استخر مجموعه ورزشی سازمان احیا شد استخر مجموعه ورزشی سازمان احیا شد
استخر جام جم مقاوم سازی و بازسازی شد

ئین بهره برداری از استخر سرپوشیده جام جم پس از فرایند مقاوم سازی و بازسازی ، با حضور دکتر علیدادی معاون توسعه و فناوری رسانه، مهندس شهریاری معاون منابع مالی و سرمایه انسانی، سبحانی مدیرکل امور اجتماعی و رفاهی، دکتر قندچی مدیر کل ساختمان و تاسیسات و جمعی از مدیران ارشد معاونت و سازمان صدا و سیما در محل استخر مجموعه تربیت بدنی برگزار شد.

در این آئین ابوالفضل سبحانی مدیر کل امور اجتماعی و رفاهی به بیان روند تعمیرات و مقاوم سازی و ضرورت این تعمیرات اشاره کرد و پس از او دکتر علیدادی معاون توسعه و فناوری رسانه گفت:

باید از همه ی کسانی که برای این پروژه زحمت کشیدند تشکر کنم. از جمله عزیزان تربیت بدنی که مقدمات را تهیه کردند، جناب آقای سبحانی و همکاران ایشان که به جد پیگیر مشکلات هستند و گاهاً ما متوجه تلاشهای آنها و کارهای خوب آنها در تمام کشور می شویم و همچنین از دکتر قندچی و مجموعه ی آنها باید تشکر کرد.

دکترعلیدادی در ادامه خطاب به مهندس شهریاری گفت: ما مشکلات فراوانی داریم و استخر تنها یک نمونه از این مشکلات است. پس از پانزده تا بیست سال بهره برداری از یک سازه، قطعاً باید یک بازسازی و نوسازی اساسی وجود داشته باشد که این اتفاق امروز به وقوع پیوست. وی ادامه داد؛ بخش های دیگری از سازمان نیز همین وضعیت برآنها حاکم است. گاهی وقت ها که برای بازید به محلی می رویم ، نگرانی های خود را به دکتر قندچی اعلام می کنم. در سال پیش موضوع آسانسورهای ساختمان مالی و اداری مطرح شد که موضوع بسیار نگران کننده ای بود و به حمدا... با همت شما و دیگران این مشکل مرتفع شد.

علیدادی افزود؛ همانگونه که پروژه سال گذشته مهم و نگران کننده بود در موضوع استخر نیز چنین است. چرا که همکاران، مدیران و مسئولان سازمانی از این محل استفاده می کنند و اگر کوچکترین اتفاقی بوجود آید، امکان هیچگونه پاسخگویی وجود ندارد. باید از آقای شهریاری و همکارانشان برای این مساعدت و همکاری تنگاتنگ در دو سال گذشته تشکر کنم که در بازسازی ها، نوسازی ها و کارهای جدید اتفاقات خوبی رقم زده شد.

دکتر علیدادی همچنین به مجموعه پخش و افتتاح آن در سال گذشته اشاره کرد و گفت: ما در سال گذشته و با حضور مهندس شهریاری مجموعه پخش را که در کوتاه ترین زمان ممکن انجام شد و کاری بسیار بسیار ارزشمند  ومهم بود توسط ایشان افتتاح شد، همچنین مجموعه برون مرزی و آسانسورها و ساختمان ها و غیره را که به دلیل گذشت زمان نیاز به تعمیر و بازسازی دارند را باید اولویت گذاری و برای آنها هزینه کنیم و اگر هزینه نکنیم حکایت آن اتوبوسی خواهد شد که در مسیر دانشگاه آزاد فاجعه به بار آورد.

دکترعلیدادی در پایان ابراز امیدواری کرد با همتی که همه عزیزان دارند و توجهی که مهندس شهریاری به موضوع بودجه جاری دارند بتوانیم وضعیت بهتری را برای همکاران خودمان فراهم کنیم.

 مهندس شهریاری معاون منابع مالی و سرمایه انسانی در بخش دیگری از این آئین به موضوع کار جهادی اشاره کرد و گفت: از همه کسانی که در ظرف مدت 2 ماه با تلاش و کوشش شبانه روزی و همت خود همچنین با انجام کاری جهادی موفق به بازسازی و رفع نقایص این مجموعه شدند تشکر می کنم. کارهای جهادی کارهای ارزشمندی است و من همیشه به کارهای جهادی افتخار می کنم.

شهریاری افزود؛ سازمان ما سازمانی ارزشمند و حیاتی است و نیروهای بزرگی در آن مشغول به خدمت هستند و ما باید بتوانیم خدماتی در خور شاٌن آنها ارائه کنیم. من در سال گذشته از این مجموعه بازدید کردم و وخامت اوضاع به وضوح مشهود بود و هر لحظه احتمال ریزش و ایجاد یک فاجعه وجود داشت و الحمد ا... خداوند تفضل کرده که تا کنون اتفاقی رخ نداده است. کارهای ساده ای که گاهی از چشم ما دور می ماند، می تواند باعث ایجاد حادثه شود. همین حساسیت ها باید وجود داشته باشد چرا که نیروی انسانی در واقع  سرمایه انسانی و بنیان و هستی سازمان صدا و سیما است و ما باید تمام تلاشمان را برای سرمایه انسانی به کار بگیریم. 

 قندچی مدیر کل ساختمان و تاسیسات محورهای مورد توجه در مقاوم سازی و بازسازی استخر جام جم را به موارد زیر تقسیم کرد.

1- انجام آزمایشهای کر گیری، التراسونیک، اسکن، مکانیک خاک برای وقوف به راه کار مقاوم سازی.

2- تخریب و تخلیه کاشی ها و نخاله های قدیمی.

3- اجرای آرماتور بندی کف و بدنه به وزن 12 تن و اضافه کردن5/2 متربه طول قسمت پیاده رو.

4- اجرای نوار واتر استاپ برای آب بندی درز سرد.

5- اجرای بتن ریزی با مواد افزودنی آب بند کننده و الیاف پلی پروپلین به مقدار85 متر مکعب.

6-اجرای آب بند کننده پلیمری در لایه های مختلف.

7-اجرای چسب SA12 برای آب بندی نهایی در تمامی ملات ها.

8- تعویض کامل لوله کشی دهش و مکش استخر.

9- تعویض و اضافه نمودن پمپ، فیلتر شنی، اسکیمرها و لوله کشی و افزایش سایز آنها برای بهره وری بیشتر.

10- اجرای کانال آدم رو زیر جام استخر برای جلوگیری از مشکلات احتمالی به طول 10 متر.

11- تعویض روشنایی استخر.

12- اصلاح معماری استخر از لحاظ شیب استخر.

13- اجرای کاشی ضد اسید و ضد سر خوردگی دور استخر.

14- اجرای گاتر جدید.

15- اجرای کاشی کف، بدنه و لبه استخر.

قندچی در پایان سخنان خود گفت : باید از آقای سبحانی مدیر کل رفاه و امور اجتماعی که نهایت همکاری را برای اجرای هرچه بهتر و سریعتر این پروژه انجام داده اند، تشکر کنم.

پیوستها

تاریخ انتشار: چهارشنبه 26 دی 1397