برگزاری کارگاه آموزشی«اینفوگرافیک» در مرکز نظارت و ارزیابی
کارگاه آموزشی اینفوگرافیک با هدف توانمندسازی فراگیران برای ارائه گزارش‌های تخصصی به مدیران با روش اینفوگرافیک طراحی شده‌ است و از تاریخ 98/04/31 تا 98/06/11 به مدت 25 ساعت در مرکز نظارت و ارزیابی در حال برگزاری می­باشد.

در این کارگاه آموزشی تعداد 29 نفر از ارزیابان برنامه و پژوهشگران شاغل در مرکز نظارت و ارزیابی حضور دارند و محتوای آموزشی آن توسط خانم معصومه طاهری تدریس می‌شود.

یکی از وظایف مهم کارشناسان مرکز نظارت و ارزیابی (ارزیاب برنامه و پژوهشگر) تهیه گزارش‌های هفتگی، ماهانه و دوره‌ای برای ریاست محترم سازمان، معاونان، رؤسای مراکز و مدیران شبکه‌های مختلف صدا و سیما است. از آنجا که این گروه از مدیران ارشد روزانه با گزارش‌های متنوع و متعددی روبرو هستند، وقت کافی برای مطالعه گزارش‌های مفصل و چند صفحه‌ای را به منظور تصمیم‌گیری نهایی و دقیق ندارند. از سوی دیگر تنظیم اینگونه گزارش‌ها به عنوان ابزارهای مهم تصمیم‌ سازی تلقی می‌شوند، اگر این گزارش‌های هدفمند تهیه و تنظیم نشود، ممکن است اطلاعات و پیام‌های موجود در آن به شکل نامناسب و یا ضعیف منتقل شود. بنابراین شناخت تخصصی اینفوگرافی می‌تواند ضمن ارائه مناسب گزارش‌ها موجب تأثیرگذاری بیشتر و صرفه جویی در زمان و همچنین بالا بردن عملکرد گزارش‌ها شود.

 فراگیران در این کارگاه آموزشی با مباحثی نظیر: اصول و کاربرد اینفوگرافی، انواع اینفوگرافی پرکاربرد، شاخصه‌های اینفوگرافی، متد اینفوگرافی چارتی، مطالعه دقیق گزارش مکتوب سازماندهی صحیح اطلاعات گزارش، ترفندهای جستجوی مناسب در شیوه‌های نوین طراحی، ارائه گزارش با شیوه‌های نوین، شناخت سایت‏های آنلاین برای طراحی اینفوگرافیک، آموزش نرم‌افزارهای FOCUSKY، XMIND، طراحی یک اینفوگرافیک با نرم‌افزار POWERPOINT و طراحی یک اینفوگرافیک با نرم افزار PHOTOSHOP  آشنا می­ شوند.

 

پیوستها

تاریخ انتشار: یکشنبه 13 مرداد 1398