برگزاری دوره آموزشی MS Excel به صورت الکترونیکی
دوره آموزشی MS Excel با هدف کسب مهارت در کاربرد نرم افزار اکسل در طراحی صفحات گسترده در فرآیندهای اداری ویژه کارکنان شاغل در معاونت توسعه و فناوری رسانه از تاریخ 10/7تا 98/11/7 به مدت 30 ساعت به صورت الکترونیکی (غیرهمزمان) با تدریس خانم معصومه طاهری در حال برگزاری است.

        امروزه نرم افزارهای کاربردی مجموعه آفیس مایکروسافت امکانات ویژه ای را برای کاربران به ‏ویژه کاربران شاغل در بخش های برنامه ریزی، اداری، مالی و دفتری در سازمان ها فراهم کرده است. سازمان صدا و سیما نیز براساس نیاز کارکنان خود در بخش های برنامه ریزی، اداری، مالی و دفتری از امکانات این مجموعه به ویژه نرم افزار اکسل بهره مند می شود. عناوین شغلی کارشناس سیستم، متصدی دفتری، کارمند خدمات عمومی که وظایف متعددی در بخش برنامه ریزی دارند باید مهارت لازم و کافی در استفاده از نرم افزار اکسل را داشته تا در ایجاد بانک اطلاعاتی، تهیه گزارش عملکرد، گزارش های آماری، کاربرد توابع در محاسبات با مشکل مواجه نشوند. با گذراندن دوره آموزشی مذکور فراگیران می توانند گزارش های متنوعی با استفاده از نرم افزار اکسل تهیه نموده و این امر به تصمیم گیری های مدیران و مسئولان کمک شایانی می نماید. در صورتی که مهارت استفاده از صفحات گسترده برای کارشناسان مذکور فراهم نشود عملاً نمی توان گزارش های آماری کاربردی و مطمئنی برای تصمیم گیری درست در اختیار مدیران و متولیان قرار داد.

     فراگیران در این دوره آموزشی با مباحثِ شروع به کار با اکسل 2016 و کاربردONEDRIVE ، ایجاد و باز کردن ورک بوک‌ها، ذخیره سازی و به اشتراک گذاری فایل‌های اکسل 2016، نمایش اکسل به روش‌های مختلف،  CUSTOM VIEW   در اکسل، کار با قالب‏ های آماده در اکسل، تغییر تنظیمات پیش فرض اکسل، سنجاق کردن فایل، مبانی کار با سلول‏ها، حذف کردن اطلاعات سلول، ویرایش و قالب‏ بندی سطر و ستون، انواع داده در اکسل، PAGE LAYOUT ، PAGE SETUP ، تنظیمات چاپ، تنظیمات کاربرگ، معرفی فرمول‏ها و خطاها، استفاده از توابع، آدرس دهی مطلق و نسبی، فیلتر کردن داده‏ ها، مرتب ‏سازی داده، استفاده از جدول در اکسل، منجمد کردن سطر و ستون، ردیابی تغییرات، ثبت توضیحات و بازرسی و محافظت کردن از فایل ‌ها، انواع نمودار (معرفی و رسم)، تغییرات مربوط به نمودار، جزئیات مربوط به نمودار، CONDITIONAL FORMATING ، TRACK CHANGE، SUBTOTAL، ایجاد لیست کشویی، معرفی جداول چرخشی،PIVOTTABLES ، انجام کارهای بیشتر با جداول چرخشی، تجزیه و تحلیل داده‌ها با WHAT-IF، تابع‏ های مهم در اکسل و تابع‏‌های منطقی آشنا می ­شوند.

 

تاریخ انتشار: یکشنبه 6 بهمن 1398