رونمایی از سامانه مدیریت آموزش سازمان
سامانه مدیریت آموزش سازمان توسط معاون محترم منابع مالی و سرمایه انسانی رونمایی شد.

     مراسم رونمایی از این سامانه با حضور اعضای شورای مدیران معاونت منابع مالی و سرمایه انسانی، رئیس مرکز طرح و برنامه ­ریزی، معاونان و مدیران کل مالی و اداری و مدیران مالی و اداری سازمان در تاریخ 98/8/13 در مجتمع آموزشی- فرهنگی زیباکنار برگزار شد.

     طراحی این سامانه از خرداد ماه 96 با همکاری کارشناسان و متخصصان آموزش و کارشناسان نرم ­افزار آغاز شد و با صرف بیش از 1000 نفر- ساعت فعالیت مطالعاتی و کارشناسی به مرحله بهره ­برداری رسید. این سامانه در چارچوب نظام آموزش و بهسازی، برنامه پنج ساله آموزش سازمان و آیین­ نامه آموزشی سازمان، بر مبنای استانداردهای آموزشی ایزو 10015 و ایزو 29990، به صورت بومی و درون سازمانی و مبتنی بر دیدگاه­ های کارشناسان آموزش طراحی شده و موجب ایجاد نظم، انسجام و شفافیت در فعالیت ­های آموزشی سازمان می­شود. شایان ذکر است این سامانه به سامانه­ های منابع انسانی، پرونده شخصی، ساختار سازمانی و اطلاعات مشاغل متصل است.

     از قابلیت­ های این سامانه می­توان به مدیریت فرایند و هزینه­ های آموزش در سازمان، ثبت و پیگیری همه درخواست‌های آموزشی فردی و سازمانی، ثبت همه سوابق آموزشی سازمان، امکان صدور و دریافت غیرحضوری گواهینامه­ های آموزشی، ثبت و مدیریت همه طرح­های آموزشی، ثبت و مدیریت امکانات آموزشی مراکز و معاونت­ ها، برنامه ­ریزی و اجرای آزمون­ های الکترونیک و دریافت گزارش­ های مختلف توسط مدیریت­ های گوناگون اشاره کرد.

     مهمترین کاربران این سامانه، مدیران و کارشناسان آموزش سازمان، مدیران امور اداری مراکز و معاونت­ ها، دبیران و اعضای کمیته­ های تخصصی مشاغل، کارکنان سازمان، مدیران واحدهای سازمانی و مدرسان دوره­ های آموزشی هستند.

     همکاران سازمان از طریق پرونده آموزشی به این سامانه متصل می­ شوند و می ­توانند خدماتی از قبیل مشاهده کلیه سوابق آموزشی، درخواست دوره  های آموزشی، مشاهده دوره­ های مورد نیاز برای ترفیع، مشاهده برنامه­ های آموزشی فردی، فایل آزمون­ها و دوره­ ها، مشاهده تقویم و برنامه­ های آموزشی فردی، گواهینامه آموزشی به صورت الکترونیک، درخواست تجدید نظر نتایج آزمون­ها و دوره­ ها، ثبت سوابق آموزشی خارج از سازمان و ثبت­ نام و شرکت در دوره­ ها و آزمون­ های الکترونیکی را دریافت کنند.

پیوستها

تاریخ انتشار: سه شنبه 14 آبان 1398