براساس یک تحقیق مشخص شد خوردن یک سیب در روز می‌تواند با چاقی مبارزه کند؛ این یافته‌ها در سایت انگلیسی مهندسی مواد غذایی منتشر شد که در واقع سیب می‌تواند یک راه حل برای کمک به مبارزه با چاقی که یک بیماری کشنده است باشد. به گفته محققان خوردن یک سیب در روز می‌تواند احساس گرسنگی را کاهش دهد همچنین در کاهش وزن موثر است و در فلور روده تعادل ایجاد می‌کند.
مطالعه مصرف بادام زمینی نشان داده است که گنجاندن آنها به عنوان یک وعده غذایی پرچرب باعث بهبود واکنش تری گلیسیرید بعد از وعده غذا و حفظ عملکرد غشاء درونی رگ های قلب می شود.
«جیائوران لیو»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا، در این باره می گوید: «مصرف بادام زمینی در قالب یک رژیم غذایی سالم، میان وعده سالمی محسوب می شود.»
هدف این تحقیق ارزیابی عملکرد عروق بعد از صرف یک وعده غذایی پرچرب بود.
نتایج این تحقیق اثبات می کند بادام زمینی باعث حفظ عملکرد عادی عروق می شود درحالیکه وعده های غذایی پرچرب در عملکرد عروق ایجاد اختلال می نمایند، از اینرو افزودن آن به وعده غذایی مفید می باشد.
عملکرد بد عروق نقش مهمی در پیشرفت بیماری تصلب شریان و تشکیل پلاک های کرونری داشته که در نهایت منجر به بیماری انسداد عروق کرونری می شود. معمولاً بعد از یک وعده غذایی پرچرب، عملکرد عروق، ولو موقتی، کاهش می یابد، تا زمانیکه چربی ناشی از خوراکی، که وارد خون شده، پاک شود.
به گفته لئو، تحقیقات گذشته نشان داده است افرادی که بیش از دو بار در هفته بادام زمینی مصرف می کنند، کمتر در معرض خطر ابتلا به بیماری قلبی انسداد شریان هستند.
یک متخصص طب سنتی، گفت: افرادی که دچار نفخ، سوءهاضمه و دردهای معده هستند به جای مصرف چای، قهوه، نوشابه و مایونز، دارچین، نعناع و رازیانه بخورند.
معمولا افرادی که در طول هفته زیاد درد معده را تجربه را می کنند با خوردن غذاهای چرب و شور دردشان بیشتر می شود خوراکی‌هایی مثل مایونز، کلم از این مواد غذایی است.
وی ادامه داد: افرادی که دچار سوء هاضمه و درد معده می شوند بهتر است مصرف قهوه، گوشت قرمز، غذاهای سرخ شده و نوشابه های گازدار را کمتر کنند.
این متخصص طب سنتی گفت: بنابراین قهوه ، چای و نوشیدنی های گازدار اسید معده را افزایش می دهند و باعث بازگشت اسید از معده به مری هم می شوند.
طب سنتی برای درمان و تسکین دردهای معده مصرف دارچین را توصیه می‌کند چراکه این گیاه درمانی برای کاهش درد ناشی از نفخ معده و سوءهاضمه موثر است.
همچنین این افراد بهتر است به جای خوردن گوشت قرمز، مصرف مرغ و ماهی را در برنامه خود جای دهند و خوردن فیبر نیز از نفخ و دردهای معده می‌کاهد.
این متخصص طب سنتی گفت: مصرف نعناع و زنجبیل به تسکین درد معده کمک می کند. همچنین جویدن دانه رازیانه نیز موثر است.
منبع: فارس
دانشیار دانشگاه علوم پزشکی ایران در گفتگو با فارس گفت: 95 درصد حساسیت‌های پوستی ناشی از حساسیت تحریکی و شغلی است که فرد مستعد در تماس با مواد محرک مثل صابون، شامپو، مواد شوینده یا روغن‌های صنعتی مثل نفت، بنزین و گریس دچار حساسیت شدید پوست می‌شود.
انواع حساسیت‌های پوستی/علائم حساسیت شغلی و آلرژیک
غلامحسین غفارپور در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری فارس، در رابطه با حساسیت‌های پوستی گفت: عکس‌العمل پوست نسبت به عوامل پوست در محیط می‌تواند به دلیل شیمیایی و فیزیکی باشد اما شایع‌ترین عکس‌العمل اگزما و حساسیت‌های شغلی و تحریکی است به طوری که 95 درصد حساسیت‌ها از این نوع است.
وی ادامه داد: نوع دیگری از حساسیت‌ها که نسبت به اگزما و حساسیت شغلی کمتر است آلرژیک است.
وی گفت: در حساسیت شغلی و تحریکی مواد محرک مثل صابون، شامپو، مواد شوینده یا روغن‌های صنعتی مثل نفت، بنزین و گریس بر اثر تماس با افرادی که مستعد ابتلا به حساسیت تحریکی هستند باعث می‌شود تا سطح خارجی پوست (لایه شاخی) شکاف پیدا کند.
غفارپور افزود: این شکاف که قابل رؤِیت با چشم نیست باعث می‌شود که چربی‌های سطح پوست که به طور طبیعی وجود دارند و بین سلول‌های لایه شاخی نیز قرار دارند کم‌کم آب شوند و شبیه کف رودخانه‌ای که آب ندارد ترک بخورد.
این متخصص پوست، مو و لیزر افزود: از طریق این شکاف‌های ایجاد شده مواد محرک وارد پوست می‌شود این مواد محرک یا قوی هستند که از نوع قلیایی می‌توان به جوش شیرین با غلظت بالا و از نوع اسیدی قوی به اسید سولفوریک و سرکه با غلظت بالا اشاره کرد اما در مواد قلیایی ضعیف مواد شست و شو دهنده از این نوع هستند که در درازمدت افرادی که مستعد به این حساسیت‌ها هستند در تماس با آنها دچار مشکل می‌شوند.
وی گفت: افرادی که به واسطه شغلی که دارند مثلاً افراد شاغل در ساندویچ‌فروشی، مکانیکی، آشپزخانه‌ها، فرش‌شویی کار می‌کنند و می‌بینیم که دستهایشان دچار حساسیت نمی‌شود و به اصطلاح «پوستشان کلفت شده» به این دلیل است که پوستشان مستعد حساسیت نبوده و دوباره پوستشان ترمیم می‌شود اما افرادی که پوست مستعدی دارند حتی در تماس با مواد محرک ضعیف هم دچار مشکل و اگزما می‌شوند.
وی در مورد علایم حساسیت‌های شغلی گفت: پوست قرمز شده و به صورت تاول در سطح پوست دیده می‌شود این تاول‌ها ترکیده و به صورت دُمل‌های چرکی پوست را دچار حساسیت شدید می‌کند. در نوع حساسیت‌های شغلی که به صورت مزمن بروز می‌یابد قرمزی، خشکی پوست، زبری، نازکی و گاهی ضخیم شدن شدید پوست دیده می‌شود که تحمل این حالت برای فرد سخت می‌شود.
این متخصص پوست و مو در مورد حساسیت‌های ناشی از آلرژی گفت: در این نوع حساسیت وراثت نقش دارد که به حساسیت ایمونولوژیک یا وابسته به سیستم ایمنی بدن معروف است.
غفارپور ادامه داد: در این نوع حساسیت سلول‌های خاصی فعال می‌شود و در قسمت میانی پوست می‌ماند و زمانی که با مواد محرک تماس پیدا می‌کند مواد پیش التهابی آزاد می‌شود و باعث بروز حساسیت می‌شود.
دانشیار دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: در حساسیت آلرژی معمولاً افراد به مواد متشکل از نیکل حساسیت زیادی دارند و گاهی می‌بینیم در تماس پوستشان با دکمه، زیپ شلوار، بند ساعت، دستبند و برخی بدلیجات خارش در پوست ایجاد می‌شود و بهترین راه این است که با این مواد تماس پیدا نکنند و به جای آن از مواد پلاستیکی یا غیرفلزی استفاده کنند.
غفارپور افزود: در حساسیت آلرژی علاوه بر اینکه مانند حساسیت شغلی سوزش و قرمزی پوست وجود دارد در این نوع از حساسیت خارش پوست نیز بیشتر می‌شود.
یک متخصص طب سنتی دلایل ایجاد بوی بد دهان را عنوان کرد و گفت: علاوه بر رعایت بهداشت دهان و دندان استفاده از مخلوط عسل و نمک، گردو و مخلوط گلنار با سرکه ماهی از راه‌های بهبود بوی بد دهان است.
غلامرضا کرد افشاری در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، گفت:‌ یکی از مشکلاتی که مردم با آن مواجه می‌شوند بوی ناخوشایند دهان است. از دیدگاه طب جدید مهم‌ترین علل آن رعایت نکردن بهداشت دهان و دندان، پوسیدگی و عفونت دندان‌ها و لثه‌ها، بیماری‌های گوارشی مثل ریفلاکس معده به مری، بیماری‌های تنفسی، اختلالات متابولیک، داروها و ... است.
وی ادامه داد: از طرفی به دلیل سوختن چربی‌ها موادی به نام کتون در بدن ساخته می‌شود که بوی آنها از راه تنفس خارج می‌شود. در هر صورت از دیدگاه طب سنتی شایع‌ترین علل بوی بد دهان حرارت بالایی است که در معده ایجاد می‌شود و از راه دهان خارج می‌شود.
این متخصص طب سنتی افزود: همچنین اخلاط نامناسب مثل صفرا یا بلغم در معده تجمع می‌یابد و بخار ناشی از آن باعث ایجاد بوی بد می‌شود. البته این دلیل بی‌ارتباط با بیماری‌های گوارشی نیز نیست.
وی افزود: عفونت لثه و دندان‌ها پوسیدگی و فساد رطوبت آنها از شایع‌ترین علل دیگر بوی بد دهان است. عفونت و بیماری‌های ریوی و همچنین مواد و رطوبات فاسد که از مغز به سمت دهان و لثه می ‌آیند به دلیل ضعف لثه‌ها تجمع یافته و بودی نامناسب ایجاد می‌کند.
این متخصص طب سنتی گفت: مالیدن پوست سبز گردوی تازه به دندان‌ها، جویدن کندر برای تقویت لثه‌ها، مالیدن جوشانده گلنار و مورد در سرکه و زدن آن بر لثه‌ها به تقویت آن کمک می‌کند.
کرد افشاری افزود: همچنین مخلوط عسل و سرکه ماهی بر روی دندان‌ها و لثه‌ها باعث سفید شدن دندان‌ها و پاکسازی آن می‌شود. همچنین مالیدن مخلوط عسل و نمک باعث این می‌شود که زخم‌های دهانی و آفت ایجاد نشود و دندان‌ها هم سفید بمانند.
فصل بهار فصل گل کردن، شکوفه دادن گیاهان و درختان و زیبایى هاى چشم نواز حاصل از آنها است. اما گل ها و شکوفه ها در واقع اندام هاى تولید مثل گیاهان هستند و براى تولید دانه گرده افشانى مى کنند. باران هاى بهارى و رطوبت بالا آلرژى فصلى به وجود مى آیند. از طرف دیگر آلرژى ممکن است زمینه ساز بیمارى هاى دیگرى شود. التهاب مخاط همچنین امکان رشد قارچ ها و لچک ها را فراهم مى آورد و این جانداران نیز براى تکثیر خود دانه هاى ریزى با نام «هاگ» یا «اسپور» را از خود رها مى کنند. اما این گرده ها براى افرادى که به آنها حساسیت دارند، سفیران بیمارى هستند و بهار را براى آنها به فصلى آزار دهنده بدل مى کنند.
گرفتگى، آبریزش بینى، عطسه هاى مکرر، قرمزى، خارش چشم ها، خس خس سینه و سردرد از علائمى است که در نتیجه این بینى در نتیجه حساسیت یا دینیت آلرژیک ممکن است فرد را مستعد ابتلا به سینوزیت عفونى کند.
علائم آلرژى که در ابتدا محدود به چند هفته در فصل بهار است ممکن است در سال هاى متوالى طولانى شود و در همه فصول فرد را ناراحت کند.
افراد دچار حساسیت با رعایت برخى نکات مى توانند باعث پیشگیرى از بروز علائم در خود شوند از جمله:
- بسته نگه داشتن پنجره ها در وسط صبح و اول غروب که میزان گرده ها در هوا در حداکثر میزان خود است.
- استفاده از دستگاه هاى تهویه مطبوع و سایر وسایل تصفیه هوا.
- بالا بردن شیشه اتومبیل ضمن مسافرت در جاده.
- به چشم زدن عینک آفتابى براى جلوگیرى از ورود گرده ها به چشم.
- استفاده از ماسک براى استنشاق نکردن مواد حساسیت زا.
- محدود کردن فعالیت هاى خارج از خانه در صورت امکان و دوش گرفتن پس از برگشتن از بیرون براى زدودن گرده هایی که به بدن چسبیده اند.
اما بسیارى از مبتلایان به آلرژى مجبورند براى رفع علائم از داروهاى مختلف ضدحساسیت استفاده کنند. رایج ترین این داروها آنتى هیستامین ها هستند که به اشکال و نام هاى مختلف در بازار دارویى موجودند. مشکلى که داروهاى آنتى هیستامین قدیمى تر ایجاد مى کردند عوارض جانبى ناراحت کننده آنها و مهمتر از همه خواب آلودگى و اختلال در تمرکز بود که افراد را در انجام کارهاى روزانه دچار مشکل مى کرد و احتمال سوانح و تصادفات را افزایش مى داد. خوشبختانه با به بازار آمدن نسل جدید داروهاى آنتى هیستامین این مسئله تا حد زیادى برطرف شده است. به غیر از این داروها، انتخاب هاى درمانى دیگر از جمله داروهاى کورتونى استنشاقى هم براى رفع علائم حساسیت در اختیار قرار دارند. متخصصان آلرژى در برخى از بیماران دچار آلرژى از روش ایمنى درمانى یا حساسیت زدایى استفاده مى کنند. در این شیوه ابتدا با انجام تست هاى پوستى نوع ماده آلرژى زا مشخص مى شود و سپس مانند واکسیناسیون، آن ماده را تدریجاً از مقادیر کم به طور متوالى به فرد تلقیح مى کنند تا دستگاه ایمنى فرد نسبت به آن مقاوم شود به این ترتیب نه علائم آلرژى بلکه خود آن درمان مى شود.
چند روش وجود دارد که بهترین و کم خطرترین آنها استفاده می شود ؛ بهترین و کم خطرترین راه استفاده از مکمل های خوراکی است . درمان با نمک های ساده آهن ، چون سولفات فرو خوراکی ، کاملاً موثر بوده و به شکل قرص ، کپسول یا مایع است که مصرف آن ها باید تا چند ماه ادامه یابد .
چنانچه این قرص ها با معده خالی مصرف شوند ، جذب آنها بهتر و بیشتر صورت می گیرد ولی در این حالت سبب تحریک معده و بروز مشکلات گوارشی خواهند شد.
عوارض گوارشی ، ناشی از مصرف آهن نظیر تهوع ، دل پیچه ، سوزش قلب ، اسهال یا یبوست را می توان به حداقل رساند ؛ به شرطی که آهن را به میزان کم مصرف کرده و به تدریج به میزان آن افزود تا به حد مورد نیاز بدن برسد. بهتر است قرص آهن ، آخر شب قبل از خواب استفاده شود تا عوارض ناشی از آن کاهش یابد.
ویتامین Cجذب آهن را افزایش می دهد . به همین دلیل معمولاً مصرف ویتامینC به همراه آهن پیشنهاد می گردد . البته علاوه بر درمان دارویی باید به میزان آهن قابل جذب در غذا نیز توجه کرد.
جذب آهن غذا ، اغلب تحت تأثیر شکل آهن موجود در آن می باشد. آهن موجود در پروتئین های حیوانی مانند گوشت گاو، ماهی و پرندگان ( آهن هِم) بیشتر جذب می شود در حالیکه جذب آهن پروتئین های گیاهی مانند سبزی ها و میوه ها (آهن غیر هم) کم تر می باشد.
باید توجه داشت که ویتامینCجذب آهن سبزی ها و میوه ها( آهن غیرهم) را بیشتر می کند. مصرف چای همراه یا بلافاصله بعد ازغذا نیز می تواند جذب آهن را تا 50 درصد کاهش دهد.
منابع غذایی آهن دار
منابع غذایی آهن دار عبارتند از جگر، قلوه ، گوشت قرمز، ماهی، زرده تخم مرغ ، سبزی های دارای برگ سبز تیره مانند جعفری ، اسفناج و حبوبات ؛ مثل عدس و لوبیا، هم چنین میوه های خشک ( برگه ها) به خصوص برگه زرد آلو و دانه های روغنی.
منبع : تندرستی
حتما شما هم بسيار از فوايد نوشيدن آب شنيده‌ايد و حتي گاهي از خواص متعدد آن شگفت‌زده شده‌ايد؛ از کاهش وزن و شادابي پوست گرفته تا کمک به هضم غذا و جلوگيري از يبوست. حتي برخي از محققان معتقدند با نوشيدن آب رگ‌به‌رگ شدن و گرفتگي عضلات هم کمتر مي‌شود. آب باعث رفع خستگي نيز مي‌‌شود. برخي دانشمندان حتي شواهدي از کاهش احتمال ابتلا به سرطان مثانه و روده بزرگ به‌دنبال نوشيدن مقادير کافي آب يافته‌اند. به هر حال، احتمالا از خواص سودمند آب و ميزاني که بايد در طول روز نوشيد، زياد شنيده‌ايد و البته حرف‌هاي گاهي متناقض در اين زمينه گفته شده است ولي آنچه در «پوستر سلامت» اين هفته مي‌بينيد، به سوال ديگري پاسخ مي‌دهد: چه زماني براي نوشيدن آب مناسب‌تر است؟
يک ليوان قبل از خواب
نوشيدن يک ليوان آب قبل از رفتن به بستر به پيشگيري از سکته‌هاي قلبي و مغزي کمک مي‌کند.
دو ليوان بعد از خواب
نوشيدن 2 ليوان آب پس از اينکه از خواب بر‌مي‌خيزيم، به فعاليت دستگاه‌هاي داخلي بدنمان کمک مي‌کند.
يک ليوان بعد از استحمام
نوشيدن يک ليوان آب بعد از دوش گرفتن و دستشويي رفتن به تنظيم فشار خون کمک مي‌کند.
يک ليوان بعد از غذا
نوشيدن يک ليوان آب نيم‌ساعت بعد از صرف غذا به هضم آن کمک مي‌کند.
منبع:سلامت
خشکي دهان يکي از مشکلات نسبتا رايج در دوران سالمندي است که مي‌تواند باعث ترک‌خوردگي لب‌ها و منجر به بروز بوي بد دهان ‌شود. مخاط داخلي دهان و گونه‌هاي سالمندان نيز ممکن است متعاقب خشکي دهان، زخم شود. زخم و التهاب زبان، بيماري‌هاي مکرر لثه و عفونت غدد بزاقي نيز در اين افراد نستبا شايع است. تکلم و بلع برايشان مشکل مي‌شود و احتمال پوسيدگي دندانشان ...
خشکي دهان در سالمندان بيشتر ديده مي‌شود زيرا يکي از موارد زمينه‌ساز خشکي دهان، ابتلا به برخي بيماري‌هاي زمينه‌اي و مصرف برخي داروهاست که بسياري از سالمندان به دليل شرايط جسمي‌شان ممکن است آنها را مصرف کنند.
کدام داروها مي‌توانند باعث خشکي دهان شوند؟
داروهايي که باعث خشکي دهان مي‌شوند، بسيار زياد و متنوع‌اند ولي از شايع‌ترين آنها مي‌توان به اين موارد اشاره کرد: آنتي‌هيستامين‌ها، داروهاي ضدفشار‌خون، آنتي‌ديورتيک (کاهش‌دهنده‌ حجم ادرار)، شل‌کننده‌هاي عضلاني، داروهاي ضد‌افسردگي و داروهاي ضداسهال.

توصيه درماني
1) نخست بايد عامل زمينه‌ساز شناسايي و برطرف شود؛ مثلا اگر بيمار ديابت کنترل‌نشده دارد، با تجويز داروي مناسب و رعايت رژيم‌غذايي مي‌توان ديابتش را کنترل کرد.
2) لازم است داروهاي مصرفي بيمار بررسي شوند. قطع خودسرانه دارو به ‌هيچ‌وجه توصيه نمي‌شود. قطع دارو يا تغيير آن بايد با نظر پزشک باشد.
3) داروهايي وجود دارند که مي‌توانند ترشح بزاق را افزايش دهند. اين داروها علاوه بر ترشح بزاق از پوسيدگي دندان‌ها جلوگيري و حتي در عفونت‌هاي دهاني نيز نقش درماني ايفا مي‌کنند.
4) مايع خوراکي‌اي که بيمار مصرف مي‌کند، بايد از نوع بدون گاز و بدون قند باشد. خوردن آدامس زايليتول نيز به ترشح بيشتر بزاق کمک مي‌کند.
5) مصرف غذاها و نوشيدني‌هاي شيرين يا اسيدي و غذاهاي خشک و تند و بيش از حد گرم و سرد نيز ممنوع است.
6) مصرف هر‌گونه ماده الکلي بايد قطع شود چون الکل، خشکي دهان را تشديد مي‌کند. مصرف کافئين هم بايد به حداقل برسد و از جويدن يا استعمال توتون و تنباکو پرهيز شود.
7) بيماران مي‌توانند در اتاق خود دستگاه بخور بگذارند، به‌خصوص کساني که به دليل انحراف بيني يا آلرژي نمي‌توانند شب‌ها از طريق بيني تنفس کنند.
ترجمه: پرنيان پناهی
محققان کلینیک مایو آمریکا توصیه می کنند افراد بزرگسال نباید بیش از چهار فنجان قهوه در روز که معادل ۱۰ قوطی نوشابه گازدار یا دو قوطی نوشابه انرژی زاست، مصرف کنند. مصرف قهوه به میزان کافی دارای فوایدی برای سلامت است، از جمله اینکه موجب کاهش ریسک زوال عقل در زنان مسن می شود، از مغز در مقابل اختلالات شناختی حفاظت می کند، به کاهش وزن کمک کرده و سردرد را تسکین می دهد. هر چهار فنجان قهوه حاوی حدود ۴۰۰ میلیگرم کافئین است. مصرف بیش از این مقدار کافئین عوارض جانبی شدیدی برای سلامت دارد. عوارض جانبی و مضر مصرف بیش از اندازه کافئین می تواند شامل بروز بیقراری، کج خلقی، معده درد، تپش قلب شدید و عصبانیت، کم خونی و رعشه در ماهیچه ها باشد. همچنین کشیدگی و انقباض ناگهانی چشم ها هم از عوارض مصرف بیش از حد کافئین عنوان شده است.