گشايش چهاردهمين اجلاس روئساي رسانه هاي عضو AIBD ؛
رئيس رسانه ملي در چين گفت: مبارزه با بي عدالتي ها به عنوان ريشه اصلي بروز تروريسم از جمله وظايف رسانه هاي امروز است.
به گزارش روابط عمومي رسانه ملي، رئيس رسانه ملي در مراسم گشايش چهاردهمين نشست روئساي كشور هاي عضو مجمع رسانه هاي آسيا و اقيانوسيه در شهر« چينگ دائو» چين با بيان اينكه رسانه ها در دنياي امروز وظيفه سنگين ترويج صلح و دوستي، اخلاق و معنويت و مبارزه با دين هراسي را بر عهده دارند گفت: مبارزه با بي عدالتي ها به عنوان ريشه اصلي بروز تروريسم از جمله وظايف مبرم رسانه هاي امروز است.

 دكتر عسكري كه به عنوان رئيس مجمع عمومي اجلاس رسانه هاي آسيا - اقيانوسيه در چهاردهمين نشست روئساي اين رسانه ها در چين سخن مي گفت، افزود: در حال حاضر در نقاط مختلف دنيا با پديده شوم جنگ، ناامني و به ويژه تروريسم مواجه هستيم و اين پديده حاكي از توسعه نيافتن كافي جوامع انساني در جهت همزيستي مسالمت آميز با يكديگر است .

 رئيس رسانه ملي به حملات تروريستي در لندن و كابل و كشته و مجروح شدن ده ها انسان بي گناه اشاره و مراتب تاسف و همدردي خود را با آسيب ديدگان اين حوادث ابراز كرد.

 وي اين نشست را  فرصتي مناسب براي گفت و گو، تبادل نظر و تعامل سازنده در خصوص مهم ترين چالش ها و موضوعات رسانه اي عصر حاضر در منطقه آسيا – اقيانوسيه و جهان دانست.

 دكتر عسكري با اشاره به پيشرفت هاي اقتصادي و اجتماعي در نقاط مختلف جهان گفت: رسانه ها نقش مهمي در جهت گيري اين تحولات ايفا مي كنند.

 وي به انقلاب ارتباطات و اطلاعات و نزديك شدن جوامع مختلف به يكديگر و تعامل و ارتباط بيش از پيش آن ها اشاره كرد و افزود: با توجه به اين موضوعات، ضرورت همزيستي مسالمت آميز و همدلانه آحاد جامعه بشري، مستقل از رنگ و نژاد و مذهب ، به يكي از پايه هاي اساسي توسعه در دنياي امروز تبديل شده است .

 آقاي علي عسكري به نقش رسانه هاي زميني، ماهواره اي و شبكه هاي جهاني پهن باند و اثرگذاري اين رسانه هاي بر روي زندگي بشر اشاره كرد و افزود : اينترنت به عنوان يك ابر رسانه و تالار گفت و گو، براي اقناع جهاني به منظور پذيرش هنجارهاي قدرت هاي بزرگ تبديل شده است، اما گاهي اين پديده با شكستن مرزهاي ميان كشورها، بد اخلاقي را در جوامع و سبك زندگي مردم شكل مي دهد .

 رئيس سازمان صدا و سيما، حداكثر سازي استفاده بهينه از رسانه هاي اينترنتي و حداقل سازي زيان هاي آن را از اهداف جوامع بشري دانست و  ابراز اميدواري كرد، موسسه توسعه راديو تلويزيون هاي آسيا – اقيانوسيه ( AIBD ) از طريق سازمان ملل و سازمان هاي وابسته جهاني از جمله (UNDP  ) و يونسكو و حتي (ITU ) به اين موضوع با اهميت جهاني به نحو شايسته بپردازد و آن را در دستور كار خود قرار دهد.

تاریخ انتشار: سه شنبه 16 خرداد 1396