برگزاری کارگاه آموزشی منطقه ای"طنز تلویزیونی" در مرکز قزوین
کارگاه آموزشی "طنز تلویزیونی" ازتاریخ96/10/2 تا96/10/5 به صورت منطقه ‏ای با حضور27 نفر از تهیه کنندگان،کارگردانان، نویسندگان و بازیگران7مرکز در صدا و سیمای مرکزقزوین برگزارمی شود.

هدف از طراحی این کارگاه در اداره کل آموزش،پرورش ایده پردازی، نوشتن واجرای استندآپ کمدی، برای عوامل ذکر شده در حوزه سیما است. باید گفت طنزیکی از محبوب‏ترین انواع برنامه ‏های تلویزیونی است و بی تردید در ایجاد روحیه نشاط و سلامتی روانی جامعه نقش بسزائی را ایفا می‏کند. در همین راستا ضرورت داشته اداره کل آموزش سازمان صدا و سیما برای ارتقاء سطح برنامه‏ های طنز تلویزیونی، این کارگاه آموزشی را جهت ترویج طنز تلویزیونی مطلوب طراحی کرده که با تمرین‏های کارگاهی تخیل و حس شوخ طبعی در فراگیران کارگاه پرورش یابد.

این کارگاه ویژه عوامل حوزه سیما که در حوزه طنز فعالیت داشته اند به مدت 32 ساعت با حضور مدرس کارگاه آقای حمید‏رضا حافظی و فراگیران آن که از مراکز:اراک، اصفهان، البرز، قزوین، خراسان شمالی، کرمانشاه و همدان دعوت شده‏ اند اجرا میشود.

در این کارگاه:مفاهیم، تعاریف، ویژگی های مثبت، نقد اخلاقی و نظریه ‏های معاصر طنز، مکانیزم خنده و پژوهش‏های مربوط به آن، فنون و شگردهای طنزپردازی، ملاقات با کودک درون، ایده ‏پردازی کمیک، نویسندگی استندآپ کمدی و اجرای استند آپ کمدی تدریس می شود.

پیوستها

تاریخ انتشار: یکشنبه 3 دی 1396