نقش رسانه‌ها در انعکاس صحیح مطالبات مردم و کارگران
نقش رسانه‌ها در انعکاس صحیح مطالبات مردم و کارگران

قائم مقام دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور با اشاره به اثر مثبت مطالبه‌گری کارگران نیشکر هفت تپه و نقش رسانه‌ها در این موضوع گفت: انعکاس درست مطالبه مردم و کارگران از رسانه‌ها بویژه رسانه ملی اجازه نمی‌دهد مطالبات اجتماعی به مسایل امنیتی تبدیل شود. واضح است اگر رسانه داخلی به این مسایل ورود نکند، رسانه‌های خارجی سوء استفاده می‌کنند.

 

حجت‌الاسلام والمسلمین روح‌الله میرزایی قائم مقام دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور و سرپرست معاونت اجتماعی و مطالبه‌گری ستاد در نشست با کارگران نیشکر هفت تپه و غرفه‌داران میدان تره و بار اهواز، که در محل ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان خوزستان برگزار شد اظهار داشت: گروه‌های مطالبه‌گر به پشتیبانی قوانین امر به معروف در مسائل ورود می‌کنند.

وی افزود: حمایت از حقوق مردم و کارگران از مصداق مهم امر به معروف و نهی از منکر است و نباید این اصل مهم را به مصادیق خاص محدود کرد. در مساله غرفه‌داران و دلالی میوه لازم است بحث کارشناسی دقیق صورت گیرد و به عنوان یک الگو برای کل کشور ارائه شود.

 قائم مقام دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور بیان داشت: دلالی‌های میوه در باراندازها فساد آور است و یا در مساله میدان شیبان خوزستان لازم است شاخص‌های لازم که مطابق با شاخص جمعیت باشد تدوین و ارزیابی صورت گیرد که این را باید مطالبه‌گرهای مردمی انجام دهند.

وی درباره مسئله نیشکر هفت تپه اظهار داشت: ورود کارگران به مطالبه حق خود به یک الگو در کشور تبدیل شد و فایده‌های زیادی برای کشور داشت.

‌حجت الاسلام والمسلمین میرزایی گفت: انعکاس درست مطالبه مردم و کارگران از رسانه‌ها بویژه رسانه ملی اجازه نمی‌دهد مطالبات اجتماعی به مسایل امنیتی تبدیل شود. واضح است اگر رسانه داخلی به این مسایل ورود نکند، رسانه‌های خارجی سوء استفاده می‌کنند.

سرپرست معاونت اجتماعی و مطالبه‌گری ستاد امر به معروف کشور با تقدیر از مطالبه‌گری درست و در چارچوب ارزش‌ها و قانون کارگران نیشکر هفت تپه گفت: این مطالبه‌گری درست در شوش سبب شد الگو و برندی درست برای کارگران کل کشور ارائه شود. از اتفاقات مهم پس از تجمع کارگران اصلاح مساله واگذاری ها در کل کشور بود.

وی بیان داشت: اصل ۴۴ قانون اساسی که درباره واگذاری شرکت‌ها به بخش خصوصی است ایرادی وارد نیست زیرا در این اصل واگذاری به شرط اهلیت داشتن خریدار و نظارت مستمر دولت مشروع دانسته شده است. در نیشکر این مراتب یعنی نظارت و داشتن اهلیت رعایت نشده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین میرزایی گفت: این اقدام شما کارگران سبب شد در دو سال گذشته واگذاری‌ها بسیار دقیق و با وسواس درست صورت گیرد. به طوری که به گفته یکی از مسئولان صمت سازمان خصوصی‌سازی تنها یک پمپ بنزین را توانسته واگذار کند.

این مقام مسئول بیان داشت: در نیشکر هفت تپه بهترین و مناسب ترین شیوه واگذاری، واگذاری شرکت نیشکر هفت تپه به خود کارگران بود. شرکتی که فقط قیمت زمین‌های آن بیش از ۴ هزار میلیارد تومان است به قیمت بسیار ناچیز و آن هم با اعطای وام و تقسیط واگذاری شده بود.

 قائم مقام دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور به اهمیت رسانه در انعکاس مطالبات مردم و کارگران اشاره و اظهار داشت: ورود رسانه‌ها و نخبگان و گروه‌های جهادی مصداق امر به معروف و نهی از منکر است.

قائم مقام دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور با اشاره به اثر مثبت مطالبه‌گری کارگران نیشکر هفت تپه در کشور گفت: در واگذاری نیشکر هفت تپه شروط اصل ۴۴ قانون اساسی رعایت نشده بود.

تاریخ انتشار: شنبه 14 تیر 1399