برگزاری کارگاه آموزشی موبایل ژورنالیست (موجو) در مرکز سیستان و بلوچستان (خاص)
از آنجایی که جهان وب با سرعت چشم‌گیری در حال تغییر است و تأثیرگذاری رسانه‌های نوین بر جامعه با استفاده از اپلیکیشن‌های متفاوت روز به روز در حال گسترش است بنابراین رسانه ملی وظیفه هدایت افکارعمومی و بهینه‌سازی در تسریع انتقال خبر را بر عهده دارد به همین منظور اداره کل آموزش سازمان اقدام به برگزاری کارگاه آموزشی موبایل ژورنالیست (موجو) با هدف توانمندسازی و تسلط خبرنگاران در استفاده چندوجهی از تلفن همراه به منظور بالا بردن فرآیند و سرعت دریافت تولید و انتقال خبر را نمود.

 این کارگاه آموزشی در تاریخ 99/6/20 به مدت 8 ساعت به صورت خاص در مرکز سیستان و بلوچستان با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی برای خبرنگاران توسط مدرس دوره آقای شهرام فرهادی برگزار شد.

   فراگیران پس از پایان کارگاه آموزشی بایستی بتوانند موضوعات و سوژه هایی که تلفن همراه ظرفیت پرداختن به آنها را دارد مشخص کنند، سبک های مختلف خبرنگاری موبایلی را توضیح دهند، اصول و قواعد خبرنگاری موبایلی فردی و جمعی را تشریح کنند، مدل های خبرنگاری موبایلی را در محیط های عادی و غیر عادی به کار گیرند، فرم‌بندیها و قاب‌های خبرنگاری موبایلی را برای دو محیط رئال و مجازی تفکیک کنند، نرم افزارهای خبرنگاری موبایلی (ویرایش فیلم، ارسال فیلم، تغییر حجم فیلم و ... ) را بدرستی به کار گیرند و ساختار گزارش در موبایل ژورنالیزم را تجزیه و تحلیل کنند.

پیوستها

تاریخ انتشار: شنبه 22 شهریور 1399