برگزاری دوره آموزشی کنترل پروژه به صورت الکترونیکی
دوره آموزشی کنترل پروژه با هدف توانمندسازی فراگیران در به کارگیری مفاهیم و ابزارهای کنترل پروژه در انجام یک پروژه ویژه مهندسان فنی و مهندسان سخت­ افزار و شبکه شاغل در مراکز استان­ها از تاریخ 10/22 تا 99/11/27 به مدت 20 ساعت به صورت الکترونیکی (غیرهمزمان) با تدریس آقای مصطفی درجزی و خانم­ ها عطیه سادات ایروانیان و مریم رضاپور در حال برگزاری است.

      منابع مالی، تجهیزات و منابع انسانی، مهم‌ترین سرمایه‌های سازمان هستند که مدیریت صحیح و کارآمد آن‌ها می‌تواند به بهره‌وری هر چه بیشتر سازمان کمک و دستیابی به اهداف کلان را که همان جلب رضایت مخاطبان است، فراهم کند. معاونت توسعه و فناوری رسانه هم به طور مستقیم از طریق انتقال فناوری و بسترسازی آن در داخل کشور و هم به طور غیرمستقیم از طریق فراهم نمودن تجهیزات و سامانه‌های تولید و پخش محتوا در سایر معاونت‌ها، در تأمین این هدف کلان موثر است. بخش عمده‌ای از بودجه‌ این معاونت صرف اجرای پروژه‌های توسعه‌ای و جایگزینی فناوری‌ها و زیرساخت فنی می‌ شود. با نتایج حاصل از تحلیل وضع موجود توسط تحلیلگران سیستمی، مدیریت صحیح این حجم از پروژه‌ها نیازمند آگاهی از مفاهیم مدیریت پروژه است. دانش مدیریت پروژه  مجموعه اصول و استانداردهایی است که به سازمان ها کمک می کند تا پروژه های خود را به نحو صحیح آغاز، برنامه ریزی، اجرا، کنترل و اختتام نمایند و در نهایت، خروجی مورد هدف از پروژه را به دست آورند.

     فراگیران در این دوره آموزشی با مباحثِ مقدمه‌ای بر مدیریت پروژه،  دانش ده گانه مدیریت پروژه، فرآیندهای آغازین، گروه فرآیندهای برنامه‌ریزی، گروه فرآیندهای اجرایی، گروه فرآیندهای پایش و کنترلی و گروه فرآیندهای اختتام آشنا می ­شوند.

 

پیوستها

تاریخ انتشار: دوشنبه 20 بهمن 1399