برگزاری کارگاه آموزشی شبکه تلفنیVOIP در مرکز مازندران
کارگاه آموزشی شبکه تلفنیVOIP با هدف شناخت ساختار شبکه تلفنی مراکز استان ها و توانمندسازی فراگیران در بهره برداري از تكنولوژيVOIP ویژه عنوان شغلی مهندس فنی از تاریخ 10 تا 98/10/13 به مدت 38 ساعت با حضور مدرس کارگاه آقای وحید بابایی در مرکز مازندران در حال برگزاری است.

     با توجه به خرید تجهیزات و تصمیم گیری برای رفع مشکلات فعلی به زودی تمامی سیستم های تلفنی سانترال در تهران و مراکز استان ها به شبکه تلفنی ویپ متصل می شوند. به همین منظور می بایست همکاران حوزه ارتباطات زمینی در مراکز برای راه اندازی و تنظیم این تجهیزات برای اتصال به شبکه، مهارت های لازم را فراگیرند تا سازمان با استفاده صحیح از این شبکه از مزایا و امکانات آن از جمله: کاهش چشمگیر هزینه، سهل الوصول بودن آن روی شبکه اینترانت بهره ببرد. و مهم تر آنکه این نرم افزار تلفني نقش به سزايی در مديريت و صرفه جويي در هزينه هاي منابع انساني و بهينه سازي پاسخگويي به مخاطبین ايفا مي نمايد.

     فراگیران در این کارگاه آموزشی با مباحثِ شبکه تلفنیPSTN، تبدیل صدای آنالوگ به دیجیتال و انواع کدینگ فشرده سازی صدا، ساختار شبکهIP  و مبانی امنیت شبکه، انواع پروتکل های انتقال صدا بر بستر شبکه و سیگنالینگ ویپ SIP، مرکز تماس ویپ، گیت وی ها، راهکارهای امنیت ویپ،VOICE VLAN، فایروال،SBS ، پیاده سازی ساختار یک تلفن ویپ در شبکه و راه اندازی آن، نحوهSETUP و راه اندازی یک تلفن نرم افزاری، نحوه پیکربندی تلفن سخت افزاری آلکاتل،YEALINK, CYTCO    GRANDSTREAM  به صورت دستی، راه اندازی یک TFTP SERVER وDHCP SERVER برای تلفن ویپ و استفاده از آپشن 43 و 66، پیاده سازی سرویس تلفنی در PACKET TRACER و گیت وی های سیسکو، آوا و تنظیمات، نحوه پیکربندیCISCO  ، نحوه پیکربندیPGW2000 و نحوه پیکربندیPGW800 آشنا می­شوند.

پیوستها

تاریخ انتشار: چهارشنبه 11 دی 1398