آموزش مدیران پشتوانه نشست منشور رسانه ملی
پیرو برگزاری هفتمین نشست «منشور رسانه ملی» و برای کمک به عملیاتی نمودن منویات رئیس محترم سازمان در زمینه راهبردهای کلان سازمان در دهه پنجم انقلاب اسلامی، کارگاه های آموزشی – تخصصی ویژه مدیران گروه ­های معاونت های صدا و سیما در تاریخ1397/12/20 با عناوین «بازنمایی فنون عملیات روانی در فرآیند مهندسی افکار عمومی» و «نحوه مواجهه فعال و هوشمندانه برنامه سازان با فضای مجازی» در مرکز همایش های بین المللی صداوسیما برگزار شد.

دو کارگاه فوق، که به ترتیب توسط آقایان داودی و منگلی تدریس شدند، در راستای بهسازی و توانمندسازی مدیران برنامه ­ساز رسانه ملی برای جهت دهی برنامه سازان و کارشناسان تحت نظر  به منظور رصد، پایش، پردازش، تحلیل اطلاعات و ذائقه شناسی مخاطبین رسانه و با هدف شناخت کامل­ تر مدیران تصمیم­ گیر سازمان با واقعیت های فضای مجازی و استفاده بهینه از فرصت ها و مصون ماندن از تهدیدها و همچنین ایجاد گفتمان صحیح در مواجهه با این فضا در جامعه امروز، طراحی، برنامه ریزی و اجرا شد.

در این کارگاه آموزشی که با مشارکت حوزه ریاست سازمان و اداره کل آموزش برگزار شد 107 نفر از مدیران گروه های برنامه ساز معاونت­ های صدا و سیما شرکت کرده اند. فراگیران دوره با جنگ نرم و مولفه های آن، چیستی فضای مجازی ، ابعاد گوناگون آن، موضوعات مربوط به سلیبریتی­ ها، آسیب­ ها و راه کارهای مواجهه فعال و مبتکرانه با این فضا آشنا شده و به بحث، تبادل نظر در این خصوص پرداختند.

پیش بینی می­شود سال آینده این دوره ها برای سایر گروه­ های برنامه­ ساز استانی نیز برگزار شود. یادآور می شود این کارگاه ها با اقبال خوب فراگیران روبرو شد و شرکت کنندگان ضمن قدردانی از تشکیل آن، خواستار تداوم این رویداد علمی- تخصصی شدند.

پیوستها

تاریخ انتشار: سه شنبه 21 اسفند 1397