برگزاری کارگاه آموزشی «مهارت هاي مديريت ريسك در شرايط بحران» در سالن اجتماعات مرکز صیانت و حفاظت سازمان
کارگاه آموزشی مهارت هاي مديريت ريسك در شرايط بحران با هدف توانمندسازی فراگیران در شناخت و اصول مهارت­های مدیریت ریسک و تصمیم گیری مناسب در شرايط بحراني، طراحی و در تاریخ 97/10/9 و 97/10/11 به مدت 8 ساعت در سالن اجتماعات مرکز صیانت و حفاظت سازمان در حال برگزاری می‌باشد.

در این کارگاه آموزشی تعداد 100 نفر از اعضای ستاد مدیریت بحران حضور دارند و محتوای آموزشی آن توسط آقای دکتر اکبر استرکی ارائه می‌شود.

وظیفه اصلی اعضای ستاد بحران، مناسب­ ترین اقدام برای محافظت از سازمان در شرایط بحرانی است. کاستی در شناخت از ویژگی های مديريت ريسك و نداشتن مهارت­هاي لازم  درتصميم ­گيري منطقي در موقعیت­ های بحراني (طبيعي و مصنوعي)، ناتوانی در تمایز موقعیت­ های تصمیم­ گیری( شرايط عادي و بحراني) و همچنین ناتوانی در شناسایی عوامل مؤثر در شرایط بحرانی (عوامل تشدید کننده و کاهش دهنده) ، خود باعث تصمیم‌گیری‌های عجولانه و غیر منطقی و منجر به بروز بحران­ ها در بسترهای سازمانی و اجتماعی شده و عامل ناتوانی در بهره­ مندي مناسب و به موقع از امکانات و مقدورات سازمان در شرایط بحرانی و بروز نارضایتی ­های درون و برون سازمانی می‌شود. بنابراین با کسب توانایی های لازم در اجرای فرآیند منطقی و تصمیم­ گیری در شرایط بحرانی (مديريت ريسك) از ایجاد اختلال در فرآيندهاي سازماني پیشگیری می ­شود.

فراگیران در این کارگاه آموزشی با مباحثی نظیر:اصول اساسي مديريت ريسك در شرايط بحراني (مديريت ريسك يا مديريت بحران)، موقعيت هاي تصميم گيري (شرايط عادي و بحراني)، فرآيند منطقي تصميم گيري در شرايط بحراني،  عوامل موثر در مديريت ريسك در شرايط بحراني و ارائه یک مدل تصمیم ­گیری در شرایط بحرانی آشنا می‌شوند.

 

پیوستها

تاریخ انتشار: دوشنبه 10 دی 1397