گراميداشت هفته دفاع مقدس در شبكه هاي سيما
به منظور گراميداشت ياد و خاطره هشت سال دفاع مقدس تمامي شبكه هاي سيما ويژه برنامه هاي متناسب با اين ايام پخش مي كنند.

به گزارش روابط عمومي رسانه ملي، مجموعه هاي تلويزيوني، مستند، نماهنگ‌هاي دفاع مقدس و برنامه‌هاي گفت و گو محور از جمله ويژه برنامه‌هاي تدارك ديده شده شبكه‌ها است كه در هفته دفاع مقدس پخش مي شود.

 ********************************************

شبكه يك سيما

سريال «بچه هاي گروهان بلال» به كارگرداني عبدالرحمن شليليان در 10 قسمت 45 دقيقه‌اي توليد شده است، قرار است از هر شب بجز پنجشنبه ها ساعت 15 : 22 پخش شود.

در خلاصه قصه اين سريال آمده است: بچه هاي گروهان بلال نام گروهان مهندسي رزمي است كه نيروهاي آن را نوجوانان تشكيل مي دهندكه همگي راننده لودر و بلدوزر هستند. رحيم جانبازي است كه فرماندهي اين گروهان را به ناچار و به سوداي رفتن دوباره به خط مقدم جبهه پذيرفته است...

مسابقه «اس بي اس» به تهيه كنندگي و كارگرداني مجيد بهرامي، رقابت ديدني كلاه سبزهاي دريا دل ارتش جمهوري اسلامي را هر شب بعد از خبر ساعت 19 پخش خواهد كرد.

اين مستند - مسابقه، در قسمت اول اس بي اس، 150 تكاور نيروي دريايي با هم رقابت مي كنند كه پس از گذراندن مراحل مختلف، 9 نفر به مرحله بعدي راه پيدا خواهند كرد. پس از طي رقابتي ديدني، از بين اين 9 نفر، 6 نفر منتخب نهايي خواهند بود كه در سه تيم دو نفره رقابت را تا روز پاياني در آيتم هاي رئال و برگرفته از عمليات هاي واقعي نيروي دريايي ارتش، ادامه مي دهند.

مسابقه «اس بي اس» كار مشتركي از گروه اجتماعي شبكه يك و نيروي دريايي ارتش است كه هر شب بعد از خبر ساعت 19 پخش مي شود. و بازپخش آن 30 دقيقه بامداد روز بعدخواهد بود.

********************************************

شبكه دو سيما

شبكه دو براي اين ايام جشنواره اي از فيلم هاي سينمايي دفاع مقدسي را براي پخش در نظر گرفته است. «بهشت منتظر مي ماند»، «مسافر ارغوان»، «فرمانده»، «مهر بي پايان»، «تپش قلب»، «تا آمدن احمد»، «همه براي يكي» و ... به ترتيب از شنبه تا جمعه ساعت 23:30 به نمايش در مي آيد.

برنامه «از آسمان» ديگر برنامه در نظر گرفته شده براي اين ايام است كه با رويكرد روايت زيارت جانبازان و حماسه آفرينان دفاع مقدس از كربلاي معلي به صورت ويژه اي پخش مي شود. اين برنامه كاري است از گروه اجتماعي فرهنگي به تهيه كنندگي امير خورشيدي فرد كه سه شنبه و چهارشنبه ساعت 19، پنجشنبه ساعت 18:30 و جمعه ساعت 17:30 پخش خواهد شد.

برنامه «نشان ارادت» كاري از گروه خانواده به تهيه كنندگي پويان هدايتي در گفت و گو با سرداران پايداري و ايثار، هنرمندان، ورزشكاران و بازيگران سينما، تئاتر و تلويزيون علاوه بر پرداختن به واقعه عاشورا و عرض ارادت ايشان به سيد و سالار شهيدان در اين ايام به حماسه آفرينان هشت سال دفاع مقدس نيز مي پردازد. اين برنامه از شنبه تا چهارشنبه ساعت 21 پخش مي شود.

گفتني است تمامي برنامه هاي جاري شبكه از جمله «عصر خانواده»، «زنده باد زندگي»، «از فراز الوند»، «نمادو» و ... متناسب با هفته دفاع مقدس توليد و پخش خواهند شد.

********************************************

شبكه سه سيما

 مستند تك قسمتي «معجزه انقلاب» در 68 دقيقه به روايت سبك زندگي شهيد محسن حججي مي پردازد. اين مستند از دوران كودكي شهيد حججي تا بعد از شهادت ايشان، بر اساس خاطرات خانواده، همرزمان و دوستان اين شهيد بزرگوار و براساس مستندات به تصوير كشيده شده است. همچنين نقطه عطف زندگي اين شهيد حضور در اردوهاي راهيان نور، بازديد از مناطق جنگي و آشنايي با شهيد احمد كاظمي كه الگو و رفيقشش است، در اين مستند روايت مي شود.

اين برنامه به نويسندگي و كارگراني سيد حسين موسوي و تهيه كنندگي سعيد خان بخش، كاري از گروه فرهنگ و معارف شبكه سه سيماست كه قرار است جمعه عصر ساعت 17 پخش شود. تدوينگر اين برنامه علي خطيبي نيا است و تصوير برداري آن را تقي اميني و احمد بخشي برعهده داشته اند.

مجموعه مستند «طلوع حماسه» به تهيه كنندگي ميركيوان خليل پور در 8 قسمت 30 دقيقه اي در گروه فرهنگ و معارف اسلامي شبكه سه سيما توليد شده است. فرم و قالب اين مجموعه مستند به صورت مستند پرتره و براساس شخصيت پردازي است. در هر قسمت از اين برنامه با يكي از رزمندگان دوران دفاع مقدس همراه مي شويم و علاوه بر آشنايي با شخصيت اين رزمنده دوران جنگ  از نگاه و منظر او به وقايع اتفاق افتاده در طول دفاع مقدس مي پردازيم.

پخش مجموعه مستند «طلوع حماسه» از شنبه 31 شهريور، ساعت 15:30 آغاز مي شود و در طول هفته دفاع مقدس  ادامه مي يابد.

********************************************

شبكه چهار سيما

«چهل و هشت» عنوان ويژه برنامه گروه اجتماعي شبكه چهار سيماست كه از امشب 31 شهريور، هر شب ساعت 23 از شبكه چهار سيما پخش مي شود.

مسعود ده‌نمكي كارگران سينما و رزمنده دفاع مقدس كه سال هاي زيادي به عنوان محقق و پژوهشگر دفاع مقدس فعال بوده و اكنون نيز در حال تهيه و تاليف دايره المعارف جنگ تحميلي مي باشد، به عنوان كارشناس ـ مجري برنامه تلويزيوني «چهل و هشت» رو در روي فرماندهان و مسئولان دفاع مقدس قرار مي‌گيرد.

كارگردان پرمخاطب‌ترين فيلم‌هاي سينمايي دهه هشتاد، اين‌بار در تجربه‌اي جديد با برنامه‌اي كه در تلاش است زواياي پنهان هشت سال جنگ تحميلي و دفاع مقدس را در چهلمين سال انقلاب اسلامي بررسي كند به شبكه چهارم سيما مي‌آيد. 

امير مسعود بختياري (افسر ارشد ارتش درعمليات فتح المبين و بيت المقدس، فرماندهي ركن سوم قرارگاه نيروي زميني ارتش)، سردار محسن رفيق دوست (مسئول تداركات سپاه پاسداران انقلاب اسلامي از بدو تاسيس،  وزير سپاه پاسداران) ، دكتر حسين علايي (فرمانده قرارگاه نوح، اولين فرمانده نيروي دريايي سپاه پاسداران، جانشين وزير دفاع، رئيس ستاد مشترك سپاه پاسداران) ، سردار احمد غلامپور (مسئول عمليات سپاه سوسنگرد در بدو شروع جنگ، فرمانده قرارگاه كربلا در عمليات كربلاي 4 و 5، معاون عمليات سپاه پاسداران، استاد دانشگاه امام حسين) از جمله ميهمانان اين برنامه هستند.

محمد مهدي سموعي تهيه كننده و محمدحسن روزي‌طلب، به عنوان سردبير  برنامه «چهل و هشت» هستند و اين برنامه  تهيه شده در  گروه اجتماعي شبكه 4 سيماست كه از 31 شهريور، هرشب ساعت 23:00، پخش خواهد شد.

«آن سوي داستان» مجموعه‌اي تركيبي نمايشي در ارتباط با كتاب و اهميت مطالعه است كه به تهيه‌كنندگي  و كارگرداني قاسم اورنگي از امروز هم زمان با هفته دفاع مقدس به نمايش در مي آيد.

اين برنامه با حضور تماشاگران و نويسندگان كتاب‌ها و اجراي علي سليماني ،در هر برنامه محتواي كتاب‌هايي كه در ارتباط با موضوع دفاع مقدس بوده با نقش‌آفريني بعضي از  بازيگران تئاتر به بينندگان معرفي خواهد شد.بازيگراني همچون فاطمه‌سادات شاه‌حسيني، اكبر مولايي، عليرضا ديلمي، معصومه عزيزمحمدي، آرمان غفاريان  و ... اجراي بخش‌هاي نمايشي برنامه «آن‌سوي داستان» را بر عهده دارند.

در بخش‌هايي از اين برنامه نيز تماشاگران حاظر در استوديو بخش‌هايي از كتاب را قرائت مي‌كنند.‌«آن سوي داستان» در 5 قسمت از شنبه تا سه شنبه و پنجشنبه ساعت 19 پخش مي شود.

مجموعه مستند «خاطرات سنگر» در مدت زمان 15 دقيقه از امروز، هر روز ساعت 18:45 از شبكه چهار سيما پخش مي شود.

«خاطرات سنگر» به خاطرات طنز و شوخي‌هاي جبهه مي‌پردازد و تمام مهماناني كه به اين واسطه در آن خاطره گويي مي‌كنند نيز از جنس جبهه و جنگ هستند و در واقع خاطرات شيرين خود را از هشت سال دفاع مقدس روايت مي‌كنند.مهران رجبي و اصغر نقي‌زاده به عنوان دو هنرمندي كه در اين مجموعه حضور دارند و همچنين جانبازان، آزادگان و سرداران سپاه نيز همچون حميد پارسا و آقاي نادعلي نيز به ذكر خاطرات خود مي‌پردازند. هر قسمت از برنامه دو مهمان دارد كه يكي درون فضاي بسته يك سنگر و ديگري در فضاي باز و در كنار ادوات جنگي خاطره گويي مي‌كند.

مستند گزارشي خاك پاك

مجموعه مستند 5 قسمتي «خاك پاك» به تهيه كنندگي سيدمهدي حسيني از امشب ساعت 20:30 پخش مي شود.

جهاد سازندگي در تاريخ 27 خرداد سال 1358 به فرمان حضرت امام خميني(ره) تشكيل شد. اين نيرو كه پشتوانه‌اي مردمي داشت ، پس از شروع جنگ تحميلي عراق عليه ايران نقش موثر و چشمگيري در زمينه فعاليت‌هاي فني و مهندسي در جبهه‌هاي دفاع مقدس ايفا كرد حضور بي دريغ جهادگران جهادسازندگي در خط مقدم جنگ تحميلي و مهندسي رزم آن‌ها سبب شد تا به عنوان «سنگرسازان بي‌سنگر» شناخته شوند . متاسفانه اين حضور آن‌ها نمود چنداني در قالب فيلمهاي مستند يا برنامه هاي تلويزيوني بعد از جنگ نداشته است. اين درحالي است كه تجربه جهادي از تجارب بي‌بديل جنگ‌هاي معاصر است و قابليت انتقال به نسل‌هاي آينده دارد . و اينكه انتخاب واژه «سنگرسازان بي‌سنگر» بيانگر عمق فداكاري و اخلاق جوانان جهادي بود كه زيرباران گلوله و ديد مستقيم دشمن، به احداث خاكريز، پل، سنگر و استحكامات مي‌پرداختند. عبور نيروهاي ايران از رودخانه‌هاي مرزي اروند و غافل‌گيري نيروهاي ارتش صدام در عمليات والفجر هشت كه از شاخص‌ترين عمليات مهندسي رزمي جهاد سازندگي محسوب مي‌شود. افتخارهشتاد دوسه نفر مفقودالاثر، هشتصدو هشتاد شش نفر آزاده،سه هزارو يكصدو پنجاه نفر شهيد وهزارو نهصدو چهل نفر جانباز در سال‌هاي جنگ تحميلي  بر كارنامه جهاد سازندگي ثبت شده است . لذا از همين رو و با همين رويكرد گروه اجتماعي شبكه چهار يك مجموعه پنج قسمتي با عنوان «خاك پاك» براي پخش رد هفته دفاع مقدس تهيه و توليد نكوده است.

سيدمجتبي حسيني به عنوان كارگردان و عليرضا تابان به عنوان گوينده با اين مجموعه همكاري مي كنند.

پايي كه جا ماند

مجموعه مستند«پايي كه جا ماند» به كارگرداني امير فارغي، برگرفته از كتابي با همين عنوان، به  قلم سيد ناصر حسيني پوراست.وي خاطرات دوران  اسارتش با جمعي ديگر از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس را نگاشته است. اين مجموعه از دوشنبه تا پنجشنبه ساعت 12:45 و جمعه ساعت 22:45 پخش خواهد شد.

مستند به خدا تعظيم مي كنم

اين مستند روايتگر خاطرات شفاهي شهيد نظر نژاد يكي از فرماندهان عالي رتبه، مؤثر و كمتر شناخته شده دفاع مقدس است. اين مجموعه برنامه اي تركيبي از تصوير سازي و انيميشن و مصاحبه با تعدادي از هم رزمان شهيد و ... است.ايده اصلي اين برنامه برگرفته از كتاب "بابانظر" است. اين كتاب بر اساس خاطرات شفاهي خانواده، دوستان و همرزمان اين شهيد تدوين و منتشر شده است. «به خدا تعظيم مي كنم» از دو شنبه تا پنجشنبه ساعت 11:30، پخش خواهد شد.

 

********************************************

شبكه پنج سيما

مجموعه مستند «خاطرات سنگر» به تهيه كنندگي و كارگرداني سلمان وكيلي همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس هر روز ساعت 14 از شبكه پنج سيما پخش مي شود.

مستند «خاطرات سنگر» به خاطرات طنز و شوخي‌هاي جبهه مي‌پردازد و تمام ميهماناني كه به اين واسطه در آن خاطره گويي مي‌كنند، نيز از جنس جبهه و جنگ هستند و در واقع خاطرات شيرين خود را از هشت سال دفاع مقدس روايت مي‌كنند.

مهران رجبي و اصغر نقي‌زاده به عنوان دو هنرمندي كه در اين مجموعه حضور دارند و همچنين جانبازان، آزادگان و سرداران سپاه نيز همچون حميد پارسا و آقاي نادعلي نيز به ذكر خاطرات خود مي‌پردازند. هر قسمت از برنامه دو مهمان دارد كه يكي درون فضاي بسته يك سنگر و ديگري در فضاي باز و در كنار ادوات جنگي خاطره گويي مي‌كند.

مستند «خشت خصم» كاري از گروه سياسي از يكشنبه اول مهرماه ساعت 22:30 پخش مي شود.

اين مستند نگاهي به نقش ستون پنجم و سازمان مجاهدين خلق در جبهه مقابل مردم ايران در هشت سال جنگ تحميلي دارد.

«خشت خصم» به تهيه كنندگي مصطفي مژدهي فر و نويسندگي مجيد موغاري پخش مي شود.

********************************************

شبكه قرآن و معارف سيما

برنامه هاي زنده «روزي بهتر» و «عطر محرم» با دعوت از ميهمانان مرتبط و به مناسبت اين ايام همه روزه به ترتيب از ساعت هاي 9 و 10:15 پخش خواهدشد.

برنامه زنده «رصد» با دعوت از مسئولان مربوطه به اطلاع رساني برنامه هاي هفته دفاع مقدس مي پردازد كه اين برنامه هر شب در ساعت 21 پخش مي شود.

«نماي هشت» عنوان مجموعه نمايشي مي باشد كه سكانس هاي ديدني فيلم هاي سينمايي دفاع مقدس را به نمايش مي گذارد كه اين برنامه همه روز از ساعت 13:45 تقديم علاقه مندان به مجموعه هاي نمايشي خواهد شد.

روايتي از نقش آفريني رسانه ملي و رشادت هاي كمتر ديده شده تصويربرداران، خبرنگاران، عوامل فني و ... در طول هشت سال دفاع مقدس هر روز ساعت 8:30 در مستند «قرارگاه بي قرار» و همچنين مستند «قرآن در دفاع مقدس» هر روز ساعت 13:30 از اين شبكه پخش مي شود.

«روزهاي افتخار» عنوان مستند ديگر اين شبكه است كه تلاش و نقش نيروهاي مهندسي رزمي در دوران هشت سال دفاع مقدس را از زبان فرماندهان و سرداران جنگ تحميلي روايت مي كند كه اين مستند همه روزه ساعت 14:30 پخش خواهد شد.

معرفي كتاب هاي منتشر شده در حوزه دفاع مقدس در قالب ميان برنامه هاي كوتاه با عناوين «اشاره» و «شيرازه» در زمان هاي مختلف تقديم به مخاطبان مي شود.

همچنين ويژه برنامه «سيره هاي قرآني»، انيميشن ها و پلاتو هاي خاطرات مربوط به جنگ در ويژه برنامه «نوگالان قرآني» با محوضوع كودك و نوجوان و مداحي و نوحه سرايي رزمندگان در دوران دفاع مقدس از ديگر برنامه هاي اين شبكه در ايام گراميداشت هفته دفاع مقدس مي باشد.

********************************************

شبكه نمايش

شبكه نمايش همزمان با گرامي داشت ياد و خاطره حماسه سازان هشت سال دفاع مقدس در بخش «صحنه گران» (مرورآثار)، فيلم‌هايي به كارگرداني رسول ملاقلي پور فيلم ساز فقيد عرصه دفاع مقدس مي پردازد.

«بلمي به سوي ساحل» ، «افق»، «نجات يافتگان»، «سفر به چزابه»، «مزرعه پدري»، «مجنون» و «پرواز در شب» از جمله آثار مطرحي هستند كه به كارگرداني رسول ملاقلي پور به ترتيب از شنبه 31 شهريور تا جمعه 6 مهر ساعت 21:00 از شبكه نمايش پخش مي شوند.

********************************************

شبكه مستند

مستند تحسين‌شده «آبي كمرنگ» ساخته آرش لاهوتي، «مسافر آب» به تهيه‌كنندگي و كارگرداني جابر مطهري زاده، «نام و نشان» به تهيه‌كنندگي و كارگرداني مهدي جعفري مستندهايي هستند كه شنبه تا دوشنبه ساعت 15 پخش مي شوند.

اين شبكه سه‌شنبه سوم مهر، ساعت 15 هم پخش مستند «رزم آهنگ قصه بابا» بازنمايي سرود ماندگار دهه 60 به همين نام و همچنين مستند «بهنام سي سال بعد» به كارگرداني مهدي شامحمدي را در نظر گرفته است.

مستندهاي «گردان قاطر ريزه» ساخته مجتبي خيام‌الحسيني شرح مجاهدت‌هاي خاموش رزمندگان لشكر 14 امام حسين (ع) در جبهه‌هاي غرب كشور و «پيراهني براي يوسف» ساخته احمد شريف زاده با موضوع انتظار ? خانواده شهيد كرمانشاهي براي ديدار با مقام معظم رهبري هم به ترتيب 4 و 5 مهر ساعت 15 از شبكه مستند پخش خواهند شد.

مستند «بلال جبهه عرفان» به تهيه‌كنندگي ناهيد دل‌آگاه و كارگرداني رضا عاطفي هم به مناسبت هفته دفاع مقدس امشب شنبه (31 شهريور) ساعت 20 در جدول پخش شبكه مستند قرارگرفته است.

اين مستند به زندگي و رشادت‌هاي شهيد سرتيپ حاج محمدحسن كسائي فرمانده گردان انصار ستاد پشتيباني و مهندسي جنگ جهاد سازندگي استان آذربايجان‌شرقي پرداخته است.

«بابايي» ساخته مظفر حسين‌خاني روز سه‌شنبه 3 مهر ساعت 19:30 به مناسبت پاسداشت ياد و خاطره‌ شهداي مدافع حرم پخش مي‌شود.

اين مستند مروري بر زندگي شهيد عليرضا بابايي، از شهداي مدافع حرم و از بي‌نظيرترين كارهاي ساخته‌شده در حوزه‌ شهداي مدافع حرم است، چراكه در زمان حيات آن شهيد بزرگوار ساخته‌شده است.

اين مستند 80 دقيقه‌اي به كارگرداني مظفر حسين‌خاني و به تهيه‌كنندگي شبكه استاني آفتاب در هفته دفاع مقدس پخش مي‌شود و مي‌كوشد لحظات نابي از زندگي شهيد بابايي را به نمايش بگذارد.

مستند «آخرين پرواز» ساخته محسن قيصري هم جمعه 6 مهر ساعت 19:30 از شبكه مستند پخش مي‌شود؛ اين مستند با محور زندگي امير سرلشگر محمدرضا صلواتي ساخته‌شده و در سه بخش به عملياتي كه منجر به دستگيري و 10 سال اسارت او شد، سال‌هاي اسارت و زندگي خانوادگي صلواتي مي‌پردازد.

مستند بازسازي «تخريب چيان آسماني» كه به تهيه‌كنندگي و كارگرداني مجيد حسن‌زاده ساخته‌شده است و به برادران شهيد «علوي» مي‌پردازد، چهارشنبه 4 مهر، ساعت 20 براي پخش در نظر گرفته‌شده است.

********************************************

شبكه افق

برنامه «گرا» با موضوع خاطرات و مسائل پيرامون جنگ تحميلي از اين شبكه پخش خواهد شد.

اين برنامه در هفت قسمت يك ساعته توليد شده و شامل آيتم هاي گوناگوني است.

«دفاع چرا مقدس شد؟» يكي از اين آيتم هاست كه در هر قسمت با حضور يك كارشناس، به بررسي اين مسئله پرداخته مي شود.

ديگر آيتم اين برنامه، «خاطره گويي از جنگ» است كه در هر قسمت با حضور رزمندگان دوران دفاع مقدس توليد شده است.

دو آيتم ديگر هم در برنامه «گرا» وجود دارد كه شامل «موسيقي جنگ» و «عكاسي جنگ» است.

«گرا» طي هفته جاري هر روز ساعت 20:30 از شبكه افق پخش مي شود و تكرار آن هم ساعت هاي 2، 8 و 13:30 روز بعد خواهد بود.

برنامه تلويزيوني «چوب خط» نيز كه سه شنبه شب ها به صورت زنده و با موضوعات اقتصادي از شبكه افق پخش مي شود، اين هفته به مسئله اقتصاد جنگ مي پردازد.

«پسران گمبوعه» نام مجموعه مستندي است پيرامون خاطرات دوران دفاع مقدس از زبان اهالي خوزستان، افرادي كه به طور مستقيم با جنگ درگير بوده اند و حالا برخي از آن ها را براي مخاطبان اين مستند نقل مي كنند.

اين مستند هر شب ساعت 20 و تكرار آن ساعت هاي 7:30 و 13:00 روز بعد پخش مي شود.

سريال تلويزيوني «بازگشت پرستوها» نيز با شروع هفته دفاع مقدس از شبكه افق پخش خواهد شد.

اين سريال به كارگرداني ابوالقاسم طالبي در سال 76-75 توليد شده و داستان آن درباره روزهاي سخت اسارت رزمندگان در خاك عراق و بازگشت شان به ميهن اسلامي است.

داوود رشيدي، سياوش طهمورث، كتايون رياحي، تانيا جوهري، روح انگيز مهتدي، رسول توكلي، فرهاد محبت، بهروز شعيبي، شاهين پرويزي و عنايت الله شفيعي از جمله بازيگران «بازگشت پرستوها» هستند.

اين سريال در 20 قسمت توليد شده و از اين پس شنبه تا چهارشنبه ساعت 23:30، از شبكه افق پخش مي شود، تكرار آن هم ساعت هاي 6:00، 9:30 و 14:30 روز بعد پخش خواهد شد.

چندين مستند تك قسمتي هم با موضوع جنگ و دوران دفاع مقدس براي پخش از شبكه افق طي هفته جاري در نظر گرفته شده است، مستندهايي همچون «خاطرات ما»، «ايستاده بر موج»، «جام در آفسايد»، «راوي رنگ ها»، «گزارش آخر»، «چريك پير» و «آن مرد زنده است»؛ زمان پخش اين مستندها ساعت هاي 18 و 22 خواهد بود.

********************************************

شبكه سلامت سيما

مجموعه مستند 7 قسمتي «ستارگان سپيد» به كارگرداني علي اصغر صائبي از شنبه 31 شهريور، تا پايان هفته ساعت 19، از اين شبكه پخش مي شود.

اين مستند تصويرگر تلاش هاي خالصانه جامعه پزشكي كشور در دوران دفاع مقدس است. در آغاز دفاع مقدس پزشكان هندي و پاكستاني مسئوليت حفظ سلامتي و جان مردم و رزمندگان اسلام را بر عهده داشتند. اما به دليل وجود خطرات فراوان آن ها تصميم گرفتند به استان هاي ديگر و يا حتي كشور خودشان مهاجرت نمايند. در اين شرايط بسيار سخت و پيچيده تشكيل ستاد بهداشتي و امداد و درمان در مراكز اولين اقدام شايسته مسوولين بهداشتي و نظامي كشور بود. در مستند «ستارگان سپيد» شما مي بينيد كه چگونه متخصصان بهداشت و سلامت جان خود را به خطر مي اندازند تا رزمندگان اسلام و مردم شهرهاي جنگ زده را نجات دهند.

مستند «طلايه داران» نيز در هفت قسمت هر شب ساعت 20:30 به پخش مي رسد. اين مستند امداد رساني گروه هاي پزشكان عمومي و متخصص بسيجي را به تصوير مي كشد. با اعزام اين پزشكان به نقاط دوردست و روستاهاي محروم، شاهد ارائه خدمات رايگاني چون: پرستاري، بينايي سنجي، شنوايي سنجي، بيماري هاي عمومي، تخصصي و ... به مردم خواهيم بود.

«همين امروز همين امشب» با گرامي داشت هفته دفاع مقدس هر روز در چهار نوبت صبحگاهي 9:30، ظهرگاهي 11:30، عصرانه 18:30 و شبانگاهي20 موضوع دفاع مقدس را از زاويه پزشكي و سلامت بررسي و تبيين مي كند.

تاریخ انتشار: یکشنبه 1 مهر 1397