برگزاری کارگاه آموزشی سیستم های EVS در معاونت توسعه و فناوری رسانه
کارگاه آموزشی سیستم های EVS با هدف کسب مهارت در تنظیم، نصب و نگهداری سیستم کلیپ ساز EVS ویژه عناوین شغلی مهندس فنی، کمک مهندس و تکنسین صدا و تصویر از تاریخ 4/22 تا 98/5/6 به مدت 18 ساعت با حضور مدرس کارگاه آقای بهمن منتظری در معاونت توسعه و فناوری رسانه در حال برگزاری است.

       امروزه تدوین و ساخت کلیپ در برنامه های زنده تلویزیونی برای ایجاد صحنه های جذاب و همچنین صحنه های مدنظر عوامل پخش تلویزیونی با استفاده از دستگاه های پیشرفته تدوین و کلیپ ساز امکان پذیر شده است. نسخه جدید دستگاه EVS یکی از دستگاه های پیشرفته در زمینه کلیپ سازی است که نسخه قدیمی آن سال هاست در سازمان مورد استفاده قرار می گیرد. در حال حاضر فنی پخش اقدام به خرید و نصب این دستگاه برای پخش برنامه های زنده (به ویژه برنامه های ورزشی زنده)نموده است. با نصب و راه اندازی این دستگاه امکان پخش رویدادهای ورزشی به صورت جذاب و صحنه های متناسب با فرهنگ اسلامی-ایرانی امکان پذیر خواهد شد . فراگیران با کسب مهارت در زمینه نصب، راه اندازی و کاربرد دستگاه در پخش برنامه های ورزشی می توانند علاوه بر تولید برنامه های جذاب، قسمت های نامناسب را حذف نموده و تصاویر مناسب در اختیار تماشاگران قرار دهند. در صورت تحت آموزش قرار نگرفتن، کارشناسان فنی پخش قادر به تدوین زنده، کلیپ سازی و سانسور رویدادهای ورزشی دریافتی از شبکه های خارجی نخواهند بود که این امر موجب پخش تصاویر نامناسب، تاخیر در پخش و افت کیفیت برنامه ها خواهد شد.

     فراگیران در این کارگاه آموزشی با مباحثِ نصب و راه اندازی کلیپر، تنظیمات و پیکربندی کلیپر، تنظیمات مربوط به ریموت کلیپر، به روز رسانی دستگاه، ایجاد کلیپ و ذخیره آن در حافظه، مدیریت کلیپ های ایجاد شده و ایجاد و مدیریت PLAY LISTآشنا می ­شوند

پیوستها

تاریخ انتشار: یکشنبه 23 تیر 1398