برگزاری کارگاه آموزشی بررسی کمی و کیفی زنجیره فنی و اجزاء آن در معاونت توسعه و فناوری رسانه
کارگاه آموزشی بررسی کمی و کیفی زنجیره فنی و اجزاء آن با هدف کسب مهارت در تست و ارزیابی سیگنال های صدا و تصویر از تولید تا پخش ویژه عناوین شغلی مهندس فنی و کمک مهندس فرستنده از تاریخ 10 تا 98/4/17 به مدت 20 ساعت با حضور مدرس کارگاه آقای عبدالرضا نوری شیرازی در معاونت توسعه و فناوری رسانه در حال برگزاری است.

      ارسال سيگنال صدا و تصوير استاندارد و با كيفيت از توليد تا پخش‏‏‏‏‏ (رژي،نودال،SDH و فرستنده) در تهران و مراکز استاني بسيار مهم است. اگر صدای ورودي فرستنده از حدي بيشتر باشد فرستنده به اشباع رفته و صداي خروجي دچار مشکل مي شود. جهت ارسال سیگنال مناسب نياز است كه كيفيت سيگنال ارسالي از توليد تا پخش تست و ارزيابي شود. بنابراین کارشناسان شاغل در اداره کل نظارت و ارزیابی فنی با کسب مهارت در اندازه گیری سیگنال می توانند با اندازه گیری و کنترل سیگنال های صدا و تصویر، از ارسال سیگنال صدا و تصویر با کیفیت اطمینان حاصل نموده و از اختلال در سیگنال رسانی و قطعی جلوگیری نمایند. با توجه به اینکه در صورت نبود مهارت اندازه گیری سیگنال صدا و تصویر، صدا و تصوير غیراستاندارد ارسال شده و فرآیند ارسال سیگنال استاندارد و با کیفیت با مشکل مواجه خواهد شد آموزش این مباحث ضروری است.

     فراگیران در این کارگاه آموزشی با مباحثِ کار عملیاتی با دستگاه VM700T ، کار عملیاتی با دستگاه AM70 ، کار عملیاتی با دستگاهMICROFLIX ، شناخت مفاهیم صدا و تصویر دیجیتال (در حوزه رژی)، تفاوت استانداردها در دیجیتال و مقایسه آن با آنالوگ (در رژی)، نحوه تست صدا و تصوير در رژی، کیفیت سنجی سیگنال های صدا و تصویر در نودال و SDH و کیفیت سنجی و تست سیگنال های صدا و تصویر در فرستنده ها آشنا می ­شوند.

 

پیوستها

تاریخ انتشار: دوشنبه 10 تیر 1398