برگزاری دوره آموزشی تدوین خبردر مرکز البرز
دوره آموزشی تدوین خبربا هدف آشنایی فراگیران با شیوه تدوین خبرویژه کارمندان خبر، خبرنگاران، گزارشگران و دبیران خبر از تاریخ 96/4/10 لغایت 96/4/12 به مدت 24 ساعت در حال برگزاری می­باشد.

دوره آموزشی تدوین خبربا هدف آشنایی فراگیران با شیوه تدوین خبرویژه کارمندان خبر، خبرنگاران، گزارشگران و دبیران خبر از تاریخ 96/4/10 لغایت 96/4/12 به مدت 24 ساعت در حال برگزاری می­باشد. تدریس این دوره بر عهده آقای غلامرضا سبزی ­پور است.

با توجه به اهمیت سهولت برقراری ارتباط و ایجاد زمینه ­های تاثیرگذاری منطقی بر روی مخاطبان، نیاز به شناخت مبانی تصویر و زیباشناسی تدوین و اصول ساماندهی عناصر درون ترکیب بندی برای انتقال مفاهیم، با استفاده از تکنیک­های هنری همراه با ابزار و فن­ آوری جدید بیش از پیش احساس می­شود. به همین منظور دستیابی به دانش در حوزه تدوین برای همکاران خبری سازمان برای بالا بردن توانایی تدوین کارهای محوله و جاری آنان ضروری و مهم به نظرمی­رسد.

فراگیران در این دوره آموزشی با مباحث تعريف تدوين و نقش ضرورت آن در برنامه­ هاي خبري، انواع تدوين در خبر، تئوري ­هاي تدوين، اصول تدوين خطي و غيرخطي، معرفی نرم ­افزارهای تدوین دیجیتالی، نحوه کار با نرم­ افزارهای تدوین دیجیتال، روش­های ذخیره راش، رنگ نور و حرکت در تدوین، شیوه­ های ذخیره راش در رایانه، نحوه ذخیره یک برنامه خبری، مراحل تدوین یک برنامه خبری و تدوین یک برنامه خبری سه تا پنج دقیقه ­ای آشنا می­شوند.

پیوستها

تاریخ انتشار: یکشنبه 11 تیر 1396