دهه اول محرم زمینه‌ احیای امر به معروف و نهی از منکر است
دهه اول محرم زمینه‌ احیای امر به معروف و نهی از منکر است
آیت‌الله علوی گرگانی در پیامی تأکید کرد: دهه اول محرم زمینه‌ای برای احیای فریضه مهم و حیاتی امر به معروف و نهی از منکر و تذکری برای عموم مؤمنین نسبت به اهمیت این دو فریضه الهی است.
 

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور؛ دفتر حضرت آیت‌الله العظمی علوی کرگانی به مناسبت فرا رسیدن ماه محرم پیامی به شرح ذیل صادر کرد:

ماه محرم ماه پیروزی خون بر شمشیر و غلبه راه حق بر مسیر باطل در طول تاریخ می‌باشد. در این ماه پاره تن پیامبر و فاطمه زهرا صلوات‌الله علیهما به خاطر تلاش برای اقامه امر به معروف و نهی از منکر خون خود را فدا کرده و به تمام مؤمنین و رهروان مسیر حقیقت این درس را دادند که باید در راه اقامه حق مجاهده نمود.

دهه اول محرم زمینه‌ای برای احیای فریضه مهم و حیاتی امر به معروف و نهی از منکر و تذکری برای عموم مؤمنین نسبت به اهمیت این دو فریضه الهی است.

قطعاً امر به معروف و نهی از منکر وظیفه‌ای همگانی است و تمام آحاد ملت موظفند به آن جامه عمل بپوشانند تا برکات الهی نازل گردیده و از بلاها دور باشیم.

منکراتی همچون تجمل‌گرایی، فساد، پولشویی، رشد بی‌حجابی و پوشش‌های نامناسب، رشوه، ربای بانکی و غیربانکی، رشد سبک زندگی غربی، بی‌عفتی در حال رشد در فضای مجازی و حقیقی، بی‌عدالتی و تبعیض، اسراف منابع، عدم توجه کافی به حفظ محیط زیست، گسترش فضای تهمت زنی و شایعه پراکنی در برخی رسانه‌ها، تماماً مصداق‌های بارز منکر است که در حال گسترش است و باید با عزم ملی و احساس وظیفه عمومی و نهی از منکر جلوی رشد آن گرفته شده و با برنامه‌ریزی دقیق، مستمر و مدیریت شده مسئولان امر و حمایت و تشویق ناهین از منکر در مسیر تحقق جامعه الهی قدم برداریم.

امید است خداوند زمینه هدایت جامعه به سمت تعالی اسلامی و دینی و فرج برای مستضعفین را فراهم نماید.

تاریخ انتشار: دوشنبه 3 شهریور 1399