مطالبه‌گری، آن روی سکه کار جهادی
مطالبه‌گری، آن روی سکه کار جهادی
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: نیرو‌های جهادی به عنوان یک نیروی واکنش سریع در انقلاب شناخته می‌شوند که آن روی سکه کار آن‌ها مطالبه‌گری است.
 
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور به نقل از خبرگزاری صدا و سیما؛ حجت‌الاسلام والمسلمین قمی در دیدار با نمایندگان گروه‌های جهادی کشور افزود: این نشست در پاسخ به دغدغه‌های مقام معظم رهبری تشکیل شد و ما اگر بتوانیم کوچکترین حمایتی را از گروه‌های جهادی انجام دهیم با افتخار و تمام وجود به آن اقدام خواهیم کرد.
وی افزود: در این باره اولین هدف ما شنیدن سخنان گروه‌های جهادی بود که با برگزاری این نشست به این مهم دست یافتیم.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: ما در آستانه محرم قرار داریم و یکی از دغدغه‌های ما این است که هیئات مذهبی به صورت جهادی وارد میدان شوند و از این منظر، حضور فعال گروه‌های جهادی در این وادی ضروری است.
قمی گفت: محرم و صفر در اصل، فرصتی مهم برای گفتمان‌سازی انقلاب اسلامی است و باید از فرصت محرم و نسبت‌گیری هیئات مذهبی، برای گفتمان سازی جهادی استفاده کرد.
وی با اشاره به نقش سازمان تبلیغات اسلامی در گفتمان سازی جهادی اظهار داشت: سازمان تبلیغات اسلامی خادم گفتمان سازی جهادی است و بدون تردید تمام توان و ظرفیت خود ازجمله ظرفیت رسانه‌ای و ظرفیت حوزه هنری انقلاب اسلامی را برای این امر مهم به کار خواهد گرفت.
در این نشست همچنین محمد زهرایی مسئول سازمان بسیج سازندگی کشور با ابراز خرسندی از برگزاری این نشست گفت: جریان جهادی کشور باید به فناوری‌ای برای مأموریت انقلاب تبدیل شود و هدف انقلاب را پیش ببرد و اربعین حسینی، نمونه‌ای بارز این فناوری است.
وی تصریح کرد: ما در بسیج سازندگی نه‌تن‌ها فرمانده نیستیم، بلکه این بار را بر دوش خود احساس کردیم که در گفتمان سازی جهادی به شکل اثرگذار عمل کنیم.
زهرایی با تأکید بر نقش تربیتی محرومیت‌زدایی خاطرنشان کرد: هشت سال دفاع مقدس عرصه‌ای بود برای تربیت مدیران انقلاب، دوران حال حاضر و محرومیت‌زدایی عرصه‌ای است تا مدیران جدید انقلاب تربیت شوند.
در بخش دیگری از این نشست نمایندگان گروه‌های جهادی کشور به دیدار سال گذشته خود با مقام معظم رهبری اشاره کردند و به بیان دیدگاه‌ها، تشریح مشکلات و موانع فعالیت گروه‌های جهادی پرداختند.
این نشست با هدف بررسی و رفع موانع موجود و ایجاد هم‌افزایی بین گروه‌های جهادی در مجموعه سرچشمه برگزار شد

تاریخ انتشار: یکشنبه 26 مرداد 1399