برگزاری کارگاه منطقه ‏ای" تهیه کنندگی رادیو" ویژه تهیه‏ کنندگان در مرکز قزوین
کارگاه "تهیه‏ کنندگی رادیو" از تاریخ 97/11/6 تا97/11/10 به مدت 40 ساعت با حضور 19 نفر از مخاطبان و مدرس آن جناب آقای بهروز رضوی‏ نژاد به صورت منطقه ای در مرکز قزوین بــرگزار می‏ شود.

فراگیران از مراکز آذربایجان شرقی، رادیو معارف قم، مرکز قم، قزوین، کرمان، گیلان، کرمانشاه، مازندران، همدان، یزد و تهران در این کارگاه شرکت می‏ کنند.

طرح محتوایی کارگاه توسط کارشناسان اداره کل آموزش در بخش طراحی آموزشی با هدف شناخت اصول طراحی و فرمت‏های مختلف برنامه‏ سازی تدوین شده است.

این کارگاه آموزشی برای فارغ التحصیلان دانشگاه صداو سیما که مقرر است در مراکز مختلف سازمان در حوزه برنامه‏ سازی رادیو  مشغول شوند برنامه ‏ریزی شده است. با توجه به اینکه این افراد اساسا با کلیه مباحث آکادمیک برنامه ‏سازی آشنایی کامل دارند از تکرار مباحث تئوری صرف نظر شده و هدف اصلی این دوره کسب تجربه برای ساخت برنامه براساس اهداف کلی شبکه های مختلف رادیویی است و از آنجائیکه این افراد شناخت و اطلاعات دقیقی از اصول و فنون و فرمت‏ های مختلف طراحی و برنامه ‏سازی در شبکه ‏های رادیویی ندارند و نیاز به توجیه بیشتر ویژگی‏ ها و شرایط عملی حال حاضر برنامه سازی در رادیو را دارند، بنابراین در این دوره سعی خواهد شد یک نمونه برنامه به صورت عملیاتی تحت نظارت مدرس کارگاه انجام گردد تا خطاهای احتمالی موجود در ساخت برنامه قبل از ورود به این حرفه و تولید و پخش برنامه از آنتن رادیو برطرف گردد.

  در این کارگاه مدرس به بحث و بررسی به همراه انجام تمرین‏های عملی به سرفصل‏های زیر می‏ پردازند:

-        شناخت ایده، سوژه

-        پخش چند اثر به منظور بررسی طراحی مخاطب برنامه (صحت و سقم

-        هدف و انواع آن ( اهداف کلی، جزئی، خصوصیات هدف)

-        شناخت فرمت های کوتاه(PSA- CSA- PROMA - جینگل- مینی فیچر)

-        شناخت فرمت های (گزارش و مصاحبه- وکس پاپ)  مستند و ترکیبی

-        شناخت موسیقی

-        طراحی برنامه توسط فراگیران

-        ارزیابی کلیه برنامه های طراحی شده در دوره

پیوستها

تاریخ انتشار: سه شنبه 9 بهمن 1397