برگزاری کارگاه آموزشی CISCO در معاونت توسعه و فناوری رسانه
کارگاه آموزشی CISCO با هدف ارتقای مهارت در کاربرد نرم افزار مانیتورینگ " CISCO PRIME " در مانیتورینگ تجهیزات شبکه ای سیسکو ویژه عناوین شغلی مهندس فنی، مهندس سخت­ افزار و شبکه و کارشناس نرم ­افزار از تاریخ 4/15 تا 98/5/14 به مدت 40 ساعت با حضور مدرس کارگاه آقای طاهر ناصری در معاونت توسعه و فناوری رسانه در حال برگزاری است.

      با توجه به اینکه بیش از 80 درصد تجهیزات ارتباطی شبکه فعلی در ساختمان دیتاسنتر امام علی (ع)، تجهیزات شرکتCISCOمی باشد و نرم افزارهای فعلی مانیتورینگ شبکه، پاسخگوی کلیه نیازهای مدیریت و مانیتورینگ این تجهیزات نیست، نیاز مبرم به مانیتورینگ از طریق سیستم اختصاصی ارائه شده توسط شرکت CISCO (CISCO PRIME)  وجود دارد . نبود سیستم مانیتورینگ متناسب و مختص تجهیزاتCISCO باعث می شود قطعی های شبکه ارتباطاتی و یا حملات رصد نشده و اقدامات مقتضی برای رفع آن صورت نگیرد و این مشکلات منجر به تحمیل هزینه های بسیار بالا و جبران ناپذیری به سازمان صدا و سیما می شود. در این راستا ضروری است اپراتورهای مانیتورینگ شبکه برای مانیتور کردن ارتباطات و نحوه کار تجهیزات شبکه ای و سرورها به منظور گزارشگیری و ارائه گزارشات به ادمین های شبکه آموزش ببینند تا مانیتورینگ شبکه با اطمینان بالایی انجام پذیرد.

     فراگیران در این کارگاه آموزشی با مباحثِ معرفی زیرساخت سرورCISCO PRIMEو تنظیمات اولیه کاربر، مدیریت تجهیزات گوناگون موجود در شبکه، مشاهده بصری شبکه و تحلیل آن، بررسی کارکردهای مختلف مانیتورینگ، پیکربندی تجهیزات و اطمینان از برقراری سرویس های شبکه آشنا می ­شوند.

 

 

پیوستها

تاریخ انتشار: دوشنبه 31 تیر 1398