برگزاری کارگاه آموزشی روش­های نوین در تدریس در مرکزآموزشی امام رضا(ع)
کارگاه آموزشی «روش­های نوین در تدریس » با هدف توانمندسازی، مهارت آموزی، تسهیل کنندگی و مربیگری مدرسان اداره کل آموزش سازمان در سالن آموزش امام رضا(ع)، 5 و 7 مرداد 1398 به مدت 16 ساعت (عملی)، توسط سرکارخانم دکتر فرزانه فرزادنیا (مدرس کارگاه) در حال برگزاری است.

 با توجه به اینکه مدرسان سازمان صدا و سیما، خبرگان حرفه ای مشاغل مختلف سازمان بوده و تجربه مدیریت کلاس درس و شناخت مهارت­ها و الگوهای تدریس به شکل حرفه ای را ندارند، این مساله باعث انتقال نادرست و یا ناقص مطالب تخصصی به فراگیران می شود. این کارگاه، مدرسان حرفه ای را در یک کار تیمی با مهارتهای نوین تدریس درگیر می کند که ایشان با خروج از ساختار ذهنی تدریس سنتی و با استفاده از مهارت تسهیل کنندگی و مربیگری، به شکلی محتوا را ارائه کنند.

سرفصل های  این کارگاه آموزشی شامل شاخص های اساسی برای افزایش کیفیت یادگیری در بزرگسالان، کیفیت آموزش مدرس و ویژگیهای مدرس خوب، دریچه یادگیری مغز کجاست؟، فنون نوین آموزش، نحوه اجرا و نتایج مطلوب، جلوه های ویژه آموزش، طراحی کارگاه، طراحی بازی برای یادگیری موثر، مدیریت موارد ناهنجار، قانون مورفی، جعبه ابزار تسهیل کننده آموزش، آشنایی با زبان بدن یک مدرس، روش­های ارزیابی یادگیری، اصول طراحی «طرح درس» و طراحی «آموزش فعال» است.

 انتظار می رود فراگیران (مدرسان) پس از پایان کارگاه بتوانند به صورت کاملا کاربردی برنامه، اصول نوین، هرم و روش های ارزیابی یادگیری، آموزش لذت بخش تر در حیطه محتوایی، مدیریت ناهنجار در دوره های آموزشی، تدریس خلاقانه را بشناسند و از بهترین شیوه در تدریس خود بهره گیرند.

پیوستها

تاریخ انتشار: دوشنبه 7 مرداد 1398