برگزاری کارگاه آموزشی"تصویربرداری" در مرکزکرمان
کارگاه آموزشی "تصویربرداری" ازتاریخ 96/10/2 تا 96/10/7به صورت منطقه ‏ای با حضور14نفر از کارگردانان3 مرکز در صدا و سیمای مرکزکرمان برگزارمی‏شود.

هدف از طراحی این کارگاه آشنایی فراگیران با دوربین‌ها، ابزار و تکنیک‌های تصویربرداری، ویژگی‌های بصری تصویر ویدئویی، نحوه کنترل ویژگی‌های بصری و کارکردهای بیانی آنها بوده است که در نتیجه منجر به افزايش کيفيت فني و هنري تصاویر تلویزیونی در سایه تعامل و هم‌فکری حرفه‌ای کارگردان با تصویربردار شود.

این کارگاه ویژه ارزیابان سیما به مدت 48 ساعت با حضور مدرس دوره آقای فرخ مجیدی و فراگیران آن که از مراکز: یزد، کرمان و خلیج فارس دعوت شده اند اجرا می‏شود.

در این کارگاه:ویژگی‌ها و کارکردهای اصلی دوربین‌های تصویربرداری، مختصات تعیین کننده فرمت ویدئو و انواع فرمت‌های ویدئو، ویژگی‌های اپتیکی، شاخص‌های کیفی و تاثیرات زیبایی‌شناسانه لنزهای مختلف، نحوه کنترل و تاثیرات زیبایی‌شناسانه فوکوس، شارپنس، عمق میدان و عمق، مورد نحوه کنترل و تاثیرات زیبایی‌شناسانه اندازه‌نما، حرکت، زاویه‌دوربین و رنگ، نحوه کنترل و تاثیرات زیبایی‌شناسانه نوردهی، کنتراست، نسبت ابعاد قاب و ترکیب بندی و در نهایت فراگیر باید شیوه صحیح تعامل حرفه‌ای کارگردان با تصویر بردار و چگونگی ارزیابی غیرچشمیِ تصویر را به صورت عملی و به لحاظ فنی و هنری در یک پلان معین شده توسط مدرس دوره انجام دهد.

پیوستها

تاریخ انتشار: دوشنبه 4 دی 1396