‌ صورت زنده راهپيمايي گسترده مردمي در روز 22 بهمن را پوشش مي‌دادند از زحمات كاركنان رسانه ملي براي پوشش لحظه‌ به ‌لحظه" نمايش تماشايي مردم ايران"، قدرداني كرد

به گزارش روابط عمومي رسانه ملي، در اين بازديد كه به مدت چهار ساعت به طول انجاميد دكتر عسكري ابتدا از پخش شبكه‌هاي راديويي سلامت، قرآن، فرهنگ، اقتصاد، آوا، پيام، ايران، ورزش، جوان، نما و بخش فني پخش راديو بازديد و سپس با حضور در ساختمان پخش جديد، از استوديوهاي شبكه هاي  يك، دو، سه، چهار، پنج، خبر، قرآن، نودال تلويزيون و استوديوي ضبط ديجيتال و در ادامه  از شبكه هاي شما و خبر و خبرگزاري صداوسيما و پخش اخبار سيما بازديد كرد.
 اين بازديد از ساعت 10:30 صبح و با استقبال حميد شاه‌آبادي، معاون صدا در ساختمان 9 دي آغاز شد و دكتر عسكري پس از ديدار با مديران و عوامل فني و دست اندركاران راديو ، وارد استوديوي شبكه هاي راديويي شد.
لبيك مردم ايران به نداي رهبر انقلاب

رئيس رسانه ملي در بازديد از استوديوي شبكه راديويي جوان براي دقايقي ميهمان برنامه زنده اين شبكه راديويي شد و  با بيان اينكه مردم ايران اسلامي، هوشيارانه، زيبا، پرشكوه و پرحجم در راهپيمايي 22 بهمن امسال شركت كردند گفت: مردم ايران به نداي رهبر انقلاب لبيك گفتند و هر چه باشكوه‌تر و باصلابت‌تر در سراسر كشور، در مراسم راهپيمايي 22 بهمن شركت كردند.
رئيس رسانه ملي در پاسخ به سوال مجري اين برنامه كه پرسيد "22 بهمن 57 در چنين زماني كجا بوديد "با اشاره به دوران زنداني بودنش در رژيم پهلوي گفت: در شب‌ها و روزهاي منتهي به 22 بهمن، درگيري‌ها در حوالي زندان قصر بسيار زياد بود تا جايي كه صداي شليك گلوله‌ها در اطراف زندان را كاملا مي‌شنيديم. رييس رسانه ملي افزود:با توجه به اينكه ورود اطلاعات به داخل زندان قطع شده بود و عملاً برج‌هاي ديدباني هم مختل شده بودند، حوالي ساعت 11 ظهر روز 22 بهمن، با همكاري ساير زندانيان، درب را شكستيم و وارد حيات اصلي زندان قصر شديم.
دكتر علي عسكري به بازديد شب قبل خود از زندان سابق قصر اشاره و تصريح كرد : در بازديدي كه شب گذشته از محل زندان قصر كه اين روزها به باغ‌موزه تبديل شده، داشتم، ياد و خاطره آن روزها، دوباره برايم زنده شد.
رئيس رسانه ملي همچنين با توصيه به جوانان به‌ويژه مخاطبان راديو جوان به كار و تلاش مضاعف و اميدواري به پيشرفت‌هاي كشور تصريح كرد: در ابتداي پيروزي انقلاب اسلامي، 12 نقطه حلبي‌آباد در تهران وجود داشت اما امروز، تهران به يكي از شهرهاي پيشرفته  جهان تبديل شده و در كشور نيز، پيشرفت‌هاي چشمگيري حاصل شده است اما اين كافي نيست و بايد با اميد و تلاش، آينده بهتري براي ملت ايران رقم بزنيم.

بازديد سرزده رئيس رسانه ملي از پخش زنده شبكه‌هاي تلويزيوني
دكتر علي عسكري در ادامه بازديد سرزده‌اش از ساختمان پخش جديد، از استوديوهاي شبكه يك، دو، سه، چهار، پنج، خبر، قرآن، نودال تلويزيون و استوديوي ضبط ديجيتال بازديد كرد.
رئيس رسانه ملي با حضور در استوديوي شبكه يك، گپ و گفتي صميمانه با محمدرحمان نظام اسلامي از مجريان با سابقه تلويزيون و مهدي آقا بيگي، ديگر مجري برنامه زنده اين شبكه داشت و دست‌آخر، با تمامي عوامل پشت‌صحنه و مديران ارشد اين شبكه، عكس يادگاري گرفت.
دكتر علي عسكري سپس با حضور در استوديوي شبكه دو، با محمدجعفر خسروي و خانم حسيني ، مجريان  ويژه‌برنامه اين شبكه ديدار كرد و از نزديك در جريان فعاليت‌هاي عوامل پشت‌صحنه اين شبكه تلويزيوني براي به تصوير كشيدن حضور ميليوني مردم سراسر ايران در راهپيمايي 22 بهمن قرار گرفت.
شبكه چهار سيما، سومين استوديوي تلويزيوني‌اي بود كه دكتر علي عسكري به‌صورت سرزده به آنجا رفت و با عوامل آن ديدار كرد.
شبكه چهار نيز با پخش تصاوير زنده از حضور مردم استان‌هاي كشور در راهپيمايي 22 بهمن و همچنين پخش مصاحبه‌هاي مردمي و بسته‌هاي ويژه خبري، اين حماسه ماندگار را به قاب تصوير كشيد.
سپس دكتر علي عسكري در استوديوي پخش شبكه پنج سيما حاضر شد و پس از گفت‌وگوي صميمانه با عوامل فني اين شبكه، وارد استوديوي پخش زنده اين شبكه شد و ضمن خسته نباشيد به مجريان ويژه برنامه شبكه پنج در سالروز پيروزي انقلاب، خانم ها صبا راد و محبوبه عزيزي با آن ها گفت و گو كرد.
بازديد از استوديوي ضبط ديجيتال كه وظيفه تصويربرداري هوايي با هليكوپتر و هلي شات و تصاوير همه شبكه‌هاي داخلي و خارجي را بر عهده دارد، از ديگر برنامه‌هاي دكتر علي عسكري بود.
رئيس رسانه ملي در ادامه، سري هم به نودال تلويزيون زد و از نزديك در جريان پخش تصاوير مراكز استان‌ها و ساير شهرهاي كشور قرار گرفت.

 

قلب مردم دست خداست

 

 دكتر علي عسكري در ادامه وارد استوديوي شبكه سه سيما شد و ضمن ديدار با احمد اكبر نژاد  مجري ويژه‌برنامه اين شبكه به مناسبت راهپيمايي 22 بهمن گفت: قلب مردم دست خداست و راهپيمايي امسال مردم هم با هدايت الهي  بسيار تماشايي و ديدني است و انبوه جمعيت در خيابان‌ها حضور دارند.
ديدار از استوديوي 7 معروف به استوديوي شبكه قران، آخرين بازديد دكتر علي عسكري از ساختمان پخش جديد بود و رئيس رسانه ملي از نزديك در جريان آخرين تلاش‌هاي عوامل اين شبكه براي پوشش زنده مراسم راهپيمايي 22 بهمن قرار گرفت.
بازديد سرزده از شبكه‌هاي خبر و شما
رئيس رسانه ملي در ادامه با حضور در ساختمان پخش قديم و استقبال عبدالرضا بوالي، مدير شبكه خبر، از تحريريه خبرنگاران اين شبكه و همچنين استوديوي شماره 2 پخش زنده بازديد كرد و گپ و گفتي كوتاه با الميرا شريفي مقدم و مهدي خسروي، مجريان ويژه‌برنامه شبكه خبر داشت.
دكتر علي عسكري همچنين در جريان ديدار با خبرنگاران شبكه خبر، از نزديك در جريان فعاليت‌هاي آن‌ها براي پوشش هر چه بهتر مراسم راهپيمايي امسال قرار گرفت.
رئيس رسانه ملي همچنين ديداري هم از استوديوهاي شبكه‌شما داشت كه با همراهي دكتر قاسمي مدير اين شبكه صورت گرفت.
وي  به عوامل و مجريان شبكه شما توصيه كرد كه بر روي پوشش خبري راهپيمايي 22 بهمن در مراكز استان‌ها و شهرستان‌ها متمركز شوند.

 

 

 

ديدار صميمانه با خبرنگاران خبرگزاري صداوسيما و تحريريه پخش خبر يك
دكتر علي عسكري همچنين با حضور در ساختمان شيشه‌اي، با استقبال سيد مهرداد سيدمهدي رئيس خبرگزاري صداوسيما، حسن عابديني قائم‌مقام خبرگزاري و ابراهيم شكوري مديركل اخبار داخلي خبرگزاري صداوسيما در فضايي صميمانه با خبرنگاران، تدوين گران و عوامل فني اين خبرگزاري گفت‌وگو كرد و از نزديك در جريان فعاليت هاي آن‌ها قرار گرفت.
دكتر علي عسكري در ادامه از دفتر خبرنگاران شهرستان‌هاي استان تهران و همچنين واحد تصويربرداران خبرگزاري صداوسيما بازديد كرد و با عوامل تصويربردار كه از ساعت 5 صبح در خيابان‌هاي سطح شهر براي پوشش راهپيمايي 22 بهمن حاضر شده بودند ديدار و گفت‌وگو كرد و دستورهاي لازم براي تأمين تجهيزات فني مورد نياز آن‌ها را صادر كرد.
بازديد از استوديوي پخش
 خبر شبكه يك سيما  با همراهي شهرام وثوقي راد مديركل پخش اخبار سيما آخرين بخش بازديد رييس رسانه ملي بود .
در اين بازديد دكتر علي عسكري ابتدا  با محمدرضا حياتي از مجريان با سابقه خبر تلويزيون، گفتگو كرد كه قرار بود تا دقايقي ديگر خبر 14 را اجرا كند .
تلاش براي تغيير گرافيك اخبار شبكه يك ، بازسازي استوديوي شبكه يك و همچنين تأسيس استوديوي جديد پخش خبر از جمله برنامه‌هاي آتي اين شبكه است كه رئيس رسانه ملي از نزديك در جريان آن‌ها قرار گرفت و دستورهاي لازم  براي بهبود وضعيت موجود صادر كرد.

 

 

پیوستها

تاریخ انتشار: دوشنبه 23 بهمن 1396