تعامل ستاد امر به معروف استان تهران و سپاه حضرت محمد(ص) برای حمایت قضایی از آمران به معروف و ناهیان از منکر
تعامل ستاد امر به معروف استان تهران و سپاه حضرت محمد(ص) برای حمایت قضایی از آمران به معروف و ناهیان از منکر
حجت‌الاسلام فاطمی‌روش جانشین دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان تهران گفت: با همکاری دفتر حمایت قضایی ایثارگران سپاه حضرت محمد(ص) تعامل خوبی جهت حمایت قضایی از آمران به معروف و ناهیان از منکرصورت گرفته است ودر‌پی آنیم که إن شاءالله با تعامل سپاه حضرت سیدالشهدا(علیه السلام) این امر را در شهرستان‌های استان تهران نیز بسط دهیم.
 
 
به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان تهران؛ حجت‌الاسلام فاطمی‌روش جانشین دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان تهران در جلسه رئیس و اعضای ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان شهریار اظهار داشت: ستاد امر به معروف استان تهران با همکاری دفتر حمایت قضایی ایثارگران سپاه حضرت محمد(ص) تعامل خوبی جهت حمایت قضایی از آمران به معروف و ناهیان از منکر ایجاد کرده است. در‌پی آن نیز تاکنون حمایت‌های خوبی از آمران به معروف و ناهیان از منکر انجام شده است که إن شاءالله با تعامل سپاه سیدالشهدا(ع) این امر را در شهرستان‌های استان تهران نیز بسط خواهیم داد.
 
حجت‌الاسلام و‌المسلمین فاطمی‌روش در ادامه افزود: اگر امر به معروف تعطیل شود حدود الهی و حدود خالق هستی هم حفظ نمی‌شود چه برسد به حقوق مخلوقات و شهروندان!!! لذا ما باید وجهه‌ حقیقی امر به معروف را به آن برگردانیم، تا همانطورکه مردم در برابر تذکر به «عدم رعایت بهداشت» تشکر می‌کنند، در برابر تذکر به «منکرات» هم تشکر کنند.
جانشین دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان تهران تأکید کرد: طبق آیات قرآن امر به معروف وظیفه‌ای عمومی است و قرآن کمال آن را وظیفه‌ای گروهی می‌داند، لذا ستاد شهرستان شهریار باید گروه‌های مردمی را فعال کند تا منکر کم بشود.
وی در ادامه افزود: سال ۷۲ حضرت آقا فرمودند: "شما ستاد احیای امربه معروف هستید" لذا ما کارمان سیاست‌گذاری و فرهنگ‌سازی است و باید کاری کنیم که «مردم» بروند با فساد اقتصادی یا روزه خواری مقابله کنند، مردم باید نه فقط در یک ساعت اجرای طرح امربه معروف، بلکه در تمام زندگی‌شان در برابر منکرات حساس باشند و تذکر بدهند؛ لذا ما از ستاد شهرستان‌ها می‌خواهیم که گروه‌های جهادی تخصصی را راه بیاندازند.
جانشین دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان تهران همچنین خاطر نشان کرد: کاری کنیم شنیدن امر به معروف کسر شأن مدیر اداره نباشد. مثلاً در تابلوی اداره‌مان بنویسیم که اینجا همه آزادند تذکر بدهند و امر به معروف کنند.
وی در ادامه افزود: برخی تذکر خود را مثل جناب سلمان می‌گویند، و برخی هم مثل جناب ابوذر و با حرارت، عیبی ندارد، باید امر به معروف را بشنویم و بپذیریم.
 
 

تاریخ انتشار: شنبه 21 تیر 1399