از تمام ظرفيت رسانه براي شناساندن شخصيت امام علي (ع) استفاده مي‌كنيم
رئيس سازمان صداوسيما با اشاره به ابعاد جهاني شخصيت امام علي (ع) گفت: با وجود شهرت جهاني امام علي (ع)، حق اين شخصيت بزرگ بشري هنوز ادا نشده است و بايد براي شناساندن زواياي مختلف اين شخصيت ناب انساني، اتاق فكري قوي از انديشمندان برجسته تشكيل شود .

به گزارش روابط‌ عمومي صداوسيما، دكتر علي‌عسكري در ديدار دبيركل بنياد بين‌المللي غدير كه در آستانه دهه امامت و ولايت برگزار مي‌شد با تشريح برخي از اقدامات رسانه ملي در تبيين شخصيت امام علي (ع) گفت: سازمان صداوسيما آماده است تا در جهت معرفي هرچه بهتر اين شخصيت بي نظير تاريخ به عنوان الگويي جهاني، با تمام قدرت حركت كند و اين را وظيفه خود مي‌داند.

 رئيس سازمان صداوسيما استفاده از زبان هنر براي معرفي مفاهيم ديني را بسيار اثرگذار دانست و گفت: رسانه براي معرفي امام علي (ع) روش‌هاي مختلف هنري دارد، اما اثرگذارترين روش، استفاده از مفهوم اسطوره و حماسه است.

 دكتر علي‌عسكري بر تاثير استفاده از ظرفيت عظيم معنوي و ديني بر سبك زندگي خانواده‌ها تاكيدكرد اظهار كرد: از اين ظرفيت در برنامه‌سازي‌هاي رسانه ملي به بهترين شكل استفاده مي‌كنيم، زيرا مردم ما با سلايق و ديدگاه‌هاي مختلف، شيفته اهل بيت (ع) هستند.

 رئيس رسانه ملي در اين ديدار بر برنامه‌ريزي دقيق و منسجم بخش‌هاي مختلف سازمان صداوسيما در دهه امامت و ولايت اشاره و تاكيد كرد: امسال نيز بايد با تمام توان و ظرفيت، ضمن انعكاس ارادت و دلبستگي مردم مسلمان در سراسر جهان به شخصيت والي امام علي (ع)  در جهت معرفي هرچه بهتر آن وجود گرامي، هنرمندانه گام برداريم.

 حجت الاسلام والمسلمين صديقي نيز در اين ديدار با بيان اينكه سازمان صداوسيما سال گذشته براي ايام دهه ولايت و امامت سنگ تمام گذاشت، گفت: امسال نيز بايد در كنار هم جلوتر از سال قبل براي معرفي بهتر و عميق‌تر شخصيت علي (ع) با استفاده از ظرفيت‌هاي هنري رسانه ملي تلاش كنيم.

 دبيركل بنياد بين‌المللي غدير، قرآن كريم را كتاب مديريت، انديشه، عمل و هنر دانست و افزود: در جاي جاي قرآن مي توانيم توصيف شخصيت اميرالمؤمنين علي (ع) را ببينيم و هنرمندان ما از آن به بهترين وجه براي كار فرهنگي خود استفاده كنند.

 حجت‌الاسلام والمسلمين صديقي با بيان اينكه، نبايد معرفي شخصيت علي (ع) فقط به اين ده روز منحصر باشد گفت: بايد با برداشت درست و به اندازه در اين ايام، در طول سال هم، عشاق اميرالمؤمنين علي (ع) را از زلال معرفت او سيراب كرد.

 در اين ديدار برخي معاونان رسانه ملي هم به بيان برنامه‌ريزي‌هاي انجام شده براي معرفي هر چه بهتر شخصيت علي (ع) پرداختند.

پیوستها

تاریخ انتشار: چهارشنبه 8 شهریور 1396