انقلاب اسلامی ثمره قیام عاشورا است
انقلاب اسلامی ثمره قیام عاشورا است

آیت‌الله کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران در ویژه برنامه رادیویی «در ساحت حضور» با تسلیت ایام سوگواری امام حسین(ع) و با اشاره به اینکه قیام امام حسین(ع) برای یکایک انبیای الهی به دستور خداوند و به وسیله جبرئیل بیان شده است، گفت: همه پیامبران برای مصائب اباعبدالله(ع) گریسته و به ساحت مقدس ایشان تبرک و تمسک جسته‌اند.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور؛ جریان توبه حضرت آدم(ع) به وسیله تمسک به خمسه طیبه به ویژه امام حسین(ع) را مورد توجه قرار داد و با بیان اینکه انقلاب اسلامی امتداد مکتب عاشورا است، اظهار کرد: ما باید با تمسک و توسل به مکتب حسینی در پی صلاح و سعادت خویش باشیم.

آیت‌الله صدیقی با اشاره به اینکه ما با تأسی به سیره اباعبدالله(ع) از شر آمریکا و کفر و استکبار جهانی که ویروس خطرناک و غده سرطانی عالم بشریت هستند، خاطرنشان کرد: بدون شک با توسل و تمسک به امام حسین(ع) خواهیم توانست بر ویروس منحوس کرونا غلبه پیدا کنیم.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور؛ با بیان اینکه کرامت، شرافت و ابدیت بشریت با خون امام حسین(ع) بیمه شد، عنوان کرد: اباعبدالله(ع) مکتب، قانون، قاعده و تابلوی جلوه خداوند متعال است.

وی با اشاره به اینکه امام حسین(ع) الگوی همه شهدای دفاع مقدس، مدافع حرم، علمی و هسته‌ای هستند، بیان کرد: امام خمینی(ره) شعار «هیهات من الذله» را به شعور تبدیل کرد و همین سبب شد انقلاب اسلامی به ثمر بنشیند و حکومت طاغوتی و مزدور ۲۵۰۰ ساله استکبار جهانی از کشور رخت بربندد.

آیت‌الله صدیقی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ثمره قیام خونین عاشورا است، ابراز کرد: امام حسین(ع) با توجه به اینکه حکومت یزید مردم را از مسیر حق منحرف ساخته و آن‌ها را به سوی باطل سوق می‌داد و فساد سیستمی جامعه اسلامی را فراگرفته بود، برای احیای سیره نبوی و امر به معروف و نهی از منکر قیام کردند.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور؛   در پایان با اشاره به ضرورت توجه عزادارن حسینی به توصیه رهبر معظم انقلاب مبنی بر رعایت اصول بهداشتی، گفت: ایشان پیشگام علم گرایی بوده و همواره جامعه را به علم و تمدن دعوت می‌کنند؛ رهبر انقلاب در رعایت اصول بهداشتی و پیشگیری از شیوع بیمار کرونا نفر اول جهان هستند

تاریخ انتشار: شنبه 15 شهریور 1399