برگزاری کارگاه آموزشی سناریو در گزارش در مرکز اراک
کارگاه آموزشی سناریو در گزارش ویژه خبرنگاران و گزارشگران 2 و 96/12/3 به مدت 18 ساعت و با حضور مدرس کارگاه آقای سید جواد ماهری در مرکز اراک در حال برگزاری است.

     هدف از برگزاری این کارگاه ارتقای سطح دانش، مهارت، نگرش فراگیران و حرکت به سوی بهبود و تعالی فردی، شغلی و سازمانی است . برخورداري سازمان از توليدات فاخر و موثر خبري در قالب گزارش­هاي تلويزيوني نيازمند آگاهي و دانش خبرنگاران و گزارشگران به علم و تخصص سناريونويسي است، در حقيقت شاکله اوليه و پايه توليد گزارش سناريو است که خبرنگار و گزارشگر بايد بداند به چه موادي (نريشن، پلاتو، مصاحبه با کارشناسان، مسئولان، مردم و شاهدين و استفاده از صداي محيط و گاه موزيک) نياز دارد و آنها را بايد به چه صورت در گزارش خود بیاورد تا تأثیر لازم را داشته باشد.

     خبرنگاران و گزارشگران بايد با روش­هاي سناريونويسي در سه بخش خبري، توليدي و بحراني آشنا شوند که اين لازمه دانستن آنان از بکارگيري 4 نوع اطلاعات خبر (موازي، پايه، سابقه و اصلي) بر اساس شگردها و تکنيک­هاي خبرنويسي با هدف اقناع مخاطب (بخشي از 30 تکنيک پوشش خبري) است.

     فراگیران در این کارگاه آموزشی با مباحث شناخت و تحدید سوژه، شناخت مخاطب، سناریونویسی، دکوپاژ نهایی، شناخت تفاوت­ها و اشتراکات نویسندگی برای خبر، گزارش و تصویرنویسی آشنا می­شوند.

 

پیوستها

تاریخ انتشار: چهارشنبه 2 اسفند 1396