برگزاری دوره آموزشی«Word»
دوره آموزشی Word با هدف کسب مهارت در کاربرد نرم افزار Word در فرآیندهای اداری و برنامه‌ریزی طراحی شده‌است و از تاریخ 98/08/10 تا 98/10/13 به مدت 30 ساعت به صورت مجازی در حال برگزاری می­ باشد.

در این دوره آموزشی تعداد 70 نفر از کارمندان مراکز و سازمان حضور دارند و محتوای آموزشی آن توسط خانم معصومه طاهری تدریس می‌شود.

امروزه نرم افزارهای کاربردی مجموعه آفیس، امکانات ویژه‌ای را برای کاربران به ‏ویژه شاغلین در بخش‌های برنامه‌ریزی، اداری، مالی، دفتری و حتی بخش‌های تخصصی در سازمان‌ها فراهم کرده است. سازمان صدا و سیما نیز براساس نیاز کارکنان خود در بخش‌های برنامه‌ریزی، اداری، مالی و دفتری از امکانات این مجموعه به ویژه نرم افزار  word بهره‌ مند می‌‌گردد. اکثر مشاغل در حوزه فنی کم و بیش با نرم افزار word  از جمله نگارش نامه‌ها و گزارشات سر و کار دارند. عناوین شغلی کارشناس سیستم، متصدی دفتری و کارمند خدمات عمومی وظایف متعددی در این بخش برعهده دارند اما عناوین شغلی دیگر نیز به تناسب کار خود به نوعی از این نرم افزار استفاده می‌کنند که آموزش این پرسنل سرعت کارها و عملکرد بهتر و افزایش راندمان را در پی دارد. نگارش گزارش به عنوان یکی از مهمترین وظایف کارشناسان در سطح کارشناسی یا سرپرستی، بسیار مهم و ضروری می‌باشد. داشتن مهارت کافی در کاربرد نرم افزار word مانع از ایجاد اخلال در عملکرد همه رده‌های شغلی می‌شود و موجب افزایش کیفیت فعالیت‌های مرتبط مانند مکاتبات اداری و گزارشات و برنامه‌ریزی‌های آتی می شود.

 فراگیران در این دوره آموزشی با مباحثی نظیر: مفهوم فناوری اطلاعات، تعریف و کاربردهای IT، معرفی دوره‌های ICDL-ECDL، انواع رایانه، آموزش کار با رایانه، بخش‌های اصلی تشکیل دهنده رایانه، انواع حافظه، مخرب‌های رایانه‌ای و راه های مقابله با آن آشنا می­ شوند.

پیوستها

تاریخ انتشار: دوشنبه 18 آذر 1398