شبكه تلويزيوني اميد افتتاح شد
همزمان با ميلاد با سعادت امام رضا (ع)، در مراسمي با حضور رئيس رسانه ملي، شبكه تلويزيوني اميد به طور رسمي آغاز به كار كرد.

به گزارش روابط عمومي صدا و سيما، دكتر علي عسكري با حضور در استوديو شبكه اميد، ضمن مبارك دانستن تقارن ميلاد امام رضا (ع) و افتتاح رسمي شبكه اميد، دوران نوجواني را مهمترين دوران رشد  و تعالي انسان دانست و گفت: هويت و شخصيت فردي انسان‌ها در اين دوران شكل گرفته و مستحكم مي‌شود، دوراني كه با پويايي و انگيزه و نشاط براي تجربه كردن و شناخت خود و جهان همراه است و رسانه ملي بايد بتواند به نيازها، پرسش‌ها و مطالبات نوجوانان در مورد مسائل مختلف، پاسخ اقناع كننده بدهد .
وي افزود: دوران نوجواني در جامعه امروز نسبت به دوران نوجواني ما در گذشته، تغيير كرده است و بالطبع براي توليد برنامه‌هاي جذاب و مفيد براي مخاطبان اين شبكه، بايد نوجوانان امروز و ويژگي‌هايشان را به درستي بشناسيم و براي آن برنامه ريزي و برنامه سازي كنيم.
دكتر عسكري اظهار اميدواري كرد كه اين شبكه تلويزيوني بتواند با برنامه ريزي درست و مناسب نيازهاي روز نوجوانان و جوانان كشور را برآورده سازد وبه ايجاد نشاط و پويايي در اين قشر از جامعه كمك كند.
كمك به شكل گيري هويت نوجوانان
دكتر علي عسكري در حاشيه مراسم افتتاح شبكه اميد با حضور در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوال خبرنگار صدا و سيما در تشريح اهداف راه‌اندازي اين شبكه تلويزيوني گفت: نوجوانان از مهمترين اقشار جامعه ما محسوب مي شوند و اين اهميت به اين دليل است كه نوجوان به دليل ويژگي‌هاي سني خود، داراي پويايي، عواطف سرشار و روحيه جستجوگري و يادگيري است.
وي افزود: در اين دوران شخصيت و هويت هر انساني شكل مي‌گيرد، لذا با توجه به اهميت اين دوره سني در رشد شخصيت افراد و با توجه به اينكه نوجوانان آينده سازان اين كشور هستند، ضرورت راه اندازي شبكه‌اي اختصاصي براي توليد كارهاي فاخر و ارزشمند كه پاسخگوي اين نياز مهم باشد، بيش از پيش احساس مي‌شد.
علي عسكري همچنين با اشاره به تاكيدات مقام معظم رهبري بر توجه ويژه دستگاه‌هاي مختلف كشور بويژه صداوسيما به نيازهاي قشر جوان و نوجوان كشور، تاكيد كرد: صداوسيما بايد در راستاي فرمايشات معظم له و به منظور پاسخ به اين نيازها به صورت ويژه به اين موضوع بپردازد كه راه اندازي شبكه اختصاصي اميد گامي مهم در جهت برآورده كردن خواسته‌هاي جوانان و نوجوانان كشور است.
رئيس سازمان صدا و سيما افزود: اميدواريم شبكه اميد بتواند در راستاي پاسخ به نيازهاي نوجوانان و كمك به رشد هويت و شخصيت آنان و همچنين تربيت نسل آينده ايران اسلامي، گام‌هاي موثر و مفيدي بردارد. اين شبكه همچنين براي تامين اوقات فراغت و سرگرمي نوجوانان برنامه‌هاي متنوعي را در نظر گرفته است و تلاش ‌مي‌كند تا با نيازسنجي از خود نوجوانان، خواسته‌هاي آن‌ها در توليد برنامه ها لحاظ شود.
**گفتگوي صميمانه با نوجوانان
بر اساس اين گزارش، دكتر علي عسكري بعد از افتتاح اين شبكه در جمع تعدادي از نوجوانان دختر و پسر حضور يافت و در فضايي صميمانه با آنان به گفت و گو نشست. در اين گفتگوي صميمانه، نوجوانان نيازها و مطالبات خود را در توليد محتوي برنامه‌هاي شبكه اميد مطرح كردند و رئيس سازمان صدا و سيما نيز قول داد كه نظرات و پيشنهادات آن‌ها در توليدات و برنامه سازي هاي اين شبكه، مورد استفاده قرار گيرد.

تاریخ انتشار: یکشنبه 15 مرداد 1396