برگزاری کارگاه آموزشیHead End تَندبرگ در معاونت توسعه و فناوری رسانه
کارگاه آموزشیHead End تندبرگ با هدف کسب مهارت در فشرده سازی سیگنال صدا و تصویر با کدینگH.264 AVCویژه عناوین شغلی مهندس فنی و کمک مهندس و تکنسین فرستنده از تاریخ 13 تا 98/5/16 به مدت 24 ساعت با حضور مدرس کارگاه آقای رضا لشنی در معاونت توسعه و فناوری رسانه در حال برگزاری است.

     سیستم HEADEND  تندبرگ یکی از انواع سیستم های ایجاد سیگنال برای شبکه های رادیویی و تلویزیونی بر بستر ماهواره است. از این سیستم به منظور راه اندازی شبکه های جدید، تغییر پارادایم های شبکه های قبلی (پارادایم هایی مانند تله تکست،  EPGو ....)، عیب یابی و رفع مشکل احتمالی استفاده می شود. بنابراین لازم است تا کارشناسان شاغل در فناوری فضایی و ماهواره ای نحوه کار با تجهیزات تندبرگ (تحت عنوان بیس باند H.264  تندبرگ) را آموزش ببینند تا در صورت اشکال آن را برطرف نمایند. در صورتی که کارشناسان مهارت لازم در زمینه پیکربندی، عیب یابی و رفع عیب سیستم تندبرگ را بدست نیاورند باعث می شود در زمان بروز مشکل در تجهیزات تندبرگ، قطعی در ارسال سیگنال پیش آید و نیز از طرفی کارشناسان جهت راه اندازی شبکه های جدید و تغییرات در شبکه های موجود با مشکل مواجه شوند.

     فراگیران در این کارگاه آموزشی با مباحثِ استاندارد فشرده سازیMPEG4، استانداردTS MPEG2، استاندارد صدای MPEG وAAC، دستگاه های HEADEND تَندبرگ، نرم افزار مدیریت منابع تَندبرگ، تعریف سخت افزار دستگاه ها در نرم افزار مدیریت منابع تندبرگ (EQUIPMENT SET UP)، سرویس های صدا و تصویر در نرم افزار مدیریت منابع تندبرگ (PROFILE MANAGER) و پیکربندی نرم افزار مانیتورینگ تجهیزات سخت افزاری و بیت ریت سرویس های تندبرگ (REFLEXY ACTIVITY VIEWER) آشنا می ­شوند.

پیوستها

تاریخ انتشار: یکشنبه 13 مرداد 1398