صداي بزرگترين همايش مسلمانان از راديو اربعين به گوش مي‌رسد
راديو اربعين از صبح اولين روز از ماه صفر براي سومين سال متوالي آغاز به كار كرد.

به گزارش روابط عمومي رسانه ملي ، در آيين افتتاح راديو اربعين  قائم مقام رئيس رسانه ملي، سفير كشور عراق در جمهوري اسلامي ايران و رئيس و معاونان كميته‌هاي 13گانه ستاد مركزي اربعين و برخي از معاونان و مديران رسانه ملي حضور داشتند.

تبيين فلسفه عاشورا و اربعين حسيني، اطلاع رساني از فعاليت‌هاي كميته هاي 13گانه ستاد مركزي اربعين، تهيه گزارش از راهپيمايي  و گفت‌وگو هاي زنده و توليدي با زائران ، نماش هاي راديويي و نغمات عاشورايي بخشي از برنامه هاي اين راديو است كه بر روي موج اف ام رديف 95/5 مگا هرتز قابل دريافت است. اين راديو همچنين از طريق اپليكيشن راديو بر روي گوشي هاي همراه دريافت مي‌شود.

اين راديو 24 ساعته ، علاوه بر اطلاع رساني از اجتماع عظيم اربعين ،گزارش هايي از شهر تهران، 4 استان ميزبان زائران اربعين تهيه و پخش خواهد كرد تا علاوه بر انعكاس حال و هواي روزهاي منتهي به اربعين سالار شهيدان حضرت اباعبدالله الحسين (ع) در شهر هاي مختلف كشور ، پيام مخاطباني را كه موفق به همراهي زائران اربعين نشده اند به گوش آنان برساند .

امسال راديو اربعين بر حوزه فرهنگ‌سازي اربعين نيز به طور ويژه متمركز شده است و با عمق بخشي به موضوعات، فلسفه اربعين و زيارت اربعين را در برنامه ها با كمك كارشناسان مسائل مذهبي به نحو شايسته‌ تبيين مي‌كند و در اين خصوص نيز همكاري بسيار خوبي با كميته فرهنگي و آموزش ستاد مركزي اربعين دارد.

كوچك زاده مدير راديو اربعين با اشاره به جزئيات برنامه ها تصريح كرد: پخش روزانه دعاي عهد بعد از اذان صبح و دعاي ندبه بعد از اذان صبح روزهاي جمعه، پخش سخنراني هايي فاخر و ارزشمند از وعاظ معروف در باكس هاي كوتاه 5 دقيقه تا 30 دقيقه در بخش هاي مختلف، پخش مستندهاي راديويي ويژه اربعين بويژه مستند پير غلامان حسيني در دو بخش 30 دقيقه اي، پخش نمايش هاي راديويي ويژه اين ايام در دو بخش 30 دقيقه اي، مباحث كارشناسي متعدد در زمينه تبيين فلسفه اربعين و پياده روي آن، مباحثي درباره دلايل اهميت زيارت اربعين و تفسير فرازهايي از زيارت اربعين،پخش مداحي و مرثيه سرايي ، آداب سفر و فضيلت و احكام زيارت، احكام سفر و عزاداري، نكات بهداشتي مورد نياز و سلامت سفر، فضايل قرائت قرآن كريم در سفر اربعين، تفسير فرازهايي از زيارت وارث و بخش هايي از زيارت جامعه كبيره، آموزش مكالمه، كلمات و اصطلاحات پركاربرد عربي كه در سفر لازم خواهند بود و پخش ترتيل روزانه يك صفحه از قرآن كريم در 4 بخش ، بايد ها و نبايدها در پياده‌روي اربعين نحوه سفر و وسايل مورد نياز، برنامه ريزي سفر ، آشنايي با موكب هاي ايراني مستقر در مسير از برنامه هاي روزانه راديو اربعين خواهد بود.

مخاطبان در سراسر كشور مي توانند از طريق دستگاه هاي ستاپ باكس، گيرنده‌هاي ديجيتال و اپليكيشن تلفن همراه نيز اين شبكه را دريافت كنند.

تاریخ انتشار: شنبه 29 مهر 1396