برگزاری کارگاه آموزشی سناریو در گزارش در مرکز کرمان
کارگاه آموزشی سناریو در گزارش ویژه خبرنگاران و گزارشگران، 15 و 16 آبان ماه به صورت منطقه ­ای، به مدت 18 ساعت و با حضور مدرس دوره آقای حجت­ ا... کمیجانی در مرکز کرمان در حال برگزاری است.

      هدف از برگزاری این کارگاه ارتقای سطح دانش، مهارت، نگرش فراگیران و حرکت به سوی بهبود و تعالی فردی، شغلی و سازمانی است.

     برخورداري سازمان از توليدات فاخر و موثر خبري در قالب گزارش­هاي تلويزيوني نيازمند آگاهي و دانش خبرنگاران به علم و تخصص سناريونويسي است، در حقيقت شاکله اوليه و پايه توليد گزارش، سناريو است که خبرنگار بايد بداند به چه موادي (نريشن، پلاتو، مصاحبه با کارشناسان، مسئولان، مردم و شاهدين و استفاده از صداي محيط و گاه موزيک) نياز دارد و آنها را بايد به چه صورت در گزارش خود بیاورد تا تأثیر لازم را داشته باشد.

     خبرنگاران بايد با روش­هاي سناريونويسي در سه بخش خبري، توليدي و بحراني آشنا شوند که اين لازمه دانستن آنان از بکارگيري 4 نوع اطلاعات خبر (موازي، پايه، سابقه و اصلي) بر اساس شگردها و تکنيک­هاي خبرنويسي با هدف اقناع مخاطب (بخشي از 30 تکنيک پوشش خبري) است.

     فراگیران در این کارگاه آموزشی با مباحث شناخت و تحدید سوژه، شناخت مخاطب، سناریونویسی، دکوپاژ نهایی، شناخت تفاوت­ها و اشتراکات نویسندگی برای خبر، گزارش و تصویرنویسی آشنا می­شوند.

پیوستها

تاریخ انتشار: سه شنبه 16 آبان 1396