برگزاری کارگاه آموزشی وایرینگ در معاونت توسعه و فناوری رسانه
کارگاه آموزشی وایرینگ با هدف کسب مهارت در کابل کشی راک‏های صدا و تصویر و نصب ملزومات استودیو، ویژه مهندسان فنی و تکنسینهای صدا و تصویر با حضور مدرس کارگاه آقای غلامرضا مهرانی در ساختمان شهید جوانمرد از تاریخ 17 تا 99/12/25 به مدت 20 ساعت درحال برگزاری است.

      یکی از وظایف اصلی اداره کل فنی صدا و تصویر نصب و راه اندازی استودیو است. بنابراین مهندسان و کاردانان یا تکنسین های صدا و تصویر در راستای اجرا و نصب صحیح استودیوها و ملزومات آن بایستی مهارت بالایی در کابل کشی و نصب تجهیزات و ملزومات استودیو داشته باشند. آموزش کابل کشی و نصب صحیح ملزومات استودیو بخشی از مسائل مربوط به اشکالات فنی در تولید و پخش سیگنال و قطعی سیگنال در استودیو را مرتفع نموده و عیب یابی در قطعی ‏های احتمالی در استودیو را نیز تسهیل مي نمايد. از طرفی در صورتی که مشاغل مذکور مهارت کافی در کابل کشی و نصب صحیح ملزومات استودیویی را نداشته باشند ایرادها و اشکالات فنی در نصب ملزومات استودیوها پیش آمده و پروژه ها مشمول دوباره کاری مي شوند که زمان و هزینه سازمانی زیادی به هدر مي رود.

         فراگیران در این کارگاه آموزشی با مباحثِ کابل‏ ها و استانداردهای مربوطه، انواع کانکتورهای صدا و تصویر، انواع راک‏های P.P وB.P ، ابزارهای نصبی صدا و تصویر و نحوه استفاده از آنها، اصول و فرآیند وایرینگ در چیدمان راک‏ های تجهیزاتی، لحیم کاری چاه ارت و ضرورت در سیستم های صدا و تصویر، خواندن نقشه نصبی، منابع تولید سیگنال ویدئو، مبدل‏ ها و توزیع کننده های سیگنال ویدئو و کارکرد آنها، انواع سوئیچرها، مولتی ویوئر و نحوه مونیتورینگ و بررسی فنی چرخه و سیگنال‏ های ورودی و خروجی آشنا می ­شوند.

 

 

پیوستها

تاریخ انتشار: شنبه 23 اسفند 1399