دوره آموزشی صدابرداری در مرکز خوزستان
دوره آموزشی « صدابرداری » ویژه عناوین شغلی کارگردان ویدئو و منشی صحنه با هدف شناخت اصول صدابرداری و برقراری ارتباط حرفه ای و موثر با صدابردار در مرکز خوزستان به صورت منطقه ‏ای (با حضور فراگیران از مراکز: خراسان رضوی، خلیج فارس، چهارمحال و بختیاری، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، فارس، لرستان، مهاباد، گیلان و خوزستان) برگزار شد.

شناخت کارگردان و منشی صحنه نسبت به صدا و تجهيزات صدابرداري و صداگذاری از حيث چگونگي كار و كاربرد آنها نقش مهمی در بهبود کیفیت عملکرد این مشاغل دارد، چراکه صدا از عناصر اصلی انتقال پیام برنامه است و چنانچه تصویر و صدا با هم ناسازگار باشند تماشاگر برنامه را دنبال نخواهد کرد. اگر کارگردان باکارکردها و ویژگی های صدا آشنا نباشد تعامل و همکاری مناسبی با صدابردار نداشته ونمی تواند به لحاظ حرفه ای نیاز های خودرا به صدابردار منتقل نمایدو درحین دکوپاژ و میزانسن شرایط و اقتضائات صدابرداری را در نظر نخواهد نگرفت ودرکیفیت برنامه تاثیر منفی دارد. همچنین با توجه به تغييرات تكنولوژي از آنالوگ به ديجيتال در مراحل توليد و پس از توليد در برنامه هاي تلويزيوني لازم است کارگردان و منشی صحنه شناخت نسبی از حوزه کاری صدابرداری را داشته باشند.

این دوره آموزشی با شرکت کارگردانان ویدئو و منشیان صحنه از تاریخ   21 الی 24 مهر 1397 به مدت 30 ساعت  توسط مدرس دوره  آقای مرتضی دهنوی اجرا شد.

فراگیران در این دوره با موضوعات مختلف شامل: مفاهیم کلی صدا/ میکروفن ها(انواع آن ، وظایف و ....) / استودیو و صدابرداری در آن (مشخصات استودیو، انواع آن، دستگاه های موجود در آن و ...) /  میکسر ها و دستگاه های ضبط صدا / چگونگی صدابرداری صحنه/ پسا تولید/ بلندگوها و هدفون‏ ها آشنا شدند.

پیوستها

تاریخ انتشار: چهارشنبه 25 مهر 1397