توجه به رفاه و آموزش بازنشستگان در دورهمی صمیمانه گزارشی از برگزاری دوره های ویژه تکریم بازنشستگان رسانه ملی
سالمندی و بازنشستگی حساسی ترین دوره زندگی هر فرد است

سالمندی و بازنشستگی حساسی ترین دوره زندگی هر فرد است چراکه میزان امید به زندگی در این قشر به پایین ترین حد می رسد. سالمندان عمدتا با مسائل متعددی دست و پنجه نرم می کنند و بسیاری از آنها به واسطه رشد فزاینده فناوری و تغییرات بسیار سریع سبک زندگی، خود را در جامعه امروز غریبه هایی تصور می کنند که نه از آینده حرفی برای گفتن دارند و نه شنونده های زیادی برای حرفهای آنها درباره گذشته وجود دارد.

با این حال به نظر می آید بازنشستگان صداوسیما به دلیل نوع فضایی که در آن حضور داشتند روحیه بهتری دارند. و اغلب تلاش کرده اند پس از بازنشستگی از تخصص به دست آمده در صداوسیما استفاده کنند و حتی آن را بهبود و ارتقا ببخشند. 

اداره کل بازنشستگی با همین رویکرد، دوره های تفریحی و آموزشی را برای بازنشستگان در نظر می گیرد.

دکتر ابتین مهدی پور مدیرکل بازنشستگی صداوسیما پس از گفتن این سخنان، با اشاره به برپایی دوره های تکریم بازنشستگان و پیشکسوتان رسانه ملی از 18 تا 28 مهر ماه در مجتمع فرهنگی و آموزشی زیباکنار می گوید: با همراهی و تاکید رئیس رسانه ملی و معاونت منابع مالی و سرمایه انسانی به تکریم بازنشستگان سازمان، این اداره کل ماموریت یافت تا در دو دوره سه روزه پذیرای جمعی از پیشکسوتانی باشد که تاکنون موفق به حضور در مجموعه زیباکنار نشده اند.

وی می افزاید: در این دوره ها حدود 790 نفر از بازنشستگان تهران و مراکز استان ها به همراه خانواده شان با جمعیتی 3890 نفری دعوت شده اند و تلاش ما بر این بود که در این مدت آنان لحظات خوشی را در کنار خانواده سپری کنند. از این رو با تدارک برنامه های مختلف فرهنگی تفریحی، بستری را برای این دورهمی و تکریم فراهم کردیم... ادامه

تاریخ انتشار: یکشنبه 30 مهر 1396